Jump to content

Mazda'dan enteresan bir hareket!...

okkko
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 43
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

3

• okkko

6

• bunk

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

mazdaya yakışır bir hareket.acaba aynı olay başka bir firmanın başına gelse olay nasıl gelişirdi.ağır hasarlı araçları bile tamir edip sıfır niyetine satan bir çok markanın olduğu ülkemizde örnek alınması gerek bir olay.tebrikler mazda......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka bir konuda yazmıştım. Üretim esnasında ellerinde parça kalmayınca "RED" parçaları takıp piyasaya süren bir firma var ülkemizde üretim yapan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka bir konuda yazmıştım. Üretim esnasında ellerinde parça kalmayınca "RED" parçaları takıp piyasaya süren bir firma var ülkemizde üretim yapan :D

alınca kimine göre lord ,kimine göre zort olduğun marka mı bu :D:fiuw::egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

büyük şehirlerde hacimli olan markaların bayileri sanmıyor musunuz ki aynı şeyleri yapmıyor...

nasıl bir cümle oldu bu şimdi...

yani örneğin istanbul'da hacimli bir bayinin elinde bir takım parçası sökülmüş bir kaç araç olabilir.

Ben müşterinin ihtiyacını anında karşılamak için kendi 2.el aracımdan söküp verimiştim zamanında. araçta rx8 idi. tabi müşterinin bilgisi dahilinde. elinde 100-150 tane stok olan bayi rahatlıkla bir takım parçaları araçtan söküp verebilir/ veriyorlar da zaten. ufak distribütörler de yapıyor bunu.

ne derece doğrudur tartışılır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

büyük şehirlerde hacimli olan markaların bayileri sanmıyor musunuz ki aynı şeyleri yapmıyor...

nasıl bir cümle oldu bu şimdi...

yani örneğin istanbul'da hacimli bir bayinin elinde bir takım parçası sökülmüş bir kaç araç olabilir.

Ben müşterinin ihtiyacını anında karşılamak için kendi 2.el aracımdan söküp verimiştim zamanında. araçta rx8 idi. tabi müşterinin bilgisi dahilinde. elinde 100-150 tane stok olan bayi rahatlıkla bir takım parçaları araçtan söküp verebilir/ veriyorlar da zaten. ufak distribütörler de yapıyor bunu.

ne derece doğrudur tartışılır...

İşyerinde arkadaşımın başından geçen bir olay anlatayım golf aracı vardı,bir arıza çıkmıştı ve servise götürdü.Aracın altından üstünden bir kaç parça çıkarmış abi bunların değişmesi lazım fiyatta 300-500 birşeyler söylemiş,sonra tamam değişsin demiş.sonra arkadaş beklerken bakım yapılan yer camlı yermiş arkadaşın aracından çıkardıgı parçayı ileriye götürmüş bir kaç yerini değiştirip,bir özel bir sıvının içine koymuş,15dk falan bekletmiş  sonra silmiş tabi arkadaş gözlerini dikmiş inceliyor getirmiş abi parçalar bu deyip arkadaşa getirmiş baktım pırıl pırıl yeni gibi parçalar sen dikkat etmedin ama ben senin ne b... yediğini gördüm deyince adam yok şöylede böylede falan bir sürü tartışmış,eski parçayı getirmesini istemiş getirmemiş,sonra taktırmış eski parçayı o temizlenmiş parçayı çıkmış beş kuruşta para vermemiş,aracın o parçasında o gün bugündür hiç bir sıkıntı yok diyordu geçenlerde  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi de bu arkadaşlar tekniker, şirketin ortağı mı da bu kadar kendilerini vakfediyorlar anlamıyorum, hangi işte hangi işyerinde olursa olsun patrona yaranmak için başkasına kötülük etmek?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dünyaca ünlü Japon otomobil üreticisi Mazda'dan kovulan bir işçi, eski fabrikasının önünde bir grup işçinin üzerine aracını sürerek birinin ölümüne neden oldu.

Japon Jiji ajansının haberinde, 2 ay önce işten çıkarılan 42 yaşındaki eski işçinin, 10 kişinin yaralanmasına yol açtığı da ifade edildi.

Haberde, adı açıklanmayan işçinin polis tarafından sorgulandığı kaydedildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi de bu arkadaşlar tekniker, şirketin ortağı mı da bu kadar kendilerini vakfediyorlar anlamıyorum, hangi işte hangi işyerinde olursa olsun patrona yaranmak için başkasına kötülük etmek?

Patrona değil abi, kendilerine çalışıyorlar ve yetkili servislerin pek çoğunda bu işi yapanlar var. Sistem şu şekilde işliyor;

Sana parça değiştik diyorlar ve yeni parçanın parasını fatura ediyorlar. Fakat stoklarda o parça eksilmiyor öyle değil mi? Akşam çıkarken o parça zulalanıyor ve dışarıda anlaşmalı olduğu parçacıya götürülüp satılıyor. Servis sahibi parasını alıyor, usta sattığı parçanın parasını alıyor, parçacı normalden daha ucuza orjinal parça almış oluyor. Arada bafilenen sadece ve sadece müşteri oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tip işlere pek yatkın olmayan, çok sevdiğimiz (ismi lazım değil) eski Hyundai teknikeri yakın bir arkadaşımıza patronunun "Sen bize para kazandıramıyorsun" dediğini hatırlıyorum :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hobaaaa nedir bu?

İnsanların Allah korkusu hiç kalmamış, ölümü aklına getirmiyorlar mı bunlar?

Paradan daha çok Allah rızasının gözetilmesini hiç akıllarına gelmiyor.

Dünya hırsı böyle olsa gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hobaaaa nedir bu?

İnsanların Allah korkusu hiç kalmamış, ölümü aklına getirmiyorlar mı bunlar?

Paradan daha çok Allah rızasının gözetilmesini hiç akıllarına gelmiyor.

Dünya hırsı böyle olsa gerek...

Allah'ı tanımayan adam onun rızasını bilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah'ı tanımayan adam onun rızasını bilir mi ?

Çok doğru; Allah'ın gazabını veya nuru bilmemek problemin asıl başlangıç noktası zaten...

Sıfır alalım içimiz rahat olsun bakımlarda servise götürür getiririz içimiz rahat olur dedik. Böyle olaylarda var demek. Dışardan pahalı olsun iyi olsun dense bile aynı katakulleler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Patrona değil abi, kendilerine çalışıyorlar ve yetkili servislerin pek çoğunda bu işi yapanlar var. Sistem şu şekilde işliyor;

Sana parça değiştik diyorlar ve yeni parçanın parasını fatura ediyorlar. Fakat stoklarda o parça eksilmiyor öyle değil mi? Akşam çıkarken o parça zulalanıyor ve dışarıda anlaşmalı olduğu parçacıya götürülüp satılıyor. Servis sahibi parasını alıyor, usta sattığı parçanın parasını alıyor, parçacı normalden daha ucuza orjinal parça almış oluyor. Arada bafilenen sadece ve sadece müşteri oluyor.

Şaşırmadım, benzer sistemi çok çok büyük şirketlerde bile gördüm ama aklıma gelmedi işte böyle olacağı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu durumda aracınızın değişen parçalarını mutlaka servisten geri isteyiniz. hatta servisler değişen parçaları, yeni parçanın kutusunda size geri vermekle yükünlüdürler. bu durumda sıkıntı olmayacaktır... tabi yağ filtresi, yakıt filtresi gibi akar kokar malzemeleri geri almamanızı öneririm. polen, hava filtresi, balatalar, sensörler, kayışlar gibi parçaları isteyin ve servisten çıkınca belli bir mesafede çöpe atın.

en doğal hakkınız...

içiniz de rahat eder, servisler de çöp derdinden kurtulur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu durumda aracınızın değişen parçalarını mutlaka servisten geri isteyiniz. hatta servisler değişen parçaları, yeni parçanın kutusunda size geri vermekle yükünlüdürler. bu durumda sıkıntı olmayacaktır... tabi yağ filtresi, yakıt filtresi gibi akar kokar malzemeleri geri almamanızı öneririm. polen, hava filtresi, balatalar, sensörler, kayışlar gibi parçaları isteyin ve servisten çıkınca belli bir mesafede çöpe atın.

en doğal hakkınız...

içiniz de rahat eder, servisler de çöp derdinden kurtulur...

Hadi;  araçtan söktüğü parçayı tekrar taktı, elinde var olan çıkma eski parçayı da "sizin araçtan sökülen" dedi verdi bize bizde "parçayı değiştirdim iyi ki yaptım" gönül rahatlığıyla çıkıp gidersek ne olacak. Çöp derdinden bu durumda daha iyi bir şekilde kurtulur, bize iki adet çöp vermiş olur biri araçta takılı diğeri elimizde, yeni ambalajı da  bulması zor olmaz sanırım.... :) :) :)

Vallahi insanlardan korkulur  :666:  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadi;  araçtan söktüğü parçayı tekrar taktı, elinde var olan çıkma eski parçayı da "sizin araçtan sökülen" dedi verdi bize bizde "parçayı değiştirdim iyi ki yaptım" gönül rahatlığıyla çıkıp gidersek ne olacak. Çöp derdinden bu durumda daha iyi bir şekilde kurtulur, bize iki adet çöp vermiş olur biri araçta takılı diğeri elimizde, yeni ambalajı da  bulması zor olmaz sanırım.... :) :) :)

Vallahi insanlardan korkulur  :666:  :2funny:

Herkes çöpünü/çıkmasını alırsa serviste takacak çıkma parça olmaz ki, başkasınınkini/daha önce değiştirdiğini size versin...

Bir de ince detay var... Orjinal parça kutusunda. üzerinde parça numarası var. Faturada da parça numaraları belirtilir. Karşılatırıp inceleyebilesiniz diye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkes çöpünü/çıkmasını alırsa serviste takacak çıkma parça olmaz ki, başkasınınkini/daha önce değiştirdiğini size versin...

Bir de ince detay var... Orjinal parça kutusunda. üzerinde parça numarası var. Faturada da parça numaraları belirtilir. Karşılatırıp inceleyebilesiniz diye...

Bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu, kontrol edeceğim artık. Parçanın üzerindede yazıyor mu numarası (gerçi takılan parçayı görebileceğimiz yerde ise)

Kutunun üzerindeki numarayı elle yazmazlarsa tabii. (Bende iyicene paranoyak oldum , beni bu açılan konu paranoya yaptı.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...