Jump to content

LPG de Ne Kadar Yakıyorsunuz?

_PrenS_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Milletin lafına kaldıysa lantis alan son sahibi oluyordu benzinliğe her 3-4 girişimin birinde biri yapışıyor satarmısın hemen gidip gösterelim diye.canının istediğini yapıcaksın kimseyi takmıyacaksın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Banada 626'yı alma arefesinde Mazda için neler neler dediler alma diye :)

Hatta kardeşimin kupon sayılan 94 model 3.16 sı vardı 19 istedigi arabaya; Mazda alacağın paraya gel sana benim aracı vereyim dedi yani Mazda alma ne alırsan al gibi, şimdi karata benim araçtan inmiyor :D Mazda'yı soranlara bi anlatıyor sanki aracı kendi üretmış :D :D

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Banada 626'yı alma arefesinde Mazda için neler neler dediler alma diye :)

Hatta kardeşimin kupon sayılan 94 model 3.16 sı vardı 19 istedigi arabaya; Mazda alacağın paraya gel sana benim aracı vereyim dedi yani Mazda alma ne alırsan al gibi, şimdi karata benim araçtan inmiyor :D Mazda'yı soranlara bi anlatıyor sanki aracı kendi üretmış :D :D

Mobilden gönderildi

Doğru söylüyorsun, bir binen bir daha vazgeçemiyor, Mazda'nın özelliği olsa gerek, Japon tüyü var bunlarda:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tevzi makarasında oksitlenme vardı ve bir tırnağı kırılmıştı.makarayı ve distribitör kapağını değiştirdim bugün ve 50tl lik gaz alarak atikere bir şans daha vermeye karar verdim.bakalım ne yakacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tevzi makarasında oksitlenme vardı ve bir tırnağı kırılmıştı.makarayı ve distribitör kapağını değiştirdim bugün ve 50tl lik gaz alarak atikere bir şans daha vermeye karar verdim.bakalım ne yakacak

Hadi hayırlısı :)

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekleme geçti şuan için ve alt devirde 2500 civarında pırpırlamalar bitti fakat hala basınca gidiyormu derseniz halen enkaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekleme geçti şuan için ve alt devirde 2500 civarında pırpırlamalar bitti fakat hala basınca gidiyormu derseniz halen enkaz..

Gaz ayarında sıkıntı olmasın. Bu ayara çok hakim değilim ama araç az yaksın diye ayar kısılıyormuş bununla birlikte performansda da azalma oluyormuş diye duydum

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teklemenin sebebi neymiş tam olarak ? düşük devirlerde bende de oluyor bazen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz ayarında sıkıntı olmasın. Bu ayara çok hakim değilim ama araç az yaksın diye ayar kısılıyormuş bununla birlikte performansda da azalma oluyormuş diye duydum

Mobilden gönderildi

Yok çoook uzun bir ayar mazim var artık atikere bağlıyorum bu durumu,yahut fazla mükemelliyetçiyim.gerçi atikerdende bir brc zavoli vb performans bekliyrmeyiz ama umut fakirin ekmeği derler

Teklemenin sebebi neymiş tam olarak ? düşük devirlerde bende de oluyor bazen.

Tevzi makarasının oksitlenmesi.bi söktürmenizi öneririm.hatta kendinizde evin önünde rahatça söküp bakabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok çoook uzun bir ayar mazim var artık atikere bağlıyorum bu durumu,yahut fazla mükemelliyetçiyim.gerçi atikerdende bir brc zavoli vb performans bekliyrmeyiz ama umut fakirin ekmeği derler

Tevzi makarasının oksitlenmesi.bi söktürmenizi öneririm.hatta kendinizde evin önünde rahatça söküp bakabilirsiniz

Yok ben hiç bulaşmayayım elim pek yatkın değildir :D Bizim ustaya söylerim o bakar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bu tekleme olayı benzinde kullanırken oluyormuydu ? Benim benzinde sıkıntı yok, ama gazdayken tekleme, daha doğrusu çok hafif hafif gaz kesme olayı var gibi. C.tesi lpg ayarıda yenilendi ama hala aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu depoda çok yaktım :krrsz:

kompleksliydiiiim, agresifdiiiiimmm...

litresi 2,51 tl'den 103 tl / 337 km = 0,30 kr

o niii la öyle, 1.6 dizel gibi yakmışım :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kayseriden eregli, karaman, gülnar üzerinden anamura geldim bugün. Yolun %30unda klima acıktı ortalama 8.5 litre yakmış. arabada sadece ben ve 50 kilo kadar yük vardı bunuda hesaba katmak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bu tekleme olayı benzinde kullanırken oluyormuydu ? Benim benzinde sıkıntı yok, ama gazdayken tekleme, daha doğrusu çok hafif hafif gaz kesme olayı var gibi. C.tesi lpg ayarıda yenilendi ama hala aynı.

Benzinde hiçbir sıkıntı yoktu şiir gibiydi maşallah 10 üzerinden 10 du.lpg de 2500 sularında başlayan pırpır etme tekleme vardı haliylede çok yakıyordu.sayısız kere ayar ve montaj yapıldı geçmedi.son gidişimde ustamın aklına sonradan geldi dedi srnin gibi mazda 1.8&atiker li canından bezmiş 2 arkadaşa vakti zamanında tevzi makarasını değiştirerek derman olmuştuk deneyelim dedi.söktüğümüzdede hayli oksit yapmış olduğunu gördük. C.tesiden beri kullanıyorum hemüz tekleme tıklama yok mazallah ;) yakıtı bilemiyorum 50 liralık almıştım hemüz bitmedi çok aman amanda km yapmadığımdan bir haftası taş.bitince yazarım ne yaktığını

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1993 Mazda 626 2.0 gli 40 liralık gazla 235 km yol yapıyorum 70 km si şehirler arası.

1.5 imprezanın da şehirlerarası 22 kuruş şehiriçi 31/35 kuruş arası yakıyor sürekli 4 çeker.

Özgür Kızılkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzinde hiçbir sıkıntı yoktu şiir gibiydi maşallah 10 üzerinden 10 du.lpg de 2500 sularında başlayan pırpır etme tekleme vardı haliylede çok yakıyordu.sayısız kere ayar ve montaj yapıldı geçmedi.son gidişimde ustamın aklına sonradan geldi dedi srnin gibi mazda 1.8&atiker li canından bezmiş 2 arkadaşa vakti zamanında tevzi makarasını değiştirerek derman olmuştuk deneyelim dedi.söktüğümüzdede hayli oksit yapmış olduğunu gördük. C.tesiden beri kullanıyorum hemüz tekleme tıklama yok mazallah ;) yakıtı bilemiyorum 50 liralık almıştım hemüz bitmedi çok aman amanda km yapmadığımdan bir haftası taş.bitince yazarım ne yaktığını

Bende bugün kontrol ettireyim, hem o bahaneyle ampulleri de taktırırım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bujilerine baktırdın mı eğer eğer eskidilerse ya da orijinal değilse gazda tekleyebilir hatta kırmızı ışıkta istop edebilir. Aynı sorunu ben 626 da yaşadım orijinal bujiyi takınca sorun bitti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bujilerine baktırdın mı eğer eğer eskidilerse ya da orijinal değilse gazda tekleyebilir hatta kırmızı ışıkta istop edebilir. Aynı sorunu ben 626 da yaşadım orijinal bujiyi takınca sorun bitti.

Bugün komple kontrol ettireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alınan yakıt (boş depo) 92 TL, lt fiyatı 2.71 TL (mogaz biraz pahalıymış ama performans çok iyi geldi bana)

Yapılan km. 267

34 kuruş gibi tüketim olmuş şehiriçi, ama klima sürekli açık vaziyette ve istanbul trafiği :D

Bu bir önceki alışımdı, bugün tekrar tamamen boş depoyu opetten doldurdum 94 liraya doldu (lt.fiyatı 2,56 TL). Bir sonraki seferde shellden deneme yapacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...