Jump to content

Mazda3 2009 - 2011 Impressive Farklar

baysezgin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir 2011 Mazda3 sahibi daha doğrusu 2010 modele göre donanım açısından mağduru olarak Mazda'nın donanım eksiltme olayından nefret ediyorum. Daha yeni bir model arabaya sahip olup daha eski modelden fakir donanım seviyesinde olmak cidden moralimi bozuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazılarında son hız 185 ile sınırlandırılmış, bazılarında yok. Fark olarak bunu da ekleyebiliriz.

Ama hangilerinde var hangilerinde yok bilmiyorum. Servis benim araçta sınırlandırıcı var demişti ama denedim 200'e çıktım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazılarında son hız 185 ile sınırlandırılmış, bazılarında yok. Fark olarak bunu da ekleyebiliriz.

Ama hangilerinde var hangilerinde yok bilmiyorum. Servis benim araçta sınırlandırıcı var demişti ama denedim 200'e çıktım.

otomatik viteste var savaş abi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ankara opanın vermiş olduğu bilgi.

Manuelde var ancak otomatikte yok

ISO EN standartlarına göre toplam enerji tüketimi sınırını aştığı için otomatiklerde rezistansı koyamamışlar. (Otomatik vites bir miktar elektrik tüketiyormuş.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Ankara opanın vermiş olduğu bilgi.

Manuelde var ancak otomatikte yok

ISO EN standartlarına göre toplam enerji tüketimi sınırını aştığı için otomatiklerde rezistansı koyamamışlar. (Otomatik vites bir miktar elektrik tüketiyormuş.)

Benim 2009 modelde ön camda var

stilock/Mazda3 impressive A/T

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buraya yazilanlardan cikan sonuc olarak asagidaki fark listesi olusuyor;

- Uzaktan kumandadan tavan ve  camlarin kapanmasi ..

- Yedek anahtari sustali olmali

- 4 cam tek  dokunusla  acilip kapanmasi..

- Cam anahtarlarin  isikli olmasi..

Bunlara  ilave  edebilecegimiz  baska  ek donanim bulunuyormu sizce..

On cam rezistansı

stilock/Mazda3 impressive A/T

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

detaylı olarak yazılmıştı ama konuyu bulamadım.

2010-2011 farkı değil, ilk gelenlerle sonraki gelenler farklı. yani 2010 model olanlarda da fark var.

çift kumanda

kumandadan 4 cam sunroof açma-kapama

sunroofta sıkışma koruması

4 camda tek tıkla açma kapama

bu kadardı galiba.

Sanırım benimki 2011 dediğimiz seriden. 2010 Mayıs sonu tescil edilmiş.

Söför tarafındaki cam kumandasında bir tane AUTO var ve diğer kapılardaki camlar otomatik inip kalkmıyor. Yedek anahtarım da kumandasız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka cam rezistansının hemen yanında olması lazım ön cam rezistansının tuşu

Öyle bir tuş var yani. Ben birlikte çalışırlar diye düşünüyordum. Belki de aklım yan ayna rezistansına gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 buton yan yana, şöfor tarafından başlayarak;

1. buton sıcak havayı direk ön cama veriyor, butona basılınca klimayı da direk devreye alıyor.

2. buton ön cam resiztansını çalıştırıyor, belirli bir zaman sonra kendiliğinden kapanıyor.

3. buton arka cam rezistansını çalıştırıyor.

bildiğim kadarıyla, bendeki araçta dikiz aynaları için bir ısıtma sistemi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 buton yan yana, şöfor tarafından başlayarak;

1. buton sıcak havayı direk ön cama veriyor, butona basılınca klimayı da direk devreye alıyor.

2. buton ön cam resiztansını çalıştırıyor, belirli bir zaman sonra kendiliğinden kapanıyor.

3. buton arka cam rezistansını çalıştırıyor.

bildiğim kadarıyla, bendeki araçta dikiz aynaları için bir ısıtma sistemi yok.

Çok teşekkürler. Akşam ilk işim bunu kontrol etmek olacak :)

Dikiz aynası sanırım arka cam rezistansı ile birlikte çalışıyordu ya da başka bir sistemle. Ayrı bir düğmesi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayna ısıtma arka cama bağlı diye biliyorum.

ön cama dikkatli bakarsan rezistans görülüyor ayrıca :)

Aldığım ilk gün karşıdan gelen ışıkta böyle petek gibi bir görüntü oluştu acaba o mudur ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön cama güneşli bir havada içerden baktığınızda camın üst kısmından aşağıya doğru inen rezistansları görebilirsiniz.arkadaşımın dediği gibi rezizstans düğmeside mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akşam tüm sorularımı cevaplayacağım bu bilgiler sayesinde inşallah :D

ALdığım gün eski aracımdaki çanta v.s. koyduğumdan beri arabaya binemedim daha :D Bu akşam çıkartırım inşallah acısını :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 modeldeki 2012 modellerle aynı.şu linkteki resimde görünce anlayacaksınız.cama veren klima havalandırma tuşu ile arka cam rezistansının arasındaki düğme

Mazda-3_2012_1280x960_wallpaper_4c.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...