Jump to content

Mazda 121 projesi

omer_yildir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hahaha O değilde abi v6 koyulabilir. Xedos daki motor. Ciddi ciddi aklıma yattı aslında ya da 323 e bpt atıcan o bile kudurtur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 180
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• omer_yildir

65

• S.Halilduru

7

Aslında olmaz diye bir şey yok ama örneğini görmedim. Örneği olsa olası sorunları önceden görmek çok basitleştiriyor. Çok masraflı olabilir. Bence en ideali bpt orjinal motoru koymak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraflara bakınca bu üzerindeki motor Tr ye gönderilen Lantis ve Familialardaki BP-ZE kodlu motorlardan değil gerçi BP serisinin BP-DE vb gibi pek çok spec'i var ama bu hangisi merak ettim,orjinalinde hangi araçtan çıkma birde sıkıştırma oranı kaç?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor 323 den çıkma.Araç gümrükten çıkma. Geliyor hurdacıya bu motoru veriyor komple b6 alıp takıyorlar. Sonra bu motoru bir arkadaşım buluyor. Alıyor acl race yatak devirdaim triger segman vs takım conta yeniliyor. O kendi 323 ünü swaplayacaktıkı ben ısrar ettim ve aldım. Motorun sıkıştırma 9.8 138bg 6800rpm de 171nm tork 4700rpm.  Zaten ilk seri 323 lerde bir de 126bglik var onun sıkıştırması düşük 9.0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AYnen öyle abi. İlk sürüş nası olcak korkuyorum açıkcası. Ben dahil 900kg gelicek hesaplamalarıma göre. Eski motorla yeni arasında en fazla 20 en az 10kg fark var. Bakalım nası olcak. 1.3 e sc yapsaydım max 120 bg alıcaktım. Ve bunda daha pahalıya çıkıyordu.

aslında jantları agırlastırır ama şık durması ihtimali için bbs rs 15" 7 ofset ve bunlar içinde 10 ofset çerçeve alırsanız hem ofsetli hemde şık bi görünüm olur sadece jant agırlaşıcak biraz kayıp olur tabi bu konuda
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hehe bugün fazla arabayla uğraşamadım. Sabahdan şarj lambası yanmıyordu onu hallettik. Orjinal şarj dinomosunu geri taktık. Yine şarj dinamosunun içine rulman aldım ufacık rulman 20 lira :) Motorla beraber gelen şarj dinamosu çalışmadı. Distribütörü iptal ettim. Distribütörün yerine su jetinde parça kestirmek için kalıp alıp siparişini verdim. Yarın teslim alacağım. Yine iç parçalar felan sökülmüştü onları taktık felan vakum hortumlarını çektik. Yarın distribütör kapağını alıp taktıktan sonra egzostcuya oradan da ayar ve deneme yapmaya çevre yoluna çıkacağım. Bakalım nasıl olacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ömer bugün geçerken uğradı,arabayla bir tur attık.off off acayip olmuş.1-2 eksik var , ince ayarı hallederse daha da iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hehe bugün ayarda bitti. Yani şu anda 7200rpm çeviriyoruz. 7500 e kadar yolu var. Araba dehşet oldu hatta şöyle söyleyim km teli koptu devirden yetişemedi :D 2000-3000 km sonra rodajı atlattıktan sonra 7500 çevirecek. 1 de basamıyorum anında önü zıplıyor. 2 de bastığım zaman sağa ya da sola kayarak acayip hızlanıyor. Arkama bir mondeo 2.0 tdci takıldı hehe adamın yüzünü ışıkta görmeliydiniz. Bugün 4 de kesiciye girdim daha fazla basamadım ama 4 de kesiciye girerken daha 5. vites olduğunu hatırladım bir anda. Tek sıkıntı debraj. debraj yeni olmasına rağmen tatlı tatlı kaçırıyor. Vites değiştirirken araba bir anda ileri atılmıyor. Onuda çözecem sipariş vericeğim. Frenler çok güçsüz kaldı kesilikle disk balata şart oldu. Hemen ısınıyor ve kaçırmaya başlıyor. Arabanın önü baya ağırlaştı direksiyon zor dönüyor artık. Yay olmasına rağmen 2 cm daha yere indi ön taraf. Yani kısaca tam istediğim gibi oldu sleeper şaka makinesi :D Ama tek sıkıntım var devirdaimden biraz su kaçtı yarın onu halledecem galiba civataları gevşedi. Yarın bitmiş resimler ve video geliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce bmw e46 330i :D ile denedik kamera aracı mazda2 1.5 0-100 10.4 sn ona göre değerlendirin. Mazda2 deki sesi duyulan uyarı 130 km uyarısı. Aracın nasıl gittiği hakkında yorum yapılabilir. Benim debraj stok vites atarken kaçırıyor :D birde egzost 1.3 un egzostu orjinalı 51lık benım egzost 35lık. :D Kesici 7200 de 7500 e kadar rahat cıkar. Ve sonuc  3un sonunda 140dan sonra arayı açmaya başlıyor malum hacim var 3.0 motor :D Sonuç böyle 330 0-100 6.6sn :D 140 a kadar aynı gidiyoz arkadan itiş sarmadan kalkıyor ben baya sarıyorum hehe :D Video geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen arabanın arkasındaki 1.3i yazısını biraz daha büyütte daha bir azap verici olsun geçilenler için  :2funny:>:D

bende katılıyorum ızdırap çekip saldırmasınlar :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...