Jump to content

Mazda 323 Manifolt Sorunu Hakkında

mecazim
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İs bağlamış olması görevini yapmadığını göstermez, ayrıca lpg li araçlarda çok is yapar, tıkanıklık yok ise değişmene gerek yok, var ise değiş, is olmasının bir anlamı yok. Fiyat olarakta idare eder, ama mazdalar 3 susturuculu değilmi ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Benim koku sorunum çözülmüyor abiler. usta manifolt da kaçak yok diyor. egzoz komple değiştirdim. katalizörü söktürmeyi düşünüyorum. eksi durum olur mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katalizör doğru çalışıyormu peki, tıkanıklık falan olabilirmi. Söküp bi dene istersen, ama parçayı ziyan etme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katalizör doğru çalışıyormu peki, tıkanıklık falan olabilirmi. Söküp bi dene istersen, ama parçayı ziyan etme.

Gürhan abi komple egzoz değiştim iki hafta önce tıkanmış olamaz ama bence motorun orada kaçak var. usta pek ilgilenmedi. manifoldu rahatlatır diye düşünüyorum. söktürüp deniyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egsoz başka bişeydir, katalizöe başka bişey, ben katalizörün doğru çalışıyomu diye sormuştum, katalizör aynen egsoz susturucuları gibi araya bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egsoz başka bişeydir, katalizöe başka bişey, ben katalizörün doğru çalışıyomu diye sormuştum, katalizör aynen egsoz susturucuları gibi araya bağlanıyor.

Tamam gürhan abi ben komple değiştirdim. egzoz derken yani komple egzoz motordan itibaren katalizör de değişti. önde ve arkadada susturucu var. öndeki katalizör diye biliyorum. motorun tam altında. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin katalizör değil esneme yayıdır, katalizör çok pahalı bir parçadır, anlaşılan egsoz sıfır sorun yok, egsozla alakalı sölediklerimi unut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin katalizör değil esneme yayıdır, katalizör çok pahalı bir parçadır, anlaşılan egsoz sıfır sorun yok, egsozla alakalı sölediklerimi unut.

esneme borusu da degil gürhan abi o borudan sonra tankgibi birşey var bide arkada var bu tank tan egzoz çıkısında o esneme borusundan sonra ki katalizör olmuyormu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Merhaba Arkadaşlar,

Aracımın Egzos manifoltunda çatlak olduğu bilgisini edindim. Bu bilgiye istinaden, Egzos manifoltunu değiştirmeye karar verdim. Bu arada bi kaç değişik fikir daha edindim. aşağıda belirttiğim durumlarla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

1. Egzos manifoltunu çıkma olarak 200 TL ye buldum. Ancak ustamdan sıfırının bilgisini bekliyorum.
2. Egzos manifoltuna taşlama yoluyla çatlak giderilir mi bilmiyorum. O yolu da deneyebilirim. Ancak nerede yapılır bilmiyorum. DÜZCE de var mıdır?
3. Arkadaşım egzos manifoltunun değişik şekilleri olduğu ve o şekillere göre aracın beygir gücünde artış olabileceğini ve eğer değiştireceksem ona göre değiştirmemi istiyor. Aracıma göre değişik kullanabileceğim egzos manifoltu var mıdır ?

4. Header taktırabilirsin ancak muayene sorunu olur dediler. 

Bilgi ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Mazda 323 99 model sedan familia 1.5 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...