Jump to content
lucasthehacker

Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tarahumara

Benim aracın 25.000 km ortalaması 7.5 - 7.6 civarında. %80 - %90 İstanbul içi ama ben çok sakin kullanıyorum.

Şehirlerarası 90 km sabit hızda 5.4 - 5.5 arası yakıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
3 saat önce, Tarahumara :

Benim aracın 25.000 km ortalaması 7.5 - 7.6 civarında. %80 - %90 İstanbul içi ama ben çok sakin kullanıyorum.

Şehirlerarası 90 km sabit hızda 5.4 - 5.5 arası yakıyor.

Ortalama hız nedir 25k km'nin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
6 saat önce, Leanback :

Ortalama hız nedir 25k km'nin?

Hiçbir fikrim yok maalesef. Her depoda sıfırladım. Bu hesabı da, bütün yakıt alımlarımı shell kart ile yaptığımdan, sitesindeki kayıtlardan çıkardım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yasin42
17.04.2019 at 09:54, fthktl :

Herkese merhaba,

Aracı aldığımdan beri yaklaşık 18.500 km yol yaptım. Km yi hiç sıfırlamadım. Bunun %80 ini İstanbul şehiriçi trafikte geçti (genelde kısa mesafe yoğun trafik). Yakıt tüketim ortalaması 8.2 lt. Aracı kullanırken de öyle az yaksın diye de dikkat etmem açıkçası 🙈

Vallahi iyi degerler acaba rakimin etkisi nedir yakita benim bura 1700 m

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
11 saat önce, Tarahumara :

Hiçbir fikrim yok maalesef. Her depoda sıfırladım. Bu hesabı da, bütün yakıt alımlarımı shell kart ile yaptığımdan, sitesindeki kayıtlardan çıkardım.

Ortalama hız olmadan tanım yapabilmek zor çünkü kimi şehir içi diyor, çoğu sürüşü akıcı trafikte 40kmh'li hızlarda, kiminin şehir içi ise dur-kalk 15-20kmh ortalama hız.

90 sabit tüketiminiz yüksek. Anlık 4.5-4.6lt arası oluyor 90 sabit bende, hatta geçen yaz 110kmh sabit eskişehire gittim, 5.2lt idi ortalamam vardığımda. Birde bende 2 haftadır çok sakin geziyorum çoğu trafikte, ortalama hızım 29kmh, tüketim 6.2lt idi bıraktığımda. İlk sıfırladığımda da o gün tüketim böyle oldu,

img_2.jpeg

img_3.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
1 saat önce, Leanback :

Ortalama hız olmadan tanım yapabilmek zor çünkü kimi şehir içi diyor, çoğu sürüşü akıcı trafikte 40kmh'li hızlarda, kiminin şehir içi ise dur-kalk 15-20kmh ortalama hız.

90 sabit tüketiminiz yüksek. Anlık 4.5-4.6lt arası oluyor 90 sabit bende, hatta geçen yaz 110kmh sabit eskişehire gittim, 5.2lt idi ortalamam vardığımda. Birde bende 2 haftadır çok sakin geziyorum çoğu trafikte, ortalama hızım 29kmh, tüketim 6.2lt idi bıraktığımda. İlk sıfırladığımda da o gün tüketim böyle oldu,

Yoldan yola fark ediyor. Ben de geçen sene İstanbul-Eskişehir arasında klima açık iki kişi 90 sabit ile 4.4 yaktım. Dümdüz yol. MRCC yi devreye aldım, ne gaza bastım ne de frene. Haftasonu İstanbul-Susurluk yolunda inişler çıkışlar ışıklar vs. artırdı tüketimi.

hkDeHex.thumb.jpg.4200e251fa1699de936dec02b765a038.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik
6 dakika önce, Tarahumara :

Haftasonu İstanbul-Susurluk yolunda inişler çıkışlar ışıklar vs. artırdı tüketimi.

hkDeHex.thumb.jpg.4200e251fa1699de936dec02b765a038.jpg

Yeme bizi tüketimi neyin arttırdığını biliyoz :D Az geri sarsana timelaps görelim :D Kadran görelim :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
5 dakika önce, zoptrik :

Yeme bizi tüketimi neyin arttırdığını biliyoz :D Az geri sarsana timelaps görelim :D Kadran görelim :D 

Doktor bu foto geçen seneye ait :D Eskişehir buluşmasına giderkene. 

Hem bi kerecik basmadan ne olacak sanki :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Doğrudur. Buluşmaları daha sık yapalım ya tadı damağımda kaldı valla. Disklerim de gelseydi daha keyifli olurdu. Planlardan ufak enstanteneler ; @Tarahumara

963558752_WhatsAppImage2019-04-10at22_27_13.thumb.jpeg.faaf0107720a4bc54ccecde8b2683618.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yasin42

Bugün depoyu fulledim ortalama sehir ici yakit tuketimi 9.1 ortalama hiz 22km/h aldigim benzinin litre fiyati 7.32 v power hesaplayinca 0.66 krs gibi bir fiyat cikiyor.Fakat arac 208 liralik benzin aldi gidilen yok 295 km cikan fiyat 0.71 krs acaba fark rolantide calismanin km ye yansimamasimi ki neden olur bu sapma normalmidir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Jamiryo
      Yazan: Jamiryo
      Herkese Merhaba, 
      Sanırım Mazdaclub'ın en yeni üyesiyim. Burada sizin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak ve ilerde aynı konu başlığı altında kafasında benim gibi soru işaretleri bulunan insanlara bir fikir vermek için oktanlarla ilgili bir sorum var.
      Soru 1: MAZDA 3 1.5 Skyactiv'e önerilen benzin 95 mi, yoksa 98 oktan mıdır? Bu sorunun cevabını yabancını sitelere bakıp bulamadım. Broşür ve manual kitabında da rastlamadım. Malum yurtdışında halen 87,91 ve 95  oktan satılıyor (nadiren de 98 oktan mevcut) o yüzden adamlar 95/98 oktanlardan hiç bahsetmemişler bile.
      Soru 2: Ek bir sorum daha var. Eğer her ikisini de kullandıysanız aralarında performansa ve ekonomik kullanamaya dayalı bir fark gördünüz mü? Her iki soruyu birlikte cevaplandırırsanız çok sevinirim. 
      Bilse bilse yurdum insanı bilir diyerek sorumu üstadlara yöneltip, cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    • sporenes
      Yazan: sporenes
      Ben mazda3 HB A/T alalı 3 hafta oldu. Yakıttaki belirsizlik dışında aracımdan çok memnunum. 2010 model İmprsv. HB kullananan arkadaşlarıma şunu sormak istiyorum. Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz. bu arada aranıza yeni katışdığım için çok mutluyum. Mesleğim basın mensubu. 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...