Jump to content

Gaz kelebeği potansiyometresi üzerinedeki yazıların anlamı hakkında...

hindal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

323 bg hb b6 1.6i yani enjeksiyonlu mazdam var tüpten dolayı gaz potansiyometresi bozuk ve parçanın üzerinde DENSO 179950-0160 yazıyor. İnternette arattığımda mazda toyota ve kia nın aynı parçayı kullandığı gibi bir durum çıkıyor ama toyota da :179950-0120 yazıyor

http://tov54.ru/index.php?option=com_comrade-catalog&art_id=2055397

bu adreste parçanın kullanıldığı arabalar yazıyor.

toyotanın parça numarasından internette arattığımda bu sitede :

http://www.oyyz.cn/showprd-35141/PY-TPS018-OE-89452-32020.html

bilgiler çıkıyor.

sizce bu parçalar eşdeğer mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Biri voltajı ( bariz ) diğeri de çalışma sıcaklığı aralığını gösteriyor olmasın ? Kalan rakamlar da  ( 179950 - 0160 / 179950 - 0120 ) parça numarası gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

toyota da 170 tl depoda yok diyorlar, siparişle gelecek. mazda da ise 450 tl... arada baya bir fiyat varkı var, denemekte fayda var... teşekür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu işten bişey anlamadım bu sensörü içini açtık öyle yazılanlar gibi gaz kelebeğinin hangi konumda olduğunu falan gösterecek bir durumuda yok gibi sadece rölantide iki bacak kısa devre ve yüksek devirlerde diğer iki bacak kısa devre olyor öyle hangi konumda olduğunun bilgisini gönderdiğini sanmıyorum belki yeni modeller öyledir.

bu rölanti olayını yükselterek çözmüştük (1000 devirde). her şey normal diye eski düz sistemi söktürdüm sıralı taktırdım. arabanın rölantisi 2000 devirlere yükseldi ısndı. fan kablosunda temassızlık var dedi usta.silikonla sabitleştirdi gaz kelebeği ayar vidasından 2000 olan rölantiyi 850-880 devire düşürdü lpg ayarı yaptı şok oldum benzinde ve lpg de rölanti hiç değişmedi. ama şimdide frene veya depreje bastığında rölanti 500 lere düşüyor ayağımı deprejden yada frenden çektiğimde tekrar devir 800 oluyor...boşta çalışınca hiç fren veya depreje basmazsak rölantide oynama olmuyor  bu olaya nasıl sizce çözüm bulabiliriz ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Servis TPS ye sağlam dedi... uzun zaman sonra asıl sorunun vitesin boşta olup olmadığının bilgisini veren müşürün kablolarının koparılmış olmasıymış..... (konu : debriyaja basınca rölanti düşüyor... (detaylı bilgi bu konuda))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...