Jump to content

(89-94) Mazda 323 HB Tampon Altı Lip Uygulaması

NoooFearrrr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 4 hafta sonra ...

Ani 92 model 323 beyaz aldım hb
Modifiye edicem , jant lastik ve kaporta akşamında ne önerirsin 
Bagaj kapağım kapatınca çukurlarda ses yapıyor hafif Boşluk var 13 jant modifiye edince çok küçük kalır 185 65 14 düşünüyorum , sen ne tavsiye edersin jant lastik ebatı olarak , performans kaybım olur mu
Arabam 245 bin de, 240 bin e kadar benzinde binilmiş, kaporta lastik bitik arabada , Kazası yok ama çok gösterişsiz parklar kırık , arka tampon ve flaşlar arası ezik , sol arka kapıda hafif ezik ,motoru hoşuna Gittiği için aldım 
sibop ayarı yaptırdım bujileri değiştirdim trigeri değiştirdim , yağ kaçaklarını hallettik , Çorum Mazda servisinde yaptırdım ( mazda Jaguar Volvo servisi ) usta Kırank kesesi de kaçırıyor ama sorun olmaz şuan araban on numara böyle bin dedi , motoruna da çok güzel tertemiz dedi ... Ama sabahları marşa 6-7 saniye falan basmadan çalışmıyor , otobana kadar rolanti sarsıyor ama ısınınca çok güzel oluyor ... 
Aslında işimin dışında oto alım satımı yapıyorum fakat bu arabayı uzun uzun yıllar binmek için aldım ...senin arabaya bittim abi YouTube U açıp açıp izliyorum harika bi araba Allah kazalardan belalardan korusun . Abi tecrübelerinden bizede aktardıkların ve aktaracakların için şimdiden teşekkürler 
Allah'a emanet hayırlı Akşamlar abi

Değerli kardeşim öncelikle aracınız hayırlı olsun, 

Eğer illa jantı büyütmek istiyosan, 14 ile 13 arasında pek fark olmadığından , 15 daha uygun olur, fark daha belirgin olur ama lastik seçiminde orjinal ebattaki 175 olan taban ebatı aynı kalmalı yani 175-55-15 neden aynı olmalı dersen taban büyüdüğünde sürtünme artar ve tutunma azalır yani yakıta direk etki eder, bu ebatta sadece esneme konforundan taviz vermiş olursunuz.

Kaporta ve diğer tamiratları yaptırırsınız zamanla,  modifiye olarakta ben pekte orjinalden ayrılmadan ufak tefek dokunuşlar yaptım, tampon ve marşpierlere lip taktım, kaput havalandırma taktım zaten arabayı görmüşsün, diyeceğim şuki modifiye zevk işi, internette bir çok farklı şekilde uyulamalar var o araçlardan kafana uyan zevkine uygun olanları aracına uyarlayabilirisin.

Aracın rölantide soguk iken titremesi felan hep lpg ile alakalı, sabah geç çalışmasıda gene lpg ile alakalı, gaz ayar vanası çok kısık ise araç geç çalışabiliyor sana önerim önce marşa bir kes bas bırak lpg karbüratöre gelsin sonra tekrar bas, hemen çalışacaktır.

Aracın diğer ayar ve uygulamaları için ise daha önce yazdığım makaleyi okumanı öneriyorum.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/14479-mazda-323-89-94-16-karb%C3%BCrat%C3%B6rl%C3%BC-d%C3%BCz-ve-oto-vites-%C3%B6nemli-bilgiler/

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim Çok teşekkür ederim bilgiler için

O zaman 175 65 14 yapıyım diyorum

15 jant konfor kaybedeceksem değmez demi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim,   İlla yapmak istiyosan yap ama,  14 ile 13 arasında da o kadar belirgin fark yok, tabii lastikler eski ve jantlarıda yenilemek istiyosan 14 de çok ideal bir ebat lakin lastiklerin hala iyi durumda ve jantlarında yeniyse, boşuna masraf etme orjinal ebatta devam et bence, takii yeni lastik alamaya ihtiyaç oluncaya kadar, önerim bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim jantlarım çok Eski , lastiklerim tamamen bitik , 175-60-14 ikinci el jant lastik buldum 450 tl ye iki taksit , lastikler gayet iyi durumda %80 , jantlar da temiz eğik ezik çizik yok ,yarın takıyım bi deneyim diyorum ,

Abicim sen lip uygula demiştin bu konuda bi kaç örnek foto koyarmısın yakın mesafeli , hayırlı Akşamlar teşekkür ederim

Makaleyi de okudum gayet açıklayıcı çok teşekkür ederim, bu sabah senin tavsiyenle marşa bastım yine zor çalıştı , acaba senin dediğini uygulayamadım mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

175-65-14 olmalı lastikleriniz siz, ''60'' yazmışsınız, bu ebatta yuvarlanama mesafesi kısalacaktır. ayrıca bu şartlara göre düşünceniz gayet mantıklı ,

lpg de geç çalışma durumuna gelince, yapacağınız şu ;  önce marşa basın, en azından bir tur dönsün , sonra bırakın ve sonra tekrar basın , böle yaptığınız halde çalışmıyorsa lpg girişteki ana lpg vanası fazla kısılı demektir , lpg ayarınızı yapan ustaya gösterin ve durumu anlatın ona göre yeniden ayar yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu gün 175-65-14 3 ay kullanılmış 2014 tarihli petlas eleganct ve 8 kol Çelik jant buldum takım halinde , eskileri verdim üstüne 450 tl verdim taktırdım .

Iphone 5 s gold kullanıyorum bi türlü eski ve yemi fotoları atıcam buraya beceremedim

Ayrıca Arabanın arka kısmı ile de ilgili bişey danışacaktım ama fotoğraf atamıyorum :-(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 11 ay sonra ...

ustam fotoların görünmüyor müsait olduğunda özelden atabilir misin bende mazda 323 sedan glz sahibiyim de merak ettim :) yakın zamanda aracımın fotosunu atacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...