Jump to content

Anket; Hangi marka xenon, kaç kelvin??

honuuu
 Paylaş

Hangi marka xenon kullanıyorsunuz/tavsiye ediyorsunuz ?  

27 oy

1. 1. Hangi marka xenon kullanıyorsunuz/tavsiye ediyorsunuz ?

• Space
      0
    • Cylone
      3
    • Z Tech
      0
    • Modacar
      2
    • Carup
      0
    • Philips
      9
    • Monza
      3
    • Dijital
      0
    • Dreamcar
      0
    • Carspeed
      0
    • Type-R
      1
    • Mtec
      6
    • BT Car
      0
    • HID
      1
    • CarTech
      0
    • Rota Car
      0
    • Prolice
      0
    • Betamax
      0
    • Auto Vision
      1
    • Car Speed
      0
    • Double Eye
      0
    • Kamasonic
      1

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar sitede bi kaç xenon başlığı var fakat tam olarak derli toplu bir değerlendirme yapılmamış gibi, hem ben taktıracağım için fikir almak istiyorum hem de daha sonra taktırmak isteyen arkadaşlar olursa net ve açıklayıcı bir referans olması maksadıyla böyle bir başlık açma gereği duydum. Piyasada pek çok xenon markası mevcut bunlardan sizin kullanıp sorun yaşadıklarınız veya sorunsuz kullandıklarınızla ya da çevrenizde kullananlardan duydukarlınızla ilgili yorumlarınız ve anket değerlendirmeleriniz eminim çok faydalı olacaktır...

Not: Ankete ikinci soru eklenemediğinden kelvin değerini başlığa cevap olarak yazmanız uygun olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam olarak 4300 aslında ;) En iyi aydınlatma için bu rakam öneriliyor. Bundan yukarı çıktıkça aydınlatma ile beyaz-mavi renk arasında bir ters orantı oluşuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende Cylone 8000k var şuan için memnunum.

ya burak abi sen sallanıyo demiştinya bizimkiler sallanmıyo (puh masallah diyimde) bırak insanlar mazda 6 larının en büyük eksiğini tamamlasınlar benide korkutmuştun alacağım zaman

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende Cylone 8000k var şuan için memnunum.

ya burak abi sen sallanıyo demiştinya bizimkiler sallanmıyo (puh masallah diyimde) bırak insanlar mazda 6 larının en büyük eksiğini tamamlasınlar benide korkutmuştun alacağım zaman

Ben tecrübe ettiğimi söyledim. hem eski hem de sıfır farlarda. Servisten de bu yönde bilgi aldım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bendede HID 8000K var ve cok memnunum bı de merceklı far ım olursa o zaman daha da ıyı olcak ama yok gıbı gorunuyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tecrübe ettiğimi söyledim. hem eski hem de sıfır farlarda. Servisten de bu yönde bilgi aldım :)

benimkiyle seninkinin far yuvaları farklımı acaba belki ondan olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cin mali bi cihaz almistim ustunde sadeec HID yazan. ama ampulleri 4300. hatta bir cift te yedek aldim.

hic sorun yasamadim.

Montajini da kendim yaptim hatta.

Bence aydinlatma olarak 4300 cok basarili.

Goruntude degil islevde iyi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yarın taktırcam ama hala marka ve kelvin konusunda kararsızım. bugün bi kaç yer gezdim hepsi abi bunların hepsi çin malı en iyisi philips gerisi aynı, en önemli olay parça için direk değişim garantisi dediler yani arıza olduğu zaman yok bi gönderelim tamir vs uğraştırmıyolarmış direk parça değişimi oluyormuş... muhtemelen yarın en samimi gördüğüm arkadaştan tavsiye ettiği 2 yıl garantili direk parça değişimli markayı alıcam...

kelvin konusuda en ideali 4300 deniyor ama genelde piyasada 6000 var. bir de şu renk skalasında en ideal renk sanki 5000 üzeri gibi gözüküyor; skala mı yanlış acaba çünkü gördüğüm başka bi kaç resimde de en beyaz 4300'dü.

otm8422311.jpg

4300 bulmakta diretmeye gerek var mı acaba???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6000K iyidir. eğer aracın mavi veya lacivert ise 8000k da takabilirsin eğer güzel bir şey takacaksan. çünkü çoğu çin malında görüntü var ışık yok. arabanın farı da önemli mercekli ise süper ışık alabiliyorsun mazda nın mercekleri çok güzel... ben honda da 6000k takıyordum mazdaya 8k taktım gece mavisi rengi diye hem güzel yakıştı hem de ışığı iyi oldu. normalde her farda 8k da iyi ışık alamazsın.. xenon da markanın yanında bence marka kadar önemli olan nerenden aldığın ve kimin taktığı.. problem olmayacak durumlarda bile yapılan usta hatalarında problemler yaşanabiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkiyle seninkinin far yuvaları farklımı acaba belki ondan olabilir

Yok ikimizinki de H1, hadi eski yeni diyeceğim, benim farlar sıfır olmasına rağmen aynı problemi yaşadım. Ya ben hassasım, ya da MTEC ler Mazda ile uyumlu değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...