Jump to content

Mazda Electronic Service Information

okkko
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

MESI'den bulabileceğim konularda benden yardım isteyen arkadaşlar lütfen bana pm veya mail atsınlar.. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bütüm modeller, bütün konular hakkında elimdeki kaynağı paylaşmaktan mutlu olurum...

Ekte bir örnek var...

post-1225-141695279969_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben pedalların olduğu kısıma ambians aydınlatma yapmayı düşünüyorum, kapılar açıldığında fln yanması için harita lambasının hattına bağlamayı düşünüyorum. Onunla ilgili bir şema vs. var mı nereye bağlamam gerekiyor fikir edinmek açısından ? Veya sigorta kutusunda hangi sigorta oraya ait fln ?

tşkrler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dediğiniz kablo demeti kalınca birşey. içine girip kesmek biçmek uygunsuz olabilir. En temizi kapı butonundan alın, bir röle ile sönmesini geciktirin. Tavan lambasından almak isterseniz biraz zahmetli ve dünya kadar yerin sökülmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir paylaşım olur ancak ben service bulletinlere bir türlü ulaşamadım. 3 ün 6 nın mx-5 ın var fakat 2 de ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir paylaşım olur ancak ben service bulletinlere bir türlü ulaşamadım. 3 ün 6 nın mx-5 ın var fakat 2 de ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

service bulletinden kastınız aracın arge tarafından yayınlanan geliştirme - iyileştirme ve dikkat edilmesi gereken konular(servis bültenleri) mıdır?, yoksa service manualleri ve workshop manualleri falan mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dediğiniz kablo demeti kalınca birşey. içine girip kesmek biçmek uygunsuz olabilir. En temizi kapı butonundan alın, bir röle ile sönmesini geciktirin. Tavan lambasından almak isterseniz biraz zahmetli ve dünya kadar yerin sökülmesi gerekir.

Hmm anladım kapı butonu bilgisi iyi oldu sağol ;) Orjinal olan karşılama ışıkları nereye bağlanıyor peki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmm anladım kapı butonu bilgisi iyi oldu sağol ;) Orjinal olan karşılama ışıkları nereye bağlanıyor peki ?

orjinali resimde soketli hazır birşey gibi görünüyor. daha gelmedi haftaya elimde olur. bakacaz artık nereye takıldığına. olmazda kendimiz imal edeceğiz gerisini... :D

kablo demeti ayrı, lamba seti ayrı. gelince inceleyeceğiz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet dediğniz gib iaraç üretildikten sonra yapılan güncellemeleri kastettim. Herhangibir uyarı ya da dikkat edilcek birşey varsa örneğin yazılım güncellemesi gibi o konuda bilgi verebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinali resimde soketli hazır birşey gibi görünüyor. daha gelmedi haftaya elimde olur. bakacaz artık nereye takıldığına. olmazda kendimiz imal edeceğiz gerisini... :D

kablo demeti ayrı, lamba seti ayrı. gelince inceleyeceğiz...

Hmm anladım merakla bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet dediğniz gib iaraç üretildikten sonra yapılan güncellemeleri kastettim. Herhangibir uyarı ya da dikkat edilcek birşey varsa örneğin yazılım güncellemesi gibi o konuda bilgi verebilirmisiniz?

Her aracın şase numarasına göre özel çıkıyor o liste. Yeni Mazda3 lerde dikkat edilecek unsurlar diye aratırsam meydan laurose ansiklopedisi gibi birşey çıkar...  :o Mümkünse bana şase numaranızı verin size liste olarak çıkartıp göndereyim.

Yazılım güncellemeleri servis bültenlerinde yer almaz. Aracı bilgisayara bağlayınca otomatik olarak yazılım güncellemesi var diye uyarır. Benim kastettiğim;

Örneğin: Şu şase aralıklarında ön amortisör kulelerinde şöyle bir problem olabilir. Şu şekilde kontrol edin, şöyle giderin. Müşteri şikayeti varsa yapın, müşteri şikayeti olmasa bile yapın gibi teknik bilgi içeren bültenler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...