Jump to content

Yüzde 35 daha az yakıt tüketmek istermisiniz?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 138
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

17

• OveRMinD

10

• Mücahit

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

E tabi, bizim taksi şahinler daha 100 sene yaşatır karbüratörü :D

Abi burda taksi şahin de kalmadı. Hepsi reno medan pardon megan ;D, dacia logan, doblo, kangoo oldu. G.punto bile var... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sosyetik yer sizin orası Utku, burda bi tek havaalanı taksileri komple Doblo'ya geçti daha... :D

Bu arada ben de az benzinle çok km yapmak için bikaç fikrimi söyliim:

- Tavana yelken takılabilir.

- Taş Devri usulü arabanın tabanı delinip tabanlara kuvvet gidilebilir.

- Saf bi arkadaş bulunup "Hocam benim araba bozuldu, beni Çeşme'ye kadar çekiversene" denilebilir. Yerse...

- Arabanın önüne bikaç at bağlanabilir, hem böylece bikaç beygir daha kazanmış olup aracımızı modifiye de etmiş oluruz.

- Atla uğraşmak istemeyen sosyetikler şu kızak yarışlarında kullanılan husky'lerden bağlayabilir.

Bunlar ilk aklıma gelenler, örnekler çoğaltılabilir tabi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

şöle yaparsan kesin sonucu alırsın...

depoyu fullet ama elle fullet kapak ağzına kadar iyice dolsun...

tam 100 km yap sonra depoyu aynı şekilde bir daha fullet...

kaç lt benzin aldıysan o kadar tüketmişsin demektir... kesin sonuçtur şaşmaz...

wallaha merak ettim bu şekilde ne kadar yakacağını ... 7 ye düştüysen walla bravo da 2000-2500 deviri hiç geçmiyorsun heralde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

benden başka Mazda 3 le 7.4lt/100km şehiriçi yakıt tüketen başka arkadaş var mıdır?

imkansız gibi demi? :tey: :tey: :tey:

hadi bide at de öpiim seni badem gözlerinden :2funny:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depo kapağına kadar doldurularak yapılan ölçüm doğru bir ölçüm mü?

peki araba sarsıldıkça depodan sızan benzini nasıl hesaplıyorsun?

benzin aldığın istasyon aynı istasyon ve aynı pompa mı? farklı şirketlerin litre fiyatları farklı olduğu gibi aynı istasyon içindeki pompaların bile kalibrasyonunda farklılıklar vardır.

en doğru, en gerçeğe yakın (gerçek tüketimi hiçbir zaman bulamazsın) tüketim için en yavaş hızda tabanca otomatik atana kadar doldurduğun depoyla sabit 90km hız ile 100km yol yapıp yine aynı istasyona, aynı pompaya yanaşıp yine aynı şekilde en yavaş hızda tabanca otomatik olarak atana kadar doldurmaktır. ş.içi tüketim zaten hiçbir zaman sabit olmaz ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depo kapağına kadar doldurularak yapılan ölçüm doğru bir ölçüm mü?

peki araba sarsıldıkça depodan sızan benzini nasıl hesaplıyorsun?

benzin aldığın istasyon aynı istasyon ve aynı pompa mı? farklı şirketlerin litre fiyatları farklı olduğu gibi aynı istasyon içindeki pompaların bile kalibrasyonunda farklılıklar vardır.

en doğru, en gerçeğe yakın (gerçek tüketimi hiçbir zaman bulamazsın) tüketim için en yavaş hızda tabanca otomatik atana kadar doldurduğun depoyla sabit 90km hız ile 100km yol yapıp yine aynı istasyona, aynı pompaya yanaşıp yine aynı şekilde en yavaş hızda tabanca otomatik olarak atana kadar doldurmaktır. ş.içi tüketim zaten hiçbir zaman sabit olmaz ;):)

Yaw bu tüketim olayına bu kadar da takılmamak lazım diye düşünüyorum... Yol bilgisayarı (atıyorum) 8 litre diyo işte, +- 1 litre oynamayla doğrudur o, 8,18 lt olduğunu bulsak ne olacak... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Yaw bu tüketim olayına bu kadar da takılmamak lazım diye düşünüyorum... Yol bilgisayarı (atıyorum) 8 litre diyo işte, +- 1 litre oynamayla doğrudur o, 8,18 lt olduğunu bulsak ne olacak... :D

bişey olmuyor her halikarda depou yeniden dolduruyon :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...