Jump to content

Mazda 626 Amörtisör Tavsiyesi

mazda0626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımda ön ve arkalarda KYB Exel - G amortisörler var. Merak ettiğim konu şu: Acaba önleri TAKİCO  ya da MONREO yapsam aracımda hissedilir derecede bir yumuşama ve esneklik olur mu? Kabin içi sarsıntıları azalır mı? Ben amortisörde konforlu sürüşten yanayım. KYB çok sert geldi bana. zaten bu sorunu çözemezsem daha 5 ay önce aldığım aracımı satmak zorunda kalacağım. :kafa:

hevesinizin kırılmasına üzüldüm gercekten bende aynı model aracı kullanıyorum amortisörler tam beklediğim gibi çıktı,sizin probleminizin cevabı ise değiştiren arkadaşların üzerinden ne marka çıktığını söylemesi lazım galiba ben tam anlayamadım orjinal olan ne marka  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 135
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• kamotropi

12

• domestos

13

• emoksis

14

• civler

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Bizim bu araçların orjinali TOKİCO dur ben geçen sene serviste değiştirdim önleri üzerinden çıkanlarda aynı idi ama arkaları daha önce KYB taktirdım Adem Ustaya ustanın dediği kalite olarak ikiside aynıdır hiç farkı yoktur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu sayfanın başında "mazda evo" reklamı var. bu dükkanı tavsiye eden yok mu? bilinmediği için mi öyle? adem ustaya güvenilirliğiniz (yani işinde uzmanlığı vs.) tam mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evo Mazda yetkili servistir kaliteli ustaları vardır ben her ikisine de gidiyorum

Adem Usta da eski servisten ayrılma belki de İstanbul için tavsiye edilecek 2 yer ikisinden de memnun kalırsınız her iki tarafa da gitmiş biri olarak öneririm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu sayfanın başında "mazda evo" reklamı var. bu dükkanı tavsiye eden yok mu? bilinmediği için mi öyle? adem ustaya güvenilirliğiniz (yani işinde uzmanlığı vs.) tam mı acaba?

Adem usta ile Evo'yu kıyaslamak "elma armut" meselesi olur... Her iki işletme de, kendi kategorisinde işinin uzmanıdır, gözün kapalı gidebilirsin... Adem Usta'ya gidersen de selam söyleyebilirsin... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adem ustam işinin gerçekten ehlidir hiç tereddüt etmeden güvenebilirsiniz ama gitmeden önce telefonla haberleşip randevu alırsanız daha iyi olur çünkü çok yoğun oluyor birde amortisörlerde sıkıntı yoksa sertliğine normal diyecektir yaklaşık 1 ay önce bende gittim bana da dediği oydu ben önleri kyb ile değiştirdim ya tokico ya kyb başka markaları takmak macera aramak olur dedi çünkü bu arabanın yapısına sert amortisör uygun dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adem ustam işinin gerçekten ehlidir hiç tereddüt etmeden güvenebilirsiniz ama gitmeden önce telefonla haberleşip randevu alırsanız daha iyi olur çünkü çok yoğun oluyor birde amortisörlerde sıkıntı yoksa sertliğine normal diyecektir yaklaşık 1 ay önce bende gittim bana da dediği oydu ben önleri kyb ile değiştirdim ya tokico ya kyb başka markaları takmak macera aramak olur dedi çünkü bu arabanın yapısına sert amortisör uygun dedi

Çok teşekkürler hocam. sağolasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar. Birkaç sorum olacak :

1- Yeni konu başlığı açamıyorum. Nedeni nedir acaba?

2- Yeni konu açamadığım için burada sorayım. 98 626 polen filtresinin orjinali nasıldır? Parçalı birbirine geçmeli yapıda mı?( Bu linkteki gibi mi yani)http://image5.sahibinden.com/photos/14/30/01/1591430019g9.jpg

3- Şanzıman yağı kaç numara olmalı?

4- Motor yağı olarak mobil 10-40 yarı sentetik yağ nasıldır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar

1. Polen filtresini serviste değiştirmedim ama piyasadan aldıklarım tıpkı resimdeki gibi

2. Şanzıman yağını da 75W90 (tam sentetiik) alırsan daha iyi olur vites geçlerin rahat olur bana da yetkili serviste onu koydular.

3. Motor yağı olarak mobil 10-40 yarı sentetik yağ güzeldir ben kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım (aslında bizim araçların yağı 10w30 dur fakat bu yağı her firma üretmiyor bildiğim kadarı ile)...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir soruma cevap bulamadım henüz. KYB ile TAKİCO arasında hissedilir derecede konfor farkı var mı? yani aracımdaki KYB yerine TAKİCO taksam araçta hissedilir derecede bir yumuşama olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir soruma cevap bulamadım henüz. KYB ile TAKİCO arasında hissedilir derecede konfor farkı var mı? yani aracımdaki KYB yerine TAKİCO taksam araçta hissedilir derecede bir yumuşama olur mu?

size bu konu da en iyi cevabı verecek olan adem ustadır arayıp bi danışın isterseniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik ölçüleriniz orjinal ebatmı?

Aracınızda sizden önce herhangi bir spor yay yada yay kestirme varmı?

Bunlara cevabınz hayırsa arabayı satın 92-97 kasa 626 alın size daha uygun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer pist ya da gymkhana yarışı yapmıyorsanız aradaki farkı kolay kolay ayırt edemezsiniz.

KYB ve TOKİCO İkisi de o araç için en iyi markalardan, içiniz rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastik ölçüleri 195/60/15 jantlar çelik. spor yay var mı bilmiyorum ama yay kesme yok. hazır lastikten konu açılmışken yeni lastik alacağım da 195/65 /15 alsam yüke bindiğinde çamurluğa vuruntu yapar mı? ya da 185/65/15(daha ekonomik) bir sıkıntı oluşturur mu?

ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba için önerilen lastik ölçüleri 323 te şoför kapısındaki etikette yazıyo muhtemelen sizin de vardır o ölçülerin dışına çıkmanız tavsiye edilmez birde lastik ölçüsünü hesaplayın eğer %3ü aşıyorsa tavsiye edilmiyo bu yol tutuş yakıt fren hız hepsini etkiler örneğin burda hesaplayabilirsiniz

http://kolayoto.com/lastik-uzmani/lastik-olcusu-hesaplama.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...