Jump to content
Katil Balina

Mazda 2 Kasislerde ve Bozuk Yollarda Gelen Yay Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

zoptrik

Hah o dediğinden :D Viraj demir lastikleri :D Önde sökmek için traversi falan sarkıtıyorlar yeri çok sakat. O yüzden sökmeden önce wd40 sıkıp gıcırtının kesilip kesilmediğini denemek lazım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Radioactive

Evo Mazda servisten İsmail ustaya sorunu anlattım. Ön tarafta egzos halka contası var bu ses ondan geliyor olabilir dedi. Parçayı değiştirttim ve ses kesildi.  

Bu arada motor kulağının lastiği de gitmeye başlamış. Tak tak diye ses yapmaya başlayınca onun da değiştirilmesi gerekecekmiş. 

Herkese teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Bu sorun bende de var. Ama gıcırtı şeklinde. Kasisten geçerken ön taraftan gacır gucur ses geliyor. Salıncak bağlantılarını yağladım ama kesilmedi. Oradan değil. Ses yine geldi. Bildiğin gacır gucur ses geliyor. Kasisten başka duymuyorum

BBBA40D6-BE6B-4EDC-BA0B-46EDFACCB440.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Radioactive

tamam işte benim sorunla aynı gibi. 

egzoz halka contası olabilir. ön tarafta zaten. böyle konsolun altından gibi geliyordu ses benim arabada. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
2 saat önce, Radioactive :

tamam işte benim sorunla aynı gibi. 

egzoz halka contası olabilir. ön tarafta zaten. böyle konsolun altından gibi geliyordu ses benim arabada. 

Müsait olduğumda lifte alıp baktıracam. Tşkler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Viraj demir bağlantı lastiklerini yağlayın bakalım kesilecek mi? Z rotuna bağlanan demirin devamı fotoğrafta görünüyor. @tansu87

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
14 dakika önce, zoptrik :

Viraj demir bağlantı lastiklerini yağlayın bakalım kesilecek mi? Z rotuna bağlanan demirin devamı fotoğrafta görünüyor. @tansu87

Sırayla deneyeyim. Egzoz lastiği kesmezse onu denerim. Tşkler 

19 dakika önce, zoptrik :

Burası değil mi?

9877AA25-7F2C-4C52-88F1-127BBBDEF250.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

568168542_EkranAlnts.JPG.b9868bbb46e48960abd96dad1226b0b0.JPG

Kırmızı ile çizdiğim viraj denge çubuğu, ok ile gösterdiğim yerde de denge bağlantıları var. Yandan bakarsanız görürsünüz. Tam olarak ayak altı göğüs arkasına geliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
Bir saat önce, zoptrik :

568168542_EkranAlnts.JPG.b9868bbb46e48960abd96dad1226b0b0.JPG

Kırmızı ile çizdiğim viraj denge çubuğu, ok ile gösterdiğim yerde de denge bağlantıları var. Yandan bakarsanız görürsünüz. Tam olarak ayak altı göğüs arkasına geliyor. 

Tamamdır tşkler 👍🏼

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
2 saat önce, zoptrik :

Kırmızı ile çizdiğim viraj denge çubuğu

doktor sen ne güzel çiziyorsun öyle :D @M.E.G

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Ne güzel çizmişim. Gözden kaçırdığım bir şey mi var? :P Bilenler bilmeyenlere söylesin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

arkadaşlar bu spring buffer/cushion hakkında fikri olan var mı? pazarcı mode on - seslere kasislere darbelere ülsere böbreklere iyi gelir mi- mode off. 

https://www.google.com/search?q=apring+buffer&oq=apring+buffer&aqs=chrome..69i57j0l3.3679j1j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=m0-4KNBopE5WQM:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Attiwolf

Merhabalar, benim aracımdan da aldığımdan beri garip bir gıcırtı geliyor. Zamanla bu gıcırtı arttı. UStalar şanzuman takozundan dediler, değiştirdim fakat ses hala devam ediyor. Genellikle araç sarsıldığında geliyor. Bazen kalkışlarda, araç çok yavaşlamışken 2.viteste gaz verdiğimde, çoğunlukla da kasisten sert geçişlerde bu ses geliyor. Ama her zaman gelmiyor. Geçen gün ise bu sesin el frenini indirip kaldırdığımda da geldiğini farkettim. Fren pedalına bastığımda gelmiyor sadece el freninden geliyor. Sesi duyabileceğiniz video bağlantısı aşağıdadır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Attiwolf

Fikri olan?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
11.06.2019 at 00:04, Attiwolf :

Merhabalar, benim aracımdan da aldığımdan beri garip bir gıcırtı geliyor. Zamanla bu gıcırtı arttı. UStalar şanzuman takozundan dediler, değiştirdim fakat ses hala devam ediyor. Genellikle araç sarsıldığında geliyor. Bazen kalkışlarda, araç çok yavaşlamışken 2.viteste gaz verdiğimde, çoğunlukla da kasisten sert geçişlerde bu ses geliyor. Ama her zaman gelmiyor. Geçen gün ise bu sesin el frenini indirip kaldırdığımda da geldiğini farkettim. Fren pedalına bastığımda gelmiyor sadece el freninden geliyor. Sesi duyabileceğiniz video bağlantısı aşağıdadır. 

yıllarca mazda 2 kullandım bu sesi duymadım. benim bahsini ettiğimden faklı bir ses.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...