Jump to content

Kaliper Kapak Montajı ve Balata Koruyucu

mevren
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Araca uygulamalarım devam etmekte ve yaptığım işlemleri konu başlıkları

altında sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

son olarak kaliper kapağı uygulaması yaptırmış oldum, buradaki amaç balatan saçılan

yağların Jantı kirletmemesi ve yağ tabakası oluşmasını önlemek, balatayı yabancı cisimlerden

korumak, görüntü itibari ile araca güzellik katması ve son olarak ise kapağın montaj mesafe

ayarlanabilir olması balatanın ısınmasını engellemektedir,

Klasik Brembo kapak montajlarında kapaklar balataya direk olarak silikon ile yapıştırılmakta

veya vida ile sabitlenmekte buda balatanın ve diskin soğumasını engellemektedir.

Emeklerinden dolay Adem ustaya birkez daha teşekkür ediyorum.

Aracın lifte çıkarılması, balata ilk hali, paslanmaz vida için kılavuz çekiliyor.

post-5909-141695293272_thumb.jpg

post-5909-141695293276_thumb.jpg

post-5909-141695293281_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen dediğin gibi üstad teşekkür ederim,

''Yanlız konuyu yanlış yere açmışım, Dış görünüş başlığı altında açacaktım mouse hatası :)''

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle görsel paylaşım ve anlatım daha bir başka. Çok şık olmuş, güle güle kazasız, belasız kullanın. Benimde yaptırmak istediğim, uygulamalardan birisi. Ama fırsat yaratamadım bir türlü. Paylaşım işin teşekkürler, ellerinize ve emeğinize sağlık.:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Görsel açıdan ok. Güzel günlerde kullan.

Bir noktaya değinmek isterim, moralini bozmuş olmak, işlemi kafana takmak vs.. istemem fakat bu işlemi yaptırdığında balata tozunun içeride kalacağını ve zamanla fren performansını azaltacağını biliyosun değil mi? Sağlıksız bulduğum ve tercih etmediğim bir işlem.

Willwood ya da brembo görünümü istiyorsan kaliperleri kırmızıya boyatıp brembo ya da willwood sticker ile çözümleyebilirdin.

Neyse zaten yaptırmışsın güzel günlerde kullan demekten başka bişey düşmez :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Görsel açıdan ok. Güzel günlerde kullan.

Bir noktaya değinmek isterim, moralini bozmuş olmak, işlemi kafana takmak vs.. istemem fakat bu işlemi yaptırdığında balata tozunun içeride kalacağını ve zamanla fren performansını azaltacağını biliyosun değil mi? Sağlıksız bulduğum ve tercih etmediğim bir işlem.

Willwood ya da brembo görünümü istiyorsan kaliperleri kırmızıya boyatıp brembo ya da willwood sticker ile çözümleyebilirdin.

Neyse zaten yaptırmışsın güzel günlerde kullan demekten başka bişey düşmez :)

Sevgili Efecim, tavsiyelerin için teşekkür ederim , hepsini düşünerek bir çalışma yaptım şöyleki,

Balata tozunu tutsun diye kaliper kapağı kullanmaktayım, aynı zamanda klasik kaliper kapağı montajı yapmadım (balatayı ısıttığını biliyorum) balata ile kapak arasında hava sirkülasyonu olması için ayarlanabilir kapak yapıldı, böylece balatanın ısınmasını engellemiş oluyoruz. :)

Kapaklar willwod aliminyum kapaklardır üzerine bir kaç kat boya koruma attığım için orjinaldinde traşlanmış olan yazı yı tekrar belirginleştirmek falçata ile kullanılan bir yöntem :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

harika görünüyor hayırlı olsun,adem usta benimde az kahrımı çekmemişti :)

bu arada adem usta yerini değiştirdimi,yaklaşık 1 senedir uğramıyorumda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

harika görünüyor hayırlı olsun,adem usta benimde az kahrımı çekmemişti :)

bu arada adem usta yerini değiştirdimi,yaklaşık 1 senedir uğramıyorumda

Teşekkürler :)

Üstadın yeni iletişim bilgileri

EKİNCİ OTOMOTİV

Mehmet Akif Cad. Yüksel Sok. No:3/Merter-Güngören-İstanbul

mobil: 0535 315 57 19

Tel: 0212 562 45 54

http://www.mazdaekinci.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler :)

Üstadın yeni iletişim bilgileri

EKİNCİ OTOMOTİV

Mehmet Akif Cad. Yüksel Sok. No:3/Merter-Güngören-İstanbul

mobil: 0535 315 57 19

Tel: 0212 562 45 54

http://www.mazdaekinci.com

ok dir teşekkürler mahmut ustann acılı kebap ını özlemiştik bir ara uğramak lasım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Merhaba Arkadaşlar

Çok profesyonel olmasada fren kaliperlerimi boyayıp bi logo yaptım üzerine.

Profesyonel olmamasının sebebi kaliperlerin sürekli ısınıp bu stickerı atacağını düşünmemdir.

Eğer tutar ise daha değişik çalışmalar yapıp paylaşacağım.. :dua:

Not: İşçilik tamamen bana aittir :)

i5ie.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boya olması hemen deforme olmasını engeller, belki renk zamanla koyulaşabilir ama tamamen deforme olacağını sanmıyorum... Ben vakti zamanında lastikleri boyamıştım ama bir ay gitmemişti...

:)

Güzel çalışma, paylaşım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende arka kampanaları boyamıştım, 1 yıl oldu hala silinmedi ama biraz deforme oldu.

Lastik yazısı ama gerçekten durmuyor daha ilk yıkamada gitmeye başlıyor. Bide kalmele boyamak çok zahmetli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...