Jump to content

Yüzde 35 daha az yakıt tüketmek istermisiniz?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 138
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

17

• OveRMinD

10

• Mücahit

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

kapak ağzına kadar doldurmak tabi geçerli bir yöntemdir aynı yerde ve aynı pompacıya doldurtursan çok daha geçerli bir yöntemdir ... neyse ben bu konuyu uzatmak istemiyorum...

Çünkü ben her zaman şunu savunurum tüketim direk sürücüyle alakalıdır...

onun için 90 km ile giderek ölçüm yaparak aracın kaç yaktını bulabilirsiniz ama önemli olan sizin ne yaktığınızdır o da normal sürüşünüzle 100 km yapınca tükettiğiniz değerdir...

bizim kocaoğlanlara herşey yakışır ...

*** forumda tamamı büyük harflerden olusan cümle yazmak forum tüzüğüne aykırıdır.

bknz.madde 12 >>  http://www.mazdaclubtr.com/forum/forum-kurallari-t59.0.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

kapak ağzına kadar doldurmak tabi geçerli bir yöntemdir aynı yerde ve aynı pompacıya doldurtursan çok daha geçerli bir yöntemdir ... neyse ben bu konuyu uzatmak istemiyorum...

Çünkü ben her zaman şunu savunurum tüketim direk sürücüyle alakalıdır...

onun için 90 km ile giderek ölçüm yaparak aracın kaç yaktını bulabilirsiniz ama önemli olan sizin ne yaktığınızdır o da normal sürüşünüzle 100 km yapınca tükettiğiniz değerdir...

bizim kocaoğlanlara herşey yakışır ...

*** forumda tamamı büyük harflerden olusan cümle yazmak forum tüzüğüne aykırıdır.

bknz.madde 12 >>  http://www.mazdaclubtr.com/forum/forum-kurallari-t59.0.html 

senin dediğin degerleri nasıl yakalıyorsun,gittigin yol açık sanırım sürekli sabit hızda gidiyorsun yoksa sehir içinde en ufak dur kalkta ortalama fırlıyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuda uzatılacak veya tartışılacak bir durum yok, sen yaptığın ölçümü söylüyorsun ben de o ölçümün pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum. elbette tüketim doğrudan sürücüyle alakalıdır ama bunun yanında bir de aracın teknik olarak silindirlerine girilerek yakılan veya yakılamadan çiğ olarak atılan bir benzin miktarı vardır.

ben de 1840cc arabamla 100km de 6.5 civarı yakıt tüketiyorum dediğimde pek çok kişi hadi canım diyor ama gerçek bu ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw hayat fani, benzin menzin boş işler bunlar...

kesinlikle haklısın, sürekli benzin hesabı yapacaksak eğer satalım arabaları alalım birer tane pisiklet daha ucuza gelir. erittiğimiz göbek de yanımıza kar kalır ;)

ayrıca, aynı araba aynı yolda aynı sürücüyle gidişte 50 milyonluk benzinle 190 km yapıyorken dönüşte 240km menzil yapıyorsa bu işi çok fazla karıştırmamak gerekir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

kesinlikle haklısın, sürekli benzin hesabı yapacaksak eğer satalım arabaları alalım birer tane pisiklet daha ucuza gelir. erittiğimiz göbek de yanımıza kar kalır ;)

ayrıca, aynı araba aynı yolda aynı sürücüyle gidişte 50 milyonluk benzinle 190 km yapıyorken dönüşte 240km menzil yapıyorsa bu işi çok fazla karıştırmamak gerekir :)

kurcalama yol egimi sıcaklık nem vs iş B.ka sarar :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw hayat fani, benzin menzin boş işler bunlar...

he işte bende onu diyom, ne gerenk var bu hesaba kitaba, ömrünü yer bunlar insanın.. sorsanız benzinin lt sinin kaç kurus oldugunu, deponun kaça doldugunu bilmem.. bilgisayarada bitek kac km gidecek yolum kalmıs diye bakarım.. para meseleside değil, bi seferde 50 milyondan fazla benzin attıgımıda hatırlamam (uzun yol dısında).. zevk alınacak bişey değilki, hiç işim olmaz o yüzden bu hesaplarla.. gereksiz işler kanımca.. at benzinini gidebildiğin kadar git, bittimide yine doldur yani, mesele edecek bişey değil bence :( insanın kendisini arabasından sogutmasına ne gerek var ki?? 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araba hiç kullanmayınca çok az yakıyor haberiniz olsun :D

:eek: :eek: harbimi

sıkı dur abi daha sıkı bişey sölicem.. benim araba hiç kullanmayınca bırak cok az benzini, hiç benzin yakmıyo :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

sıkı dur abi daha sıkı bişey sölicem.. benim araba hiç kullanmayınca bırak cok az benzini, hiç benzin yakmıyo :D

obareeeey bende kullanmiim o zman :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...