Jump to content

1. Nesil Mazda6 İçin Spor Yay Helezon Tavsiyesi

Scorpions_64
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba aranıza yeni mazda 6 sahibi olarak yeni katılıyorum. şimdi aracım 2005 model mazda 6 sport kasalardan. konforundan ödün vermeden, aracın orjinal lastik ve jantını değiştirmeden 3 cm. kadar aracı alçaltmayı düşünüyorum, h&r veya Eibach arasında kaldım. daha önce peugeot 206 gti aracımda 17" jant lastiğimde 3.5 cm. apex marka  yay kullandım ve hiç memnun kalmadım yaylar çok sertti. bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Öncelikle aracınız hayırlı ugurlu olsun.

şu aralar bende spor yay aramaktıyım fakat bizim 1. nesil mazda 6 lar için bulabildiğim tek yay vogtlan 40mm/25 mm kit var sadece oda önler40 mm arkalar 25 mm oluyor galiba..

orjinal mazda 6 aksesuar listesinde mevcut yay var birde Eibac yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam servise soracağım birde hazır %30 indirim varken.

arkadaşlar merhaba aranıza yeni mazda 6 sahibi olarak yeni katılıyorum. şimdi aracım 2005 model mazda 6 sport kasalardan. konforundan ödün vermeden, aracın orjinal lastik ve jantını değiştirmeden 3 cm. kadar aracı alçaltmayı düşünüyorum, h&r veya Eibach arasında kaldım. daha önce peugeot 206 gti aracımda 17" jant lastiğimde 3.5 cm. apex marka  yay kullandım ve hiç memnun kalmadım yaylar çok sertti. bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacı var.

bu arada siz h&r veya Eibach olarak 30 mm yay buldunuzmu? eğer varsa adres veya telefon alabilirmiyim bende hem ön hem arka için 30 mm yay arıyorum sanırım en ideealide bu malum yollarımız sokaklarda çok kasis var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracınız hayırlı ugurlu olsun.

şu aralar bende spor yay aramaktıyım fakat bizim 1. nesil mazda 6 lar için bulabildiğim tek yay vogtlan 40mm/25 mm kit var sadece oda önler40 mm arkalar 25 mm oluyor galiba..

orjinal mazda 6 aksesuar listesinde mevcut yay var birde Eibac yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam servise soracağım birde hazır %30 indirim varken.

bu arada siz h&r veya Eibach olarak 30 mm yay buldunuzmu? eğer varsa adres veya telefon alabilirmiyim bende hem ön hem arka için 30 mm yay arıyorum sanırım en ideealide bu malum yollarımız sokaklarda çok kasis var

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. önler 40mm arkalar 25 mm diyorsunuz da, 40 mm çok alçak gelecek. malum ben uşak ilinde ikamet ediyorum hele bizim yollar köy yollarından da berbat durumda. daha önce 206 kullanıcısıydım ve apex 3 cm. spor yay vardı acayip sertti ve traktör gibi olmuştu araç gerçi lastiklerde ince yanak olmasından da kaynaklanıyordu. kısa araştırmalar neticesinde herkes Eibach öneriyor fakat daha önce sütten ağzım yandığı için şimdi kesin karar veremiyorum. sahibinden de sıfır var, fiyat 550-600 tl arası. birde onun iki çeşidi var bir pro kit (sanırsam bu daha sert, rengi ise siyah) birde normal alçaltma seti var. (kırmızı renkli olması lazım) kısaca özet edecek  olursak bende karar veremedim, daha önce tecrübeli arkadaşlar varsa burda yardımcı olabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda6/2002-02/jantlar-ve-suspansiyon/410077760B/

Servisten temin edebilirsiniz. Şu anda kampanyadan dolayı indirim de yapıyorlar. Sipariş ile 1 haftada stoklarda oluyor.

Ömer'in söylediği yay 30 mm gibi görünüyor ;

http://www.mazda.fr/services-et-apres-vente/accessoires/mazda6/2002-02/roues-et-suspensions/410077760B/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda6/2002-02/jantlar-ve-suspansiyon/410077760B/

Servisten temin edebilirsiniz. Şu anda kampanyadan dolayı indirim de yapıyorlar. Sipariş ile 1 haftada stoklarda oluyor.

ömer bey, kampanya tarihi ne zaman bitiyor? malum burda mazda servisi yok bana en yakın servsi denizlide.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak bey, mazda'nın orjinal altçaltma seti mi yoksa eibach mi kullanıyorlar? birde 3 cm. de konfor nasıl olur? illa ki konfordan ödün vereceğiz ama daha önce de dediğim gibi traktör gibi olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eibach 3 cm duşurmuyor kesinlikle.

Benim aracımda vogtland 40 mm var duşukluğu gayet iyi bence. Fakat konfor, ince yanak lastik ile birleştiği için yok denecek kadar az.

Yol tutuş ise muazzam iyi.

Benim aracım 3 ama 6 da da sonuç değişmeyecektir. 6 konfora daha yatkın bir araç olduğundan bence yay taktığınızda sertlik artıp konfor düşeceğini bilmek gerekir. Arabayı tamamiyle nasıl istediğinize bağlı özetle.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eibach 3 cm duşurmuyor kesinlikle.

Benim aracımda vogtland 40 mm var duşukluğu gayet iyi bence. Fakat konfor, ince yanak lastik ile birleştiği için yok denecek kadar az.

Yol tutuş ise muazzam iyi.

Benim aracım 3 ama 6 da da sonuç değişmeyecektir. 6 konfora daha yatkın bir araç olduğundan bence yay taktığınızda sertlik artıp konfor düşeceğini bilmek gerekir. Arabayı tamamiyle nasıl istediğinize bağlı özetle.

Sevgiler

hiç mi düşürmüyor efe bey? benim amacım fazla abartı bir şekilde düşürmek değil, 2 cm. gibi düşürse yeter bana. illa ki konfordan ödün verecem ama, daha önce de başıma geldi bir traktör gibi olmasın araba amacım o.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç mi düşürmüyor efe bey? benim amacım fazla abartı bir şekilde düşürmek değil, 2 cm. gibi düşürse yeter bana. illa ki konfordan ödün verecem ama, daha önce de başıma geldi bir traktör gibi olmasın araba amacım o.

Merhaba,

Yok hiç düşürmüyor değil tabi ama ben iyice indireceksiniz sandım. Şimdi 2 cm düşüklük istediğinizi okuyunca sizin isteğinize tam olarak yanıt verecektir. Tabi kullanacağınız jant ve lastik ebatları da önemli. Standart jant ve lastik ile kullanacaksanız 2 cm düşürür. Aynı jant ve ince yanak lastik ile 2.5 cm ye kadar belki de biraz daha fazla olarak düşürür.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba,

Yok hiç düşürmüyor değil tabi ama ben iyice indireceksiniz sandım. Şimdi 2 cm düşüklük istediğinizi okuyunca sizin isteğinize tam olarak yanıt verecektir. Tabi kullanacağınız jant ve lastik ebatları da önemli. Standart jant ve lastik ile kullanacaksanız 2 cm düşürür. Aynı jant ve ince yanak lastik ile 2.5 cm ye kadar belki de biraz daha fazla olarak düşürür.

Sevgiler

aynen, ben 2 cm. gibi düşürmek düşüncesindeyim. zaten konfordan dolayı lastik ve jant ebatlarını şimdilik değiştirmek istemiyorum. bu arada cevap veren, yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

merhaba arkadaşlar geçende spor yay hakkında konu açmıştım. uzun araştırmalarım neticesi sonucu hem konfor hemde abartı düşürme istemediğim için eibach yay almaya karar vermiştim lakin tekrar uzun araştırmalarım neticesinde mazda 6 için eibach ne kadar ilanlara baktıysam hiçbirinde stokta yoktu. bunun üzerine bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine eibach kalitesine yakın vogtland     3 cm. aldım. aracın orjinal jant lastikleri ile kullanacam (215/55/16) inş. çok sert ıpır zıpır süspanpiyonla karşılaşmam. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar malum 3 cm. vogtlant spor yaylarımı aracıma taktırdım. inanın bu kadar olacağını tahmin etmiyordum, aklımda hep sert mi olur, konfordan ödün verirmiyiz diye düşünüyordum orjinalinden iyi geldi. sadece Uşak yolları berbat olduğu için yere yakınlığından biraz sıkıntı oldu. vogtlant marka yayları kesinlikle öneririm. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar malum 3 cm. vogtlant spor yaylarımı aracıma taktırdım. inanın bu kadar olacağını tahmin etmiyordum, aklımda hep sert mi olur, konfordan ödün verirmiyiz diye düşünüyordum orjinalinden iyi geldi. sadece Uşak yolları berbat olduğu için yere yakınlığından biraz sıkıntı oldu. vogtlant marka yayları kesinlikle öneririm. 

güle güle kullanın hayırlı olsun

aracı alçaltmak konfor açısından nasıl bir etkisi oldu? bir de uşak içinde veya ilçelerinde mazda dan anlayan usta var mı? araç içine çok ses alıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
10.03.2015 at 15:49, canavar :

güle güle kullanın hayırlı olsun

aracı alçaltmak konfor açısından nasıl bir etkisi oldu? bir de uşak içinde veya ilçelerinde mazda dan anlayan usta var mı? araç içine çok ses alıyor mu?

mesaja biraz geç cevap verdim k.bakmayın. aracı alçaltmak konfor açısından bir değişiklik olmadı, lakin ben orjinal jant ve lastik takımları ile kullanıyorum (205/55/16 olması lazım). Uşak'ta ve çevrelerinde allım şallım anlayan yok lakin çok usta tanıdıklarım var onlarda işlerimi görüyolar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...