Jump to content

Mazda SKYACTIV Teknolojileri

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bahsettiğin motorlarda sadece beygir farkı var, köklü bir teknoloji değişikliği yok sanırım. Arge maliyetleri yansıyacaktır illaki fiyatlara, birde bu skyactive motorlarda %15-%30 arası yakıt tasarrufu ve birazda tork farkından bahsediliyor, yani devrim niteliğinde bir değişiklik olmayacak sanırım güç ve ekonomi bakımından.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Web sitesinde baya bilgi var. Kompresyon oranlarinda farkliliklar var

Ben Ar-Ge maaliyetlerinin cok yansitilacagini dusunmuyorum. Bu ayagina kursun sikmak olur

Ayrica 109 ile 115 arasinda sadece beygir farki yoktu.Baska farklar da vardi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cx9 modeline uygulanır ve verim alınırsa, mazda6 yerine bir cx9 düşünebilirim.

Kaşkay rakibi olacak 1.6 skyactiv D motorlu AT şanzımanlı CX-5 te yeter bana. Yeterki rekabet edecek fiyat koysunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 lira fazla verir Mazda alırım orada sıkıntı yok benim için, ama şimdiki gibi şehir içi 16-17 litre yakmaya devam ederse yeni motor o zaman sıkıntı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nihayet Mazda motor teknolojisini geliştirdi. Almanların TSI motoruna karşı bakalım performansı nasıl olacak.Tabii bu motorun birde ilk 1-2 yılı nasıl geçeçek? TSI motorlar ilk çıktığında sağa çekmiş çekiciyi bekleyen arabaların hikayeleri aklımda hala :D

Fiyatın artması çok mantıklı olmaz gibime geliyor.Sonuçta rakip markaların kullandığı teknolojinin farklı bir versiyonu olacak gibi. Ha extra bir teknolojisi varsa o zaman başka....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Böyle bir teknolojinin medyada daha fazla yer alması gerekmiyormu sizcede?

Gerekiyor ama Mazda henüz bülten yayınlamadı, biz kendi çabalarımızla çevirdik bu orijinal metni ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda TR'nin yeniden doğması için iyi bir fırsat bu.Bunu farkedebilecek yöneticileri varsa ve sağlam bir lansmanla giriş yaparlarsa farklı noktalara gelebilirler.Bence satış ve servis altyapısı ilk adımı atmaya yetecek düzeyde.Ama SKYACTIV (ilerisi)  için daha iyi olmalılar orası kesin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Nurkan Bey'in sohbetimiz sırasında bahsettiği etkinlik bu. Türkiye'den birçok basın mensubunu alıp SKYACTIV tanıtımı için İspanya'ya gideceğiz demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nurkan Bey'in sohbetimiz sırasında bahsettiği etkinlik bu. Türkiye'den birçok basın mensubunu alıp SKYACTIV tanıtımı için İspanya'ya gideceğiz demişti.

Bizi de alıp götürsün :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...