Jump to content
Guest oguzhan

Bi-Xenon Mercek Montajı 323 (98-03)

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest oguzhan

Tebrik ederim güzel çalışmalar olmuş. Benim aracıma bi-xenon mercek hakkında ne yapılabilir. Veya uzun ayrı kısa ayrı mercek yapılabilir mi?

post-0-141695292979_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
oktay toker

Angel halkalı olsun dersen bu çalışmanın aynısını yaparım.Daha yeni nesil ledler ile daha performanslı ışık ile güzel olur.

1.jpg

Ben kendi aracım için ilk önce bu çalışmayı düşünüyordum ama far tasarımını orjinal far modelini kullanmadan komple elde yapmayı düşündüğüm için uzun ve kısa hüzme olarak yapmayı düşünüyorum.O nedenle Sizin aracınızın farına tek Bi-xenon mercekten başka şansı yok sayılır.Bu orjinal far tasına yapılsada asla yakıştıramayız tipsiz olur.

Uzun kısa hüzmeli içine sıgacak bir far tası bulursam yaparım.Başkada çözüm yok.Sizin aracın ön cam kısmına dogru çok güzel gündüz farıda yapılır içi çok müsait görünüyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
domestos

İkinci vermiş olduğun far daha hoş görüntüye sahip bence.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
oktay toker

iğrenç led yerleşimi olmuş.

Mercek gayet güzel görünüyor.Far junyan tipine benziyor ama emin değilim.Çift mercek takılmış görünüm fena degil siyah olmasıda iç görünümü saklamk için olabilir sanırım ama bilmiyorum.Renk tercihi yanlış parlak siyah olsa idi kesinlikle dah güzel dururdu.Mat siyah itici buluyorum.

2.resimdeki son derece basit kapak ile yapılmış.Kapak diye bişi yok gibi.Çıplak kalmış farın içi.Bunun daha güzeli rahatca yapılır.

Orjinal krom olarakta mercek için kapak takılır.Önemli olan çift hüzme tas bulunursa bu işlem son derece güzel olacaktır.Bu farın iç boyutlarına göre çift hüzme tas çok fazla araçta yok sayılır ama bulunmayacak hint kumaşıda değildir diye düşünüyorum.Mesela Astra farının iç tası uyar gibi sanki ama ellemek dokunmak lazım. ;)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...