Jump to content

Ankara'daki Mazda Servisleri

delta31tr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

Gecen gun uzmanlara bir ugradim. Su aracta bazi problemlerim var diye..

Biz mazdaya bakmiyoruz dediler.

E japonlara bakiyormussunuz dedigimde sadece honda ve toyota dediler.

Bilginize.

Bir de Berat oto demissiniz forumda.. Tam yaninda harman oto var. Berat otoda mazda ile ilgil hicbirsey yazmiyor ama harman oto mazdalara bakiyor sanirim. Ikisi ayni servis midir. Yoksa nedir ..Bilgisi olan??

enteresan. bir de SMB yi çok tavsiye ediyorlar. oraya uğramak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsanın parasını almadan önce, gönlünü almasını bilen her esnaf/dükkan/işyeri daima kazanır...

:nazar:

Esnaflikbasli basina bir zanaat

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

enteresan. bir de SMB yi çok tavsiye ediyorlar. oraya uğramak lazım.

Gecen gun uzmanlara bir ugradim. Su aracta bazi problemlerim var diye..

Biz mazdaya bakmiyoruz dediler.

E japonlara bakiyormussunuz dedigimde sadece honda ve toyota dediler.

Bilginize.

Bir de Berat oto demissiniz forumda.. Tam yaninda harman oto var. Berat otoda mazda ile ilgil hicbirsey yazmiyor ama harman oto mazdalara bakiyor sanirim. Ikisi ayni servis midir. Yoksa nedir ..Bilgisi olan??

Enterasan Benim Ayrıcalığımı yani  Deme ki Öyleymiş Ama Japon Ehli bulmak Uraştırır Servis dışında Tabiki  Üzgünüm Yanlış Bi bilgi Verdiysem Herkez den Özür Dilerim Parca sıkıntısı ustalarıda korkutuyor Ola bilir  neyse özürdilerim herkez den
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Enterasan Benim Ayrıcalığımı yani  Deme ki Öyleymiş Ama Japon Ehli bulmak Uraştırır Servis dışında Tabiki  Üzgünüm Yanlış Bi bilgi Verdiysem Herkez den Özür Dilerim Parca sıkıntısı ustalarıda korkutuyor Ola bilir  neyse özürdilerim herkez den

başka bir forumdan öğrendiğim bir usta var. oraya gitmeyi düşünüyorum yarın. bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 10.000 dışındaki 20.000, 30.000 ve 40.000 bakımlarımın hepsini Herter'de yaptırdım. Opanın şişirilmiş fiyatlarından sonra Herter hep daha makul fiyat çıkardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Aracımın ilk bakımını yaptırmak için SMB Mazda'ya gittim.

Aracı SMB'den almadığım halde servis için SMB'ye gitme sebebim sadece Mazda satışı yapıyor olmaları. Bu sebeple araçlarını bakıma götürecek arkadaşlara SMB'yi tavsiye ediyorum. Umarım ilgili ve dürüst tavırlarını korurlar ve önce Ankara'da daha sonra Türkiye'de sayılı Mazda servislerinden biri olurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımın bakımı içi ben de SMB ye gittim (Süleyman, Mehmet ve BAhadırmış galiba yanlış hatırlıyor da olabilirim)  30 000 bakımı yaptırdım, şemsiyemi aldım ayrıca sonradan bagaj havuzu aldım. Bi sıkıntım olmadı. Servis müdürü güleryüzlü biriydi, umarım ekibi genişletmişlerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracımın 50 bin bakımını yeni açılan konya yolundaki SMB Ankara servisine yaptırdım hizmetlerinden ve igilerinden memnun kaldım tavsiye ederim

bakım için verdiğiniz ücret ve detayları yazarsanız güzel olur..

smb yorumları iyi oldu, başayar çok uzak bir de çok hoşlanmadım oradan.. smb ye gideriz artık 50000 bakımına..

ayrıca smd den randevu istedim aldım mazda 6 test sürüşü için. Mail atmışlar, araç henüz gelmemiş, geldiğinde haber vereceklermiş.. sevindirik oldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ben de aracımın ilk bakımını SMB'de yaptırdım 3 gün önce 4500 bakımı oldu :)

261 TL tuttu.

Servis müdürleri Onur Beydi sanırım ismi, kendisi de oldukca ilgili, soru ve sorunlara karşı yardımcı olmaya çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bende 110.000 bakımı yaptıracağım. burdan takip ettiğim kadarıyla smb de bakım yaptıran herkes memnun kalmış. yağ yağ filtresi hava ve polen filtresi için 250 tl fiyat verdiler. yarın yaptıracağım bakımları inşallah. bakalım inşallah ekstra bişey cıkmaz sonuçları yazacağım ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar dün ankara smb mazda servisinde aracımın bakımını yaptırdım. yağ + yağ filtresi hava filtresi polen filtresi değişti. oksijen sensörleri sökülüp temizlendi. aracı makıneye bağlayıp arıza olup olmadığına baktılar. toplam 295 tl ödedim. servis müdürü erkan bey ve ustalar baya ilgiliydiler memnun kaldım. inşallah hizmet kaliteleri ve ilgileri böyle devam eder...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar,

Öncelikle arabam 94 323 hb f1.6 otomatik. Sorum şu; kontağı çevirince tık tık diye ses geliyor. Bir kaç yapınca çalışıyor. Çalışınca egzozdan pat pat diye ses geliyor ve özellikle sağa dönüşlerde ön takımlardan ses geliyor. Sebebi nedir? Ayrıca ankarada iyi bir usta arıyorum. Bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Öncelikle arabam 94 323 hb f1.6 otomatik. Sorum şu; kontağı çevirince tık tık diye ses geliyor. Bir kaç yapınca çalışıyor. Çalışınca egzozdan pat pat diye ses geliyor ve özellikle sağa dönüşlerde ön takımlardan ses geliyor. Sebebi nedir? Ayrıca ankarada iyi bir usta arıyorum. Bilen var mı?

öncelikle kontaktaki probleminin kontak termeği olma ihtimali çok yüksek.

pat pat sesi ateşleme sisteminde problem olduğunu gösterir.

sağa dönüşteki sesin nedeni ise sağ aks kafası veya sağ amartisör rulmanındandır.

Bu tecrübelerimi eski bir 1991 323 HB kullanıcı olmam ve birebir aynı problemleri (ateşleme sistemindeki sorun hariç, yani ben o sorunu yaşamadım) yaşamam sebebiyle biliyorum.

Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

ilk arabam hyundai accent idi; yetkili servise gittim kazıklandım, özel servisleri denedim yine kazıklandım.

ikinci arabam toyota corolla idi; yetkili servise gittim kazıklandım, özel servise gittim işten anlayan bulamadım.

üçüncü arabam vw bora idi. ondan yediğim kazığı hiçbirinden yemedim. hem yetkili servisten hem çeşitli özel servislerden.

mazda yı alınca ilk hertere götürdüm. normal bir yetkili servis bakım ücreti ödemiştim. sonra meb başayara götürdüm. yine normal bir yetkili servis ücreti ödedim. (normal olarak yüksek :) ) en sonunda kendi komşumu keşfettim. adam renocu. ivedik sanayide üçler reno diye küçük bir dükkanı var (Fahri usta). ama kafa çalışıyor. ilk zamanlar mazdadan anlar mı diye şüphe etmedim değil. ama gördüm ki adam bir kere dürüst. anladığı yerde işi yapıyor. malzemeden, işçilikten çalmıyor. doğru dürüst bilgilendiriyor. bilen bilir; içinde Allah korkusu varsa ben korkmam bilader. 2 senedir bakım yaptırıyorum araba (şükür) tık demedi. hatta kayınbiraderin 2007 mazdası var. bazı sorunları vardı. yetkili servis 3.000 lira fiyat vermiş dediğine göre. bu adama yani fahri ustaya götürdük. adam basit bir buji problemi dedi. pilatin buji kullanarak sorunu çözdü. hepi topu 250 tl ödedik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten iyi bir motor ustası genel olarak bütün sistemden anlar ve sorunları çözer... Birde tecrübe önemli, nasıl tecrübe??

Diyelim önüne problemli motor geldi ve bu problemi öyle yada böyle çözdü, üç beş ay sonra aynı problem geldiğinde bir öncekini hatırlayıp çözebilmektir tecrübe, yoksa balık hafızalı olarak her güne resetlenmiş hafıza ile çıkıyorsan (ki piyasada bu tip insan çok) senin ustalığının bana faydası olmaz...

Genel anlamda bütün motorlar aynı mantık ile çalıştığı için problemi teşhis etmek ve çözmek iyi bir usta için sorun olmaz...

Tavsiye ve bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankarada mazda parcalari icin nerelerden alinabilir yardimci olurum. Usta olarakta cok iyi dürüst mazda dan anlayan ayni zamanda benim araclara da bakan ots servisi tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankarada mazda parcalari icin nerelerden alinabilir yardimci olurum. Usta olarakta cok iyi dürüst mazda dan anlayan ayni zamanda benim araclara da bakan ots servisi tavsiye ederim. 

Mazda parçaları piyasada çok fazla yok diye biliyorum. Sadece yetkili servislerde varmış. Zaten Mazda'nın en büyü defosu da bu gibi duruyor.

Ne dersin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslinda oyle ancak; başka markalarla ortak parcalar var. Bazı parcalarinda yan sanayisi var. Orjinali çok pahali yan sanayisi olmayan parcalar içinse yurt dışı siparisi kullaniyorum. Mesela motor yapicaksam yurt dışı siparisleri ile parca getiriyorum. Otomatik sanziman içinde yurt dışından tamr kiti alıyorum. Bu gibi seceneklerle parca sorunumuz yok.

Mazda parçaları piyasada çok fazla yok diye biliyorum. Sadece yetkili servislerde varmış. Zaten Mazda'nın en büyü defosu da bu gibi duruyor.

Ne dersin?

Ne dersin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar dün dizel mazda3 aracımın ilk 10000 bakımını ankara smb mazda servisinde kampanyalı olarak 190 tl ye yaptırdım. yapılan işlemler

1. balata temizleme spreyi

2. motor yağı

3. yağ filtresi

4. hava filtresi

5. işçilik

bana gayet uygun geldi. konya servisi 306 tl fiyat çıkardı bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...