Jump to content

(92-97) 626 Triger vs Değişen Parçaların Fiyatları Sizce Nasıl?

hakanemre23
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dorudur veli abi, bana usta 125 lirayada var 185 lirayada var demişti 185 lik takalım dedim, sonra deposuna baktı ondan kalmamış dedi bende diğerini taktırmadım

Bu yetkili servislerde motor yaptırılmaya kalksa arabanın kendisinden pahalı olur heralde  ;D ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dorudur veli abi, bana usta 125 lirayada var 185 lirayada var demişti 185 lik takalım dedim, sonra deposuna baktı ondan kalmamış dedi bende diğerini taktırmadım

Bu yetkili servislerde motor yaptırılmaya kalksa arabanın kendisinden pahalı olur heralde  ;D ;D

Bizim araçlar için öyle, birde eski aracın orijinal parçasını temin edebilmek bile büyük başarı... Mazda bu konuda sıkıntısız bir marka, pahalı mahalı ama bulabildiğine şükretmek gerekiyor bi noktada.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki abi  arabanın motorunu yetkili serviste yaptırmakla, yetkili olmayan serviste yaptırmanın arasında ömürlük olarak çok fark olurmu?  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki abi  arabanın motorunu yetkili serviste yaptırmakla, yetkili olmayan serviste yaptırmanın arasında ömürlük olarak çok fark olurmu?  8:)

Her bakımdan yetkili servis farkı pozitif yönde olur, ben servise gittiğimde; servis müdürü 18 yıllık amortisörü aracın üzerinde gördüğünü söylemişti de afallamıştım...

Ancak;

10-12 bin lira olan bir mazda'ya komple genel bakım için 2-3 bin lira vermek bana pek mantıklı gelmiyor...

Aracımı ilk aldığımda yaptıracağım bakım için serviste 900 küsur lira fatura çıkartılmıştı ben aynı bakımları dışarıda 280 liraya yaptırmıştım ve yaptırdığım bakımlardan şu ana kadar sıkıntı çıkartan parça olmadı...

Yine; Aralık ayında toplam 500 TL bakım masrafı yaptım, bu bana serviste 1500 TL den aşağı olmazdı...

Tercih ve bütçe meselesi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi anladığım kadarıyla mazda ustaları yani yetkili olmayan servisler diyelim, bizim arabaların motorunu 3000 liraya yapıyo, forumlarda, ilanlarda gördüğüm kadarıyla,

Peki yetkili serviste motor yaptırmaya ne kadar harcanır ki? 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4-5 Bin lirayı gözden çıkarmak yeterlidir sanırım... Niye bu kadar üstünde durduğunu anlamamakla birlikte bizim arabaların motorunu öldürmek normal şartlarda mümkün değil bilesin...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merak ediyorum abi arabamın motor durumu şuan çok iyi uzun süre satmayıda düşünmüyorum (sentia kararımdan vazgecmezsem) hani ilerleyen yıllarda gerek duyarsam diye sordum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merak ediyorum abi arabamın motor durumu şuan çok iyi uzun süre satmayıda düşünmüyorum (sentia kararımdan vazgecmezsem) hani ilerleyen yıllarda gerek duyarsam diye sordum

Yarın ne olacağımız belli değilken, mazdanın motoruna ömür biçmek mantıklı değil... Allah kaza bela vermesin yeter...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...