Jump to content

LPG de Ne Kadar Yakıyorsunuz?

_PrenS_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

araç bakımlıda 35 krş çıkınca bi an çok geldi gözüme noral diyorsanız daha fazla kurcalatmim arabayı bazı ustalar haşat ediyo arabayı çünkü :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorum lpg ile alakalı değil ama bendeki benzinli LT/100 km göstergesi 100km de ortalama yakıtı göstermiyormu? Burdaki rakam sürekli oynuyor ? Arkadasımın 2008 dizel astrasında 100 km olmadan gösterge değişmiyor 100 km olunca ortalama yakıt ekranda sabir kalıyor mesela 5,9LT bir sonraki 100km kadar degişimiyor bendemi mazda3 de sürekli değişiyor? Ayarımı beceremedik acaba? Bu arada bende 10 dan aşağı henüz yakamadım ama kısa mesafe benimki 10 km gibi .Teme felan çıksa 9 olur diyorum veya sabit hızla bir süre gitsem 9 olur rahat

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorum lpg ile alakalı değil ama bendeki benzinli LT/100 km göstergesi 100km de ortalama yakıtı göstermiyormu? Burdaki rakam sürekli oynuyor ? Arkadasımın 2008 dizel astrasında 100 km olmadan gösterge değişmiyor 100 km olunca ortalama yakıt ekranda sabir kalıyor mesela 5,9LT bir sonraki 100km kadar degişimiyor bendemi mazda3 de sürekli değişiyor? Ayarımı beceremedik acaba? Bu arada bende 10 dan aşağı henüz yakamadım ama kısa mesafe benimki 10 km gibi .Teme felan çıksa 9 olur diyorum veya sabit hızla bir süre gitsem 9 olur rahat

Bizimki daha iyi. Sanırım belli bir dakika geçince sistem kendini analiz edip güncelliyor. 100 km dolmasına gerek yok 500 metrede gitsen o anki yakışına göre tahmini olarak 100 kmdeki yakıtını gösteriyor.

Mazda 3 te nasıldır bilmem ama benim arabada gerçek yakıtından en az %12 civarı az gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 kuruş çok fazla, bende İstanbuldayım, trafiğin dik alasını çekiyorum:) Son zamanlardaki ölçümlerde en çok 30 kuruş, en az 24 kuruş hesapladım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimki 30 krş yaksa iyi yine 35 krş hesapladım en son iyimi kötümü bilmiyorum aracı daha yeni aldım bana fazla geldi o sebebten sordum bugün bir ustayla konuştum bir ayar yaptı düşük devirde silkeleme yaptı silkeleme olayını söyledim gazı biraz açmamız lazım dedi birde bu bant olayı nedir hava girişi nekadr bantlı olmalı yarımmı tammı bakınca hava filtresine çift hava girişi var gibi birde bu silkeme gaz az geldiğindemi yoksa hava çok geldiğindenmi yapar çok soru sodum ama bilen birileri varsa yardım bekliyorum birde sen lpg ayarını nerde yaptırıyosun 323-black şimdidien tşk ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimki 30 krş yaksa iyi yine 35 krş hesapladım en son iyimi kötümü bilmiyorum aracı daha yeni aldım bana fazla geldi o sebebten sordum bugün bir ustayla konuştum bir ayar yaptı düşük devirde silkeleme yaptı silkeleme olayını söyledim gazı biraz açmamız lazım dedi birde bu bant olayı nedir hava girişi nekadr bantlı olmalı yarımmı tammı bakınca hava filtresine çift hava girişi var gibi birde bu silkeme gaz az geldiğindemi yoksa hava çok geldiğindenmi yapar çok soru sodum ama bilen birileri varsa yardım bekliyorum birde sen lpg ayarını nerde yaptırıyosun 323-black şimdidien tşk ediyorum

Teknik detaylardan pek anlamam, lpg montajı yapıldıktan 1 hafta sonra ayar yapıldı, şu an o ayarla kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çoktandır ortalama 28krş ş.içi yakıyordum yakıttan şikayetçi değilim ama malum atiker/ 1.8 mazda silkeleme durumunu hiçbir şekilde aşamayıp arabayı satacak kadar bunalınca satmayıp lpg yi değiştirmeye karar verdim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi bulunduğum bölgede fazlaca istasyon var ve bu istasyonlar rekabet içerisinde.

Lukoil 2,42 TL

PO 2,41 TL

Shell 2,49 TL

Şimdilik hep PO'dan alıyorum, ama diğerlerini de denemek istiyorum. Deneyen, kullanan varsa görüşlerini buradan paylaşırsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fakat opet in lpg si ciddi şekilde yağlı.sürekli uzun süre kullanımda filtreleri daha çabuk dolduruyor ama gözlemlediğim kadarıyla araç en sessiz opet ile çalışıyor.km bazında tartışmasız en çok shell de yapıyorum defalarca test ettim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda daha önce yazmıştım özetleyeyim... Çok üçkağıt firma olmadıktan sonra hepsinin niteliği aynı...

Veli abi bende böyle düşünüyordum fakat yaklaşık 1 ay kadar önce 1 depo mogaz kullandım gerçekten performans olarak çok iyiydi, ama en pahalısıda o :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Combo ve benim si nin enjektörler tıkanmıştı iş çıkışı peşpeşe almıştık

Valla ben kaç yıldır alıyorum tıkanan mıkanan yok. Combo ve sen team atiker sucks :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...