Jump to content

Doğru lastik seçimi

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• OveRMinD

7

• Mücahit

14

• Murat b

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yok Mücahit Abi, aslında bizim arkası atıyo gibi hissettiğimiz şey understeer, yani virajda direksiyonu çevirdiğin yöne arabanın dönmemesi, yani bilinen deyişle burun atması. Böyle olunca da genel olarak çok büyük bi hata yaparak ayak gazdan çekilir hatta frene basılır, halbuki bu yanlıştır, direksiyon virajın dışına doğru hafif çevrilip gaza biraz basıldığı anda araba toplar kendini...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında bu oversteer ve understeer'la ilgili de bi konu açsak hiç fena olmaz, olmadı ben gelince açayım, pek kimsenin bilmediği önemli bi konu çünkü, saniyelik bi olayda direksiyonu yanlış yöne çevirdiğin veya gaza/frene bastığın/basmadığın anda kontrolü tamamen kaybediyosun zira...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AkCaKoCaLı

galıba bende lastıklerı 205 ve 215 yapıcam abı bı sportıflıkte bende olur arac duz kaldı hcbsy yapamadım hepsını bırden yaparım dıe hadı hayırlısı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

galıba bende lastıklerı 205 ve 215 yapıcam abı bı sportıflıkte bende olur arac duz kaldı hcbsy yapamadım hepsını bırden yaparım dıe hadı hayırlısı

Lastikten önce yapılacak çoook şeyler var kolay gelsin sana içine girersen zor çıkarsın  :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Lastikten önce yapılacak çoook şeyler var kolay gelsin sana içine girersen zor çıkarsın  :)

malesef aracın tipi her tür modifiyeye acık sonu yok bu işin :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

aracın tipi her türlü modifiyeye açıkda motorun bundan haberi yok :D :D

e artık opel bile 1.6 180 bg cıkarttıgına göre yakında cıkarır mazda da bişeler :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya bu motora neden bu kadar taktınız en ideal bence her yönden 1.6 dır bana aynı fiata 2.0 yerseler yine tercihim 1.6 dan yana olur.Her modelde en çok satan en çok üretilen 1.6 değilmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ya bu motora neden bu kadar taktınız en ideal bence her yönden 1.6 dır bana aynı fiata 2.0 yerseler yine tercihim 1.6 dan yana olur.Her modelde en çok satan en çok üretilen 1.6 değilmi

abi arac gayet güzelde biraz güç eksiği mevcut bence
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

abi bu sadece çarpık bi vergi sistemi olan Türkiye için geçerli  ;)

kesinlikle vergilendirme o kadar zorluyorki,sedanları hafif göstermek için cinlik yapmışlar şöyle bişey carptı gözüme arac agırlıgı 1275 kg(tüm sıvılar hariç)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Benim arabanın lastikleri 195-65-15.

Şimdi araca 195 60-15 lastik takarsam , araç nekadar alçalır bilen varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...