Jump to content

Direksiyonu Tam Sağ Yaptığımda Araç Neden Stop Ediyor?

hakki55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar bende 92 model 323 sedan mazda aracım var,direksiyonu tam sağ yada yarım sağ yaptığımda araç stop ediyor ve rölantide dalgalanma oluyor sola çevirdiğimde olmuyor neden acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de rolantide düşme oluyor ama stop etmiyor belki motor ısınmamış olsa stopta eder. Makinalardan bildiğime göre tekerleri sağa solan iten hidrolik piston sona dayandığında hidrolik pompa pistonu itmeye çalışıyor pistonda sona dayandığı için hem güçde düşme oluyor hemde aşırı bir ses yapıyor (bu gayet normal bişey arıza değil). Mazda 323 ün kullanım kitapçığını okursanız  direksiyonu 5-10 saniyeden fazla tam sağ ve tam sol pozisyonunda kullanmayınız diyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karburatörlü araçlarda benzinin karbüratör içinde dengede durmasının sağlayamn bir sistem var.bu arızalandığında tam sağa kırınca benzin sola kaçıp motora benzin gitmiyormuş.karburatör tamir takımının yenilenip ayarlanmasıyla sorun çözülüyormuş...onno usta öyle diyor geçen haftaki  oto dergisinde..........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karburatörlü araçlarda benzinin karbüratör içinde dengede durmasının sağlayamn bir sistem var.bu arızalandığında tam sağa kırınca benzin sola kaçıp motora benzin gitmiyormuş.karburatör tamir takımının yenilenip ayarlanmasıyla sorun çözülüyormuş...onno usta öyle diyor geçen haftaki  oto dergisinde..........

Bu arızayı tespit etmek çok kolay; aracı hareket ettirmeden direksiyonu sağa veya sola kırarsın araç stop ediyorsa veya edecek dereceye geliyorsa bu arıza ihtimali yoktur... Rölanti ayarları ile ilgilidir... Çünki direksiyon pompası çalışırken motora ve rölantiye yük bindirir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızda direksiyonu çevridiğinizde rölantiyi ayarlayan bir vakumlayıcı vardır , bu vakumlayıcı hemen karbüratörün altındadır, ondan çıkan bir hortum hemen karbüratörün arkasındaki elektronik düzenleyciiye girer ondan çıkan hortumda hava filtresine alt kısmından takılır sanırım sizin bu sisteminizde arıza var ben hemen bir link yazayım,  bu konuda pek çok foto vede paylaşım vardır.

http://www.mazdaclubtr.com/30445/bu-parcanin-nasil-calistigini-bilen-varmi/msg515937/#msg515937

http://www.mazdaclubtr.com/index.php?action=media;sa=album;in=1135

görüldüğü üzere bu mekanizmanın nasıl çalıştığı fotolarla anlatılmış , gene soramak istediğin bişey olursa , sor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

9bc6122a0b213165f9a25ebaa7f6130e.jpg

Gürhan abi fotoğrafları inceledimde benim araçta da o kısım vidalanmis durumda sence nasıl duzeltebilirim orayı fotoğraf gönderdim zahmet olmazsa yardımcı olabilirmisin abi teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...