Jump to content

Mazda 626 LPG Sarfiyatı

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1991 mazda 626 2,0

uzun yol 12 lt

karma      10 lt

şehir içi    12 lt

Uzun yolda şehir içine göre %30-40 daha az yakması lazım. Bi yanlışınız var heralde

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun yolda şehir içine göre %30-40 daha az yakması lazım. Bi yanlışınız var heralde

Mobilden gönderildi

[/quote

pardon yanlışlık olmuş

uzunyol 8 lt

karma 10 lt

şehir içi 12 lt

özür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar benim araba son zamanlarda cok yakmaya başladı 8lt gaz şehir içi 42 - 43 km götürüyor bunun sebebi ne olabilir gazciya gösterdim ayarlar minimumda dedi bundan asagisina kisilmaz dedi zaten motor kapağı yenilenip değiştirilmişti tamirciye götürüp yeni bir sibop ayari mi yaptirsam nasil bir sente ayarı yapilmasini tafsiye edersiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim araba son zamanlarda cok yakmaya başladı 8lt gaz şehir içi 42 - 43 km götürüyor bunun sebebi ne olabilir gazciya gösterdim ayarlar minimumda dedi bundan asagisina kisilmaz dedi zaten motor kapağı yenilenip değiştirilmişti tamirciye götürüp yeni bir sibop ayari mi yaptirsam nasil bir sente ayarı yapilmasini tafsiye edersiniz..

Silindir kapağı tekrar sıktırdımadıysanız önce onu sıktırın sonra subap ayarını yaptırın. Buji ve buji kablonuz eski değilse bujilerinizin tırnak açıklığını ayarlatın arkasına da avans yani ateşleme zaman ayarını da yaptırın. Silindir kapağı belli km sonra tekrar sıktırdıysanız subap ayarını atlayın diğer aşamaları yaptırın. Benim tahminim avans ayarı bozuktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silindir kapağı tekrar sıktırdımadıysanız önce onu sıktırın sonra subap ayarını yaptırın. Buji ve buji kablonuz eski değilse bujilerinizin tırnak açıklığını ayarlatın arkasına da avans yani ateşleme zaman ayarını da yaptırın. Silindir kapağı belli km sonra tekrar sıktırdıysanız subap ayarını atlayın diğer aşamaları yaptırın. Benim tahminim avans ayarı bozuktur.

Silindir kapağı takildiktan sonra hiç sikilmadi. Bazen kontağı ilk cevirdigimde araba boguluyor gibi oluyor marş almıyor bir kaç denemeden sonra marş aliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silindir kapağı takildiktan sonra hiç sikilmadi. Bazen kontağı ilk cevirdigimde araba boguluyor gibi oluyor marş almıyor bir kaç denemeden sonra marş aliyor

Silindir kapağı sökülüp takıldıktan yaklaşık 500-1000 km arası yol gittikten sonra tekrar torklu anahtarla sıkılır. Mutlaka sıktırın ve diğer aşamaları da kontrol ettirin ayarları yaptırın. Kapak sıkıldıktan sonra subap ayarı ve avans ayarı zorunlu olur zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silindir kapağı sökülüp takıldıktan yaklaşık 500-1000 km arası yol gittikten sonra tekrar torklu anahtarla sıkılır. Mutlaka sıktırın ve diğer aşamaları da kontrol ettirin ayarları yaptırın. Kapak sıkıldıktan sonra subap ayarı ve avans ayarı zorunlu olur zaten.

Evet bunun için ustayla konuştum arabayi sabah birak aksam alirsin dedi bu ayarlarin yapilabilmesi icin motorun soğuk olmasi lazim dedi bende yarin sabah arabayi birakacam bir ayar yapsin bakalim umarim olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bunun için ustayla konuştum arabayi sabah birak aksam alirsin dedi bu ayarlarin yapilabilmesi icin motorun soğuk olmasi lazim dedi bende yarin sabah arabayi birakacam bir ayar yapsin bakalim umarim olur.

Evet soğuması lazım motorun. Subap ayarı zaten yapar ama avans ayarını da yaptın mı diye sorun aracı teslim alırken

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet soğuması lazım motorun. Subap ayarı zaten yapar ama avans ayarını da yaptın mı diye sorun aracı teslim alırken

Avans ayarinida yapacam demişti ama yinede araci teslim almadan sorarim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1993 626 2.0i  BRC Lpg

225 / 45 / ZR16  lastikler ile

40lt aygaz = 330- 350 km  şehir içi.    agresif kullanım + %50klima  -istanbul içi

40lt aygaz = 340-350  km otoyol . 140-170km/h civarı  Klimasız.. -istanbul sakarya

185 / 65 / 14T  lastikler ile   

40 lt = en az 400-410 km  şehir içi    çok sakin kullanım..  klimasız.

40 lt =  430-450 km  otoyol    90-110km/h ortalama    çok sakın kullanım. 

Not:  ince lastikler çapından dolayı katedilen mesafeyi ve sürat'i  %5 civarı fazla gösteriyor.

mogaz-aygaz-shellgaz-milangaz pek fark etmiyor.  diğerlerini almıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ben bütün ayarlari yaptirdim subap ayari avans ayari bujileri falan hep degistim sonuç yine ayni 5km fark etti sehir içi 50 km de klimasiz 9lt gaz yakıyor. Ne yapmam lazim anlamadim gitti sorun nerde ne yapmam lazim bilmiyorum gaz ayari minimumda ne yapmami tavsiye edersiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ben bütün ayarlari yaptirdim subap ayari avans ayari bujileri falan hep degistim sonuç yine ayni 5km fark etti sehir içi 50 km de klimasiz 9lt gaz yakıyor. Ne yapmam lazim anlamadim gitti sorun nerde ne yapmam lazim bilmiyorum gaz ayari minimumda ne yapmami tavsiye edersiniz..

Her şeyi yaptırdığın halde karbüratörlü motorun şehir içi 9 litre tüketmesinden memnun değilsen, sana o arabayı yakmanı tavsiye ederim... Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 km de 9 ltr , 100 kmde 18 ltr yapar, benim otomotik arabada şehir içi  13-15 arası tüketiyor Antalya şehir içinde,  tabii kullanma alışkanlıkları vede şehir içi kriterler değişeceğinden bir yorum yapmam doğru olmaz lakin 3 her ne kadar yoğun olsa da sanki 100 km de 3 ltr kadar fazla yakmış gibi duruyor.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her şeyi yaptırdığın halde karbüratörlü motorun şehir içi 9 litre tüketmesinden memnun değilsen, sana o arabayı yakmanı tavsiye ederim... Kolay gelsin.

50 km de 9lt yakiyor neden memnun olayim ki millet 100 km de 12lt yaktigini söylüyor benim araba neden 18 lt yakiyor onu öğrenmeye çalışıyorum arabayi yakmak en kolayı hocam ben burda çare aramaya çalışıyorum siz gidin arabayı yakin diyorsunuz bumudur sizin careniz.. Ben bugun bir otogazciyla görüştüm arabayi musayit bir zamanda getir soğuk halde kontrol edelim dedi 9lt tüketimin çok fazla oldugunu onlarda söyledi musayit bir zamanda bırakacağım aracı ayarlasinlar bakalim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...