Jump to content

Mika Boya

Xman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest uyumsuzelement

valla ben benim arabanın spoileri için boya yapılırken yanındaydım bilgisayar 10 gr ondan 12 gram bunda 3 gr mika diyo sen katıyon  sonra güzelce karıştırıp veriyo :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• okkko

7

• S.Halilduru

9

• Xman

20

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

en iyisi mazda iletişim hattının cevabını bekleyelim biz :)

cevap burda, beklemene gerek yok..

http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,18134.msg337723.html#msg337723

http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,18134.msg337435.html#msg337435

ayrıca sedefli veya mika tabi edilen renkler daha yüksel maliyetlidir metaliklere göre...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedefli ve mika aynı boyamı yoksa ayrı ayrı boyalarmı ve metalikten pahalı da olsalar bile metaliğin verdiği havayı veremiyorlar maalesef, bu mika boya metalik diye neden yutturulur müşteriye bayi tarafından :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedefli ve mika aynı boyamı yoksa ayrı ayrı boyalarmı ve metalikten pahalı da olsalar bile metaliğin verdiği havayı veremiyorlar maalesef, bu mika boya metalik diye neden yutturulur müşteriye bayi tarafından :(

mika veya sedefli metalik diye yutturulmaz. fiyat farkı listede mika/metalik diye geçer zaten.

hangi renklerin mika hangilerinin metalik olduğu katalogda yazar son sayfada. aslında bu kadar takılmamak lazım mika mı metalik mi olduğuna. aslında söylenmese kimse anlayamaz. hangisi makbul derseniz rengine göre farkeder. siyah, kırmızı, sarı ve beyaz mikada daha güzel durur. gümüş, bej, bronz, mavi metalik makbuldur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siyah, kırmızı, sarı ve beyaz mikada daha güzel durur. gümüş, bej, bronz, mavi metalik makbuldur.

bizim mika mavi güme gitti desenize :P
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mika veya sedefli metalik diye yutturulmaz. fiyat farkı listede mika/metalik diye geçer zaten.

Araç satılırken metalik diye belirtilmesi ancak ruhsatta mika yazması size etik bir durummu Okan bey?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç satılırken metalik diye belirtilmesi ancak ruhsatta mika yazması size etik bir durummu Okan bey?

benim araçta sadece siyah yazıyor,  acaba 2 farklı siyah mı var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz arabalar konusunda pek tecrübeli değiliz, bize metalik dendi ve öyle gibide görünüyordu bayide, bizde itimat edip aldık aracı. İlk kez bu hafta sonu aracı yıkatırken diğer siyah metaliklerin yanında sönük durduğunu farkettim boyanın ve aracın faturasına baktım, araç mika boya olarak geçiyor. Şimdi sorun mika boyanın daha iyi daha pahalı olması vs. değil, metalik boya isteyen birine bunun metalik diye satılmış olmasıdır. Satıştan önce bana deslerdiki bu mika boya, özelliği şudur, metalikten farkı şudur vs.. belki de ben bu aracı almayacaktım, umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birçak satıcı bile mika ile metaliği aynı şey sanıyor zaten. aslında atla deve bir fark da yok yani.

araç 1600motor diye satılıyor ruhsata 1598yazıyor. bu kadar bir fark var arada. bu ne kadar önemliyse, mika mı metalik mi olduğu da o kadar önemli...

metalik olmuş mika olmuş kafaya takmayın bunları...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında atla deve bir fark da yok yani.

metalik olmuş mika olmuş kafaya takmayın bunları...

Mika boyalı siyah bir mazda3 ile metalik boyalı siyah herhangi bir marka aracı yan yana koyun ozaman farkı anlarsınız Okan bey ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Metalik siyah mika siyaha göre birazdaha parlak duruyor galiba bana kalırsa. Ama deneriz bende mika var metalik siyah bulmak kolay :)

çokda takılmamak lazım, araç yıkandı mı simsiyah oluyor ne de olsa :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanyana çok gördüm. güneşte mika çok daha iyi parlar, gölgede metalik. ama aralarındaki farkı kimse anlayamaz. siz bu kadar mika metalik konusunda hassas iken (sebebini anlamış değilim) siz dahi faturada gördükten sonra hararetlendiniz.

ben şahsen mika renkleri tercih ederim. Renk derinliğini ve tonunu kolay kolay kaybetmiyor. kolay kolay çizilmiyor.

öte yandan mazda6 da sadece berrak mavi(Türkiye'ye gelmiyor) ve gümüş grisi metaliktir. diğer tüm renkler mika dır. mazda3 de ise aluminyum grisi dışında tüm renkler mikadır. mazda2 de ise aluminyum grisi, gümüş gri, yeşil, buz mavisi dışında kalan renkler mikadır.

dikkatinizi çektiyse açık gri tonları dışında pek metalik renk yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mika boyalı siyah bir mazda3 ile metalik boyalı siyah herhangi bir marka aracı yan yana koyun ozaman farkı anlarsınız Okan bey ;)

Ahmet, gerçekten neden taktın sen bu kadar bu olaya ben de anlamadım :) Benimkinde ne metalik ne de mika yazıyor. Sadece Pasifik Mavi yazıyor ama boya bunlardan biri, ben de bilmiyorum mika mı metalik mi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan bey boyanın solgunluğunu farkettikten sonra baktım faturaya ve mika olduğunu gördüm, yani faturada mika yazıyor diye işkillenmedim :)

Burak boya bana çok basit göründü özelliklede aracı yıkayınca, ben özellikle metalik olsun istemiştim ama şimdi böyle bir boya ile karşılaşınca hayal kırıklığına uğradım doğrusu, daha ilk yıkamadan sonra bir sürü kılcal çizik oluştu boyada, gerçi dikkatli bakılınca görünüyor ama yinede rahatsız edici. Eğer Ankara'da görmek isteyen varsa buyursun gelsin siyah mika boyada 1 aylık arabanın tavanındaki kılcal çiziklerin yoğunluğuna şahit olup forumda beni doğrulasın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha ilk yıkamadan sonra bir sürü kılcal çizik oluştu boyada, gerçi dikkatli bakılınca görünüyor ama yinede rahatsız edici. Eğer Ankara'da görmek isteyen varsa buyursun gelsin siyah mika boyada 1 aylık arabanın tavanındaki kılcal çiziklerin yoğunluğuna şahit olup forumda beni doğrulasın..

çizik olması boyanın opak  metalik veya mika oluşundan değildir. yıkama tercihinizin yanlış oluşundan kaynaklanır. bilakis mika boya boyanın üzerinde ekstra bir kat daha mika olduğundan kolay kolay çizik belli etmez. tüm boyalar yanlış yıkanırsa çizilir. kirli bir bez ile tozunu veya suyunu alın arabanın bakın sonra ne olmuş... yine de siz bilirsiniz, renkler ve zevkler tartışılmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı önce bol su ile iyice ıslattırıp tozunu kirini yumuşattırdım, gerçi tavanda belirgin toz yoktu ama yinede iyice ıslattırdıktan sonra süngerle ve sonax özel şampuanı ile yıkadılar, durulama bezleride oldukça hassas bezlerdi, durulama bitmeye yakın bir sürü kılcal çizik takıldı gözüme, halada duruyorlar :) görmek isteyenler bakabilir ısrar ediyorum. İlk ve tek yıkaması bu şekilde oldu, buna rağmende kılcal çizik oluşuyorsa zaten boyanın ne olduğunu tartışmaya gerek kalmıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fırça yok sünger yok :) neyle çıkaracağız bu kiri :)

Özel kimyasallar ile, resimdeki gibi yıkatabilirsin aracı. ama bu kimyasallarında zarar verdiği söyleniyor. Birde yıkamacılar kendi araçları gibi davranmadıkları için çok dikkat etmiyorlar.

Bende ilk yıkama da iyi olsun diye sonax'a götürdüm bilgisayar ekranı üzerinde boydan boya bir çizik. hemde ilk yıkamada. insanın canını sıkıyor tabi. Ben yazları kendim sünger ile fazla bastırmadan yıkıyorum. Ve her yıkamadan sonrada su içine cila atıp süngerle tekrar geçiyorum. çok işe yarıyor. kılcal çizikler eninde sonunda olacak bunun önüne geçiş yok malesef :)

[smg id=3877]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...