Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Bose Ses Seviyesi Yüksekliği

saudek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hatchbacklerin arka camın önünde ses hoporleri yok diye biliyorum eve gidince bi bakıp yazayım.. :)

Ben Hb olarak bakmamıştım-düşünmemiştim açıkçası. :) Arka direklerde olabilir mi ? Tamamen varsayımla konuşuyorum. 

Bu arada hb hoparlör dağılımı diye aradım internette  bir bilgiye ulaşamadım bende. Bende merak ettim şimdi, vereceğin yanıtı bekliyorum valllahi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kitapçığına yakın olan varsa bakabilir mi?:)

Kitapcık vermediler ellerinde kalmamış :)  ama akşam eve gidince bakıcam nerde ne var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kitapçığına yakın olan varsa bakabilir mi?:)

Kitapcık vermediler ellerinde kalmamış :)  ama akşam eve gidince bakıcam nerde ne var :)

Ben buldum azimli bir araştırmayla. Akşamı bekleyemedim hırs yaptı çünkü. :D

00a26bfc825c02e5be92ad32641e1d61x.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar marka Bose. Kalitesi tartışılmaz. Ancak ben bu sistemde yazılımsal ya da donanımsal bir yerlerde bir yanlışlığın olduğuna inanıyorum. Ön cam altındaki hoparlörlerin dışında kalan hoparlörlerin hepsi çok boğuk. Hatta kapı kolonlarında bazen ses yok oluyor. Müzik kaynağı elbette çok önemli. Telden eqo. ayarları yaparak çok verimli müzik sesi alabiliyorsunuz, ancak sadece öndeki 3 hoparlörden. Malum ses kalitesini hoparlörün çokluğu ya da ses yüksekliği belirlemiyor. Önemli olan kısık seste berrak, mid-tiz  surround bir ses almak. Kısaca sistem sanki 9 değil 3 hoparlörlü gibi. Belkide ben yanılıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beklentiyle ilgili olabilir diye düşünüyorum. Stüdyo ortamında sıkça referans monitörleriyle kayıt/düzenleme işleri yapıyoruz. Dolayısıyla, aracı alacağım gün satış temsilcisi bas ve tizi sona dayadığında rahatsız olmuştum. Genelde +3, 4 veya (eğer kayıttan kaynaklı yetersizlik varsa) 5 yapıyorum. Bas zaten çıldırıyor da, tiz bana yeterli geliyor. Daha fazlası tiz frekansların normal olmayan şekilde baskın olmasına sebep veriyor. Ama yine de dinlenilen kaydın kayıt ve mastering kalitesi önemli. Bir de MP3'ün sıkıştırma seviyesi de eklenince işler çığrından çıkıyor bence.

Bu arada, kitapçığında hoparlörlerle ilgili en ufak bir bilgi göremedim. Ne dağılıma ne de çaplarına ilişkin... Hiç bir şey yok. Önceki sayfadaki diagramlar Power Sedan modeller için uygun olmayabilir. Zira ön camın altında, ortadaki hoparlörün bir tür sub olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...Öte yandan Google görsellerde Mazda 3 Bose Speakers diye arayınca bunları buldum ve birleştirdim. En azından bana daha doğru geldi.
Woofer'lar arka kapıdaymış. İlginç.

MZ3Bose.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ileride "3. nesil mazda 3 hoparlör ölçüleri nedir?" diye gelebilecek sorulara güzel bir cevap olacak yukarıdaki görsel. @Burak bunu mazda 3 dökümanlara ekleyebiliriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar uzun zaman olmuş ama, dışarıdan bir bilgisayar vs. yardımı ile eko ayarlarını nasıl değiştiriyoruz?

Bilgi verebilecek olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Aslında bu sorunun cevabını bilmiyorum ama çok kararlı gördüm sizi. :) Sorunuzu biraz daha açar mısınız?
Bilgisayarla bir güncelleme yapıp ekolayzır parametrelerini oynamaktan mı bahsediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...