Jump to content

Mazda 323 (Familia) Polen Filtresi

derelierol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 97  323 familia 1.8 hangi debiriyaj baskı balata kullanılıyor. yardımcı olursanız sevinirim. ben kendim birkaç yerde daikin diye okudum. daikin markanın farklı ürünleri varmı. 175 tl daikin satıyor. nasıldır acaba. ben k.maraştayım burda servis yok. aractan fazla anlayanda yok. birde bu araçların polen filtresi değiştirmek istedim ama bulamadılar ve polen filtresi yok dediler tuhaf karşıladım.  bir durum gerçekten polen filtresi yokmu varsa neresinde öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Herkese iyi günler uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soruydu ancak klimaya bakıma gittiğimde bakımı yapan elektrikçide çözemedi her klimalı aracın polen filtresinin olup olmadığını sorduğumda kendisi bazı araçlarda olmayabildiğini söylemişti.

Gerek forumda gerekse diğer sitelerde ve yedek parça satışı yapılan malzemecilerde dahil yaptığım araştırmalarda da bizim araçlarda (1998 model 1.8 323) polen filtresinin olduğuna kanaat getirdim bugün torpido  dahil bütün sökülebilecek yerleride sökerek baktım ama aracımda polen filtresi çıkmadı.

Forumda bahsedilen vidalarıda söktüm ama içi boş bir parça çıktı aşağıda resimleride ekleyerek sizlerden ricam bana polen filtresinin olması gereken yer ve olup olmadığı hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

post-10293-14169530078_thumb.jpg

post-10293-141695300783_thumb.jpg

post-10293-141695300788_thumb.jpg

post-10293-14169530079_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeri dediğiniz sanırım elimde tutuğum parçanın çıktığı yer değilmi yani alacağım filtre burayamı olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yine sallamasyon bilgiler havada uçuyor.

Kliması olan ve 1.8 BP motora sahip her 323 de klima polen filtresi vardır.

Benim aracım 96 model, bende de var. Bu serilerde klima filtresi 3 parçalıdır. Normalde ilk resimde söktüğünüz yerde elinize ortadaki parçanın gelmesi gerekirdi demek ki filtresiz kullanmışlar.

Filtre şudur :

http://www.karakaslarotoyedekparca.com/mazda-323-familia-polen-filtresi-1995-1998-1519.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese ilgisinden ötürü teşekkür ederim sağolun

Yine sallamasyon bilgiler havada uçuyor.

Kliması olan ve 1.8 BP motora sahip her 323 de klima polen filtresi vardır.

Benim aracım 96 model, bende de var. Bu serilerde klima filtresi 3 parçalıdır. Normalde ilk resimde söktüğünüz yerde elinize ortadaki parçanın gelmesi gerekirdi demek ki filtresiz kullanmışlar.

Filtre şudur :

http://www.karakaslarotoyedekparca.com/mazda-323-familia-polen-filtresi-1995-1998-1519.html

internette parça araştırmasında bende buradan buldum aslında ama parçanın nerelere takılacağı konusunda tereddütlerim olmuştu

ilk resimdeki yere orta parça gelecekse diğerlerinin yeri neresi olacak acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese ilgisinden ötürü teşekkür ederim sağolun

internette parça araştırmasında bende buradan buldum aslında ama parçanın nerelere takılacağı konusunda tereddütlerim olmuştu

ilk resimdeki yere orta parça gelecekse diğerlerinin yeri neresi olacak acaba

Dikkat ettiyseniz 3 parçanın 2 si aynı 1 i farklı. Aynı olanları sırasıyla takıp sağ ve sol kenarlara doğru iteceksiniz, ortası boş kalacak. Ortaya da diğerlerinden farklı olan diğer parçayı takıp 2 vidalı plastik kapağı geri takacaksınız, bu kadar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır mazdama polen filtresi arıyorum ancak bulamadim. Konu hakkında fikir sahibi veya temin için yardımcı olabilecek var mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, cash1965 :

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır mazdama polen filtresi arıyorum ancak bulamadim. Konu hakkında fikir sahibi veya temin için yardımcı olabilecek var mi?

konunuzu, önceden açılan başka bir konuyla birleştirdim. Yukarıdaki mesajlarda verilen aşağıdaki linkte bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Biraz hort olacak kusura bakmayın, yeni konu açmaktansa burası daha uygun olur diye düşündüm. Aracım klimalı familia fakat kalorifer fanı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Çalışmamaktan kastım ne sıcak ne soğuk üflemiyor. 1-2-3-4 kademelerinde hiçbirinde tepki yok çalışmadığında. Sorun neden kaynaklı olabilir? Polen filtresi değişim mi istiyor acaba? Elektrik kaynaklı mı yoksa?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...