Jump to content

Mazda 323 Jant Önerisi

FATİH38
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 yıl sonra ...

Ben 195/50/15 taktım çok güzel durdu, yol tutuşu ve fren mesafeside iyileşti.

Ama istanbuldaki çukurlar filan çok hissediliyor bide araba zaten alçak

şimdi olsa 185/55/15 alırdım.

Bide eğer jantı büyütceksen mutlaka çelik al.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

kesinlikle 14 inç ten büyük jant alma bu araca kullanım kitapçığında en son 14 e kadar alternatif bulunuyor jant ve lastik ebatları büyüdükçe yakıt artar , performans düşer, araba çukurlarda resmen küt diye vurur, lastik maliyetleri artar 4 13 jant lastik 300 tl ise 15 600 tldir. ben hep orjinal olması taraftarıyım ama illa büyütücekseniz 14 ü geçmeyin derim lastik olarakta 175-65-14 kullanırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar ilk aldığımda gri jant ve kırmızı renk kampana vardı. ben de gri kampana ve siyah füme jant rengi kombinasyonu yaptım fakat çok mu boğmuşum. bu araca en uygun jant rengi sizce ne olmalı... saygılar. teşekkürler arkadaşlar şimdiden...  :krrsz:

post-9703-141695296039_thumb.jpg

post-9703-141695296046_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bronz spoon taktım uzun zamandırda beyaza boyayacağım..alttaki jant hem uygundrda,hoşdurur,ama bizim araçlar stok haliyle leylek,basmak lazım...  :D

u9z4x.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim araçlarda görsel olarak 16-17 daha hoş dururdu belki,ama 1,5 88 hp ve yürümüyor, ben 15'' spoon replika kullanıyorum diğerlerine göre bayağı hafif,ama 16-17 inch hafif jantlarında fiyatı belli zaten,birde bizim araçların lastik boşluğu büyük ve lastik merkezleride bayağı yüksek,15 değil 17 de taksan leylek gibi oluyor,sen lastikten sonra ne kadar bir aralık istiyorsun, ona göre bir formul uygulanabilir ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bence arkadaşım kendi ebatlarında lastik ve jant tak. eger farklı takarsanız aracın km si sizi yanıltır. yakıt artar sürtünme artar sonuçta zararlı siz çıkarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gri jantlar daha güzel görünüyor.

Benum jantlar griydi. Füme siyah yaptım. Bence siyah daha hoş duruyor camlar filmli ise vs. Araç rengi de aktif rol oynuyor. Yani değişken bir durum bu hocam, zevk. Adam pembe araca alaca bir jant yapmış , ben kustum adam zevkle sürüyor mesela  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...