Jump to content

Haksız Trafik Cezalarına İtiraz Dilekçesi ve Mahkeme Kararı Örneği

pikapika
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

7

• pikapika

9

• Gökhan

6

• honuuu

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gökhan abi kırmızı ışık ihlali yaptığın iddaa edilen yerde EDS veya mobese kamerası var mı ?

Daha çok akşamları belli olan böyle şimşek çakar gibi flaş patlatanından bir kamera ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gelen yazıda KGYS Kamerasındaki kayıt yazmış. Bu yazı ümidii kırdı açıkçası. Ama bana gelmedi resim çıktısı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KGYS kamerası bizim Mobese olarak bildiğimiz kameralar. KGYS´nin açılımı Kent Güvenlik Yönetim Sistemi demek.

abi umudunu kırmak istemem ama ben resmi ekip arabası ile geçerken aynı kameradan ceza yedim. Birde üstüne bir ton fırça yedik ne diye kırmızı ışıkta geçiyorsun diye. Halbuki ben ışığın yanından geçerken yeşildi tam ben geçtim kırmızıya döndü, akşam saatiydi bir an için şimşek çaktı sandım, havaya baktım hava açık sonra durdum bir de baktım ki KGYS kamerası yakışıklı bir fotoğrafımızı çekmiş. :)

Yine de bu kaydın bir örneğini talep edebilirsin, ama kimse durup dururken KGYS kaydı deyip keyfi ceza yazamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KGYS kamerası bizim Mobese olarak bildiğimiz kameralar. KGYS´nin açılımı Kent Güvenlik Yönetim Sistemi demek.

abi umudunu kırmak istemem ama ben resmi ekip arabası ile geçerken aynı kameradan ceza yedim. Birde üstüne bir ton fırça yedik ne diye kırmızı ışıkta geçiyorsun diye. Halbuki ben ışığın yanından geçerken yeşildi tam ben geçtim kırmızıya döndü, akşam saatiydi bir an için şimşek çaktı sandım, havaya baktım hava açık sonra durdum bir de baktım ki KGYS kamerası yakışıklı bir fotoğrafımızı çekmiş. :)

Yine de bu kaydın bir örneğini talep edebilirsin, ama kimse durup dururken KGYS kaydı deyip keyfi ceza yazamaz.

Bende emniyetteki arkadaşlara sordum ne olur diye.

Hiiiç ıkınmadan git, erkenden yatır bari indirimden yararlan dedi. Bende guzu guzu yatırdım 115,50 Kaimeyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kırmızı ışıkta geçtin mi peki Abi ?

Geçtiysen bence de yatır :)

Hatırlamıyorum ki. Sadece dikkat ederim böyle şeylere, ama insanlık hali, olabilir diye iddia edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi o zaman bir yaptırımı yok ise resim iste.

Boşuna böyle bir şey yapmazlar gibime geliyor bana da ama ben artık kimseye güvenemiyorum malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gökhan kardeşim, cezalarda resimleri de gönderiyorlar; en azından çevremdeki birkaç kişiye geldi... Sen mutlaka iste, böyle bir hakkın var... Sonuçta kameraları yapan da, kamera kayıt ayarlarını yapan da insan.... Kavşakta polis olupta kırmızıda araçlara geç deyip evine ceza gelen bile oluyor, gidip itiraz ediyorsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.02.2012 tarihinde Esentepe'de İşaret ve levhalara uymamak adı altında (471/1-C) 72.-TL trafik cezası kesip adresime göndermişler. Fotoğraf yok, cezayı KTK'nın 116.Maddesine istinaden kesip göndermişler diye bir ibare var. Erken ödeyip geçtim 54 TL olarak. Orada trafik keşmekeş, kaldıki tarih Cumartasi'yi gösteriyor. Öyle bir günün trafiğinde nasıl bir işaret yada nasıl bir levhaya uymadım anlamış değilim. Zaman ayırıp uğraşmak gerekiyor ama o zamanda bende olmadığı için ödeyip geçtim. Ama içime uhde oldu. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gökhan kardeşim, cezalarda resimleri de gönderiyorlar; en azından çevremdeki birkaç kişiye geldi... Sen mutlaka iste, böyle bir hakkın var... Sonuçta kameraları yapan da, kamera kayıt ayarlarını yapan da insan.... Kavşakta polis olupta kırmızıda araçlara geç deyip evine ceza gelen bile oluyor, gidip itiraz ediyorsun...

Evet, bana tam 2.5 yıl sonra geldi resimli belgeli :D Ben de biliyordum kırmızı da geçtiğimi. Beklemiştim, gelmeyince yırttık demiştim ama devlet unutmamış, sektirmemiş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...