Jump to content
volkanstars

Ön Cam Buğulanma (2010)

Tavsiye Edilen Mesajlar

volkanstars

Buda çok ilginç bilgi ekranında buğulanma olması.Serviste çözülür umarım sorun cuma gidicem inş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
honuuu

Benim için çok da problem değil açıkçası buğu çözme modunu açıyorum gidiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

ben hiç buğu görmedim araçta . klima kapalıyken, içerdeki havayı sirküle eden tuş açıksa buğu yapar ama klima açıkken hiç rastlamadım. ki hiç kapatmam klimayı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
honuuu

ben hiç buğu görmedim araçta . klima kapalıyken, içerdeki havayı sirküle eden tuş açıksa buğu yapar ama klima açıkken hiç rastlamadım. ki hiç kapatmam klimayı

hiç kapatmayınca klimayı yakıt tüketimi +1...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
volkanstars

Sizlerden tek farkım heralde ön cam dışındaki buğulanmayı çözememiş olmam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
A.Ziya

Bu bir sorun değil. Klimayı açmadan buğuyu çabuk engelleyemezsin. İçeri nem vermen gerekiyor.

Touringlerde ön cam ısıtma yok, ama klima tuşları altındaki sol en baştaki tuş ön cam buğusunu almak için yapılmış. Klima ile uğraşmadan sadece o tuşa basarsan klima otomatik olarak kendini ayarlayıp buğuyu çok çabuk bir biçimde alıyor.

özellikle yazın yağmurlu ve nemli havalarda hemen hemen bütün araçlarda bu ön cam buğulanması oluyor.

en pratik çözüm klimanın açılıp ön cama hava verilmesidir.ancak şunu gözartdı etmeyin,eğer aracın camları kapalı ise bu buğulanma oluşuyor.

yağmurlu havada camlarını kapatmak zorunda kalıyorsun ve içten buğulanma başlıyor.

klimadan daha pratik olanı ise camlara rüzgarlık taktırman.yağmur yağdığında camınızı aralıyabilir içerdeki buğulanmayıda oldukça engelleyebilirsiniz.

saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
volkanstars

Söyledikleriniz hepsi doğru fakat benim sorunum ön camın dışarıdan buğulanma yapması :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.