Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Kabin Polen Filtresi Değişimi

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ya abi  el freninin kısmını nasıl soktun ben ugrastım ama hıcbır yerden açılmıyo kırmaya korktum açamadım. içinde paralar falan var alırım dıye denedım ama olmadı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cümlemizden Allah razı olsun Mutlu sayende...  Bu arada arka koltuğun oturma kısmını sökeyim dedim arka oturma sağ taraf klipsi rahat çıkıyor sol taraf çıkmadı, dolayısıyla çıkartamadım orayı da detaylı girseydim iyi olacaktı :)

ya abi  el freninin kısmını nasıl soktun ben ugrastım ama hıcbır yerden açılmıyo kırmaya korktum açamadım. içinde paralar falan var alırım dıye denedım ama olmadı 

O kısmında sökülmesini Mutlu güzelce anlatmış ,yazdığı gibi el freni boşluğundan kenarları yavaşta kaldırıyoruz , sağ sol ve ön kısım olarak kolay çıktı . Sonra arka kenarı da yukarı doğru kaldırarak tamamen ayırıyoruz. Benden de 2 adet 1  tl,  2 kartvizit, 1 çubuk kraker,susam ve  bol miktarda bayan saç kılı çıkt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön konsoldaki tüm trimler çıkıyor. Bazıları rahat çıkıyor bazıları birazcık zorlamak gerekiyor. El freninden başlarsanız yavaş yavaş gelir. Vites trimi tutarak el freni triminin kenarını çekerseniz gelecektir.

Gökhan abi arka koltuğu nasıl çıkardın? kolay mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön konsoldaki tüm trimler çıkıyor. Bazıları rahat çıkıyor bazıları birazcık zorlamak gerekiyor. El freninden başlarsanız yavaş yavaş gelir. Vites trimi tutarak el freni triminin kenarını çekerseniz gelecektir.

Gökhan abi arka koltuğu nasıl çıkardın? kolay mı?

Az önce tekrar denedim ama çıkaramadım maalesef. Sol klipste tutan bir yer var ne kadar güç uygulasam da gelmedi, sağ taraf çıkıyor ama sol taraf ayrılmadığından sökemedim . Artık bi koltuk döşemeciye rica edicem ya da servis zamanı geldi bakalım... Altında o kadar pisliği gördüm bi kere , taktım mı takıyorum  :-

Orta konsol içi 

post-2032-0-72160300-1434832152_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce tekrar denedim ama çıkaramadım maalesef. Sol klipste tutan bir yer var ne kadar güç uygulasam da gelmedi, sağ taraf çıkıyor ama sol taraf ayrılmadığından sökemedim . Artık bi koltuk döşemeciye rica edicem ya da servis zamanı geldi bakalım... Altında o kadar pisliği gördüm bi kere , taktım mı takıyorum :-

Ben de cikardim:) biraz guc uygulayinca geldi 1 kalem bi kartvizit ve 10 kurus hasilatim oldu:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hassasiyetle aktif polen filtresinin tüm kanallarını 3-4 kez ince ince temizledim . Kolonya sıktım, kulak çöpüyle tekrar temizledim .  Tüm pislikler tamamen gitti . Ardından filteleri birbirine vurarak son pislikleri de düşürdüm .  Burda önemli olan kenarlarda pislik bırakmamak ve son bi silkelemek için vurmak. 

Hem tasarruf etmiş oldum hem de bi nebze de olsa çevreye kirlilik vermeden geri dönüşüme katkıda bulundum . Şuan hava kanallarından en ufak bir kötü koku dahi gelmiyor. 

Bu nerenin pisligi?

Polen filtresinin kendi içindeki pislikler ve araç içinde ki filtre bölümünden çıkan pislikler .

post-2032-0-81706200-1434832387_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarin bende bi el atayim bakalim kac kilo cikacak:)

Kolay gelsin , Ben polen filtresi kabininde nerde ne pislik var görülemediği için telefonu sokarak görüntü aldım , daha sonra elimi sokarak izlediğim görüntüyle pratik bir şekilde temizledim . İlgi çekici olabilir :

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok yararlı videolar Gökhan abi.

O takılan kablo sanırım 1 tuşun kablosu. Geçme şekilde çıkabiliyorsa çıkar da, eğer öyle bir şey yoksa nasıl çıkarılır bilemiyorum, çünkü otomatik vitesin etrafındaki trimi söktüğümde 2 tane 2şerli kabloyu çıkarmanın yöntemini bulamamıştım. (Otomatik vitesin manuel azaltıp artırma kabloları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok yararlı videolar Gökhan abi.

O takılan kablo sanırım 1 tuşun kablosu. Geçme şekilde çıkabiliyorsa çıkar da, eğer öyle bir şey yoksa nasıl çıkarılır bilemiyorum, çünkü otomatik vitesin etrafındaki trimi söktüğümde 2 tane 2şerli kabloyu çıkarmanın yöntemini bulamamıştım. (Otomatik vitesin manuel azaltıp artırma kabloları.

Teşekkürler Mutlu , orta konsoldaki kabloyu soruyorsan o kablo ön park sensörünü açıp kapama tuşunun kablosu . 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim bilgilendirici olmus:)

Rica ederim , videoda soldaki süzgeç zımpara gibi dikkat et kardeşim temizlerken elini kesmesin . 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim , videoda soldaki süzgeç zımpara gibi dikkat et kardeşim temizlerken elini kesmesin .

Bugun yaptim ama cussem biraz buyuk oldugu icin bayagi zorlandim:) cok dipteymis meret..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün bende gözümü karartıp temizliğe giriştim.elimde yeni polen filtresi olmadığından eskisini söküp temizleyip yerine taktım bolca yaprak çıktı içinden, filtrenin de rengi siyah olmuş değişme vakti gelmiş. klima temizleyici de boca ettik.. orta konsolu da temizledim ama pek birşey çıkmadı 1 adet kgs kartı, acıkça sı bozuk para bekliyordum :)sıra şimdi koltukları temizlemekte 

post-7897-0-82210300-1434920605_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• wenton
      Yazan: wenton
      1998 Model Mazda 626 Polen Filtresi Nerede, Nasıl değiştirilir?  

polen filtresi nerde? nasıl değiştirilir. fotoğraflarla  adım adım ( 1998 Mazda 626 GLX)

fotoğraf sıralaması yükledikten sonra karışıyor numaralandırma yaptım işe yarıyabilir bir konu 
      bana lazım olduğunda bulamadım.

• Yeni Oluştur...