Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Soğuttu :(

Anarchist
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar bende suan antalyadayim ist gelirken bilecik tarafinda saglam bi yol calismasi vardi tas toprak camur vs ne istersen vardi bende tikirtilar duydum yanliz yol duzelince gecti (belki uykusuzluktan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bende suan antalyadayim ist gelirken bilecik tarafinda saglam bi yol calismasi vardi tas toprak camur vs ne istersen vardi bende tikirtilar duydum yanliz yol duzelince gecti (belki uykusuzluktan

Sağlam bozuk yolda araçtan bazı tıkırtıların gelmesi kadar normal bir durum yok. Biraz pimpirikli değiliz dimi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O tıkırtılar araba kadar sürücüden de kaynaklanabilir. Gözlerde unutulan ve ses çıkartabilecek eşyalar başlıcaları. Trim seslerini ise deneme yanılmayla hangi trimden geliyorsa keşfettikten sonrası kolay.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağlam bozuk yolda araçtan bazı tıkırtıların gelmesi kadar normal bir durum yok. Biraz pimpirikli değiliz dimi

Aksine umursamam bile diyebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha öncede yazmıştım ama içiniz rahat etsin diye terar yazıyorum. 165 bin tl bmw 320i ve 55000 tl toyota yaris. Birisi ile Antalya ya diğeri ile ayvalık a gittim geldim bu yaz. Hava çok sıcaktı ve yollar toz toprak minik taş mıcır doluydu. Gittiğimiz yerde de araba güneşte kaldı. Döndüğümüzde en ufak çukurdan geçsek gıcırtı ve takırtıdan duramıyorduk. Her iki arabanın da trim boşluklarına plastik aksamlarının birleşme yerlerine yollardan dolayı gözle görülmeyen toz toprak dolmuş ayrıca güneş yüzünden de kapıların fitilleri iyice kurumuştu. Yariste kapı koluna dokununca ekranın olduğu konsola dolununca bmw de arabanım camını açıp klima düğmesini açınca bile dehşet sesler çıkıyordu. Würth alın sıkın korkmayın bol bol yedire yedire gördüğünüz her yere sıkın.çok ciddi sorunlardan dolayı sandığınız seslerin bir çoğu kesilecek. Yani bu olay arabadan şöförden ziyade toz toprak ve sıcak ile alakalı

Bu arada benimde ses ile ilgili sorun yaşamadığım tek araç mazda 3 oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha öncede yazmıştım ama içiniz rahat etsin diye terar yazıyorum. 165 bin tl bmw 320i ve 55000 tl toyota yaris. Birisi ile Antalya ya diğeri ile ayvalık a gittim geldim bu yaz. Hava çok sıcaktı ve yollar toz toprak minik taş mıcır doluydu. Gittiğimiz yerde de araba güneşte kaldı. Döndüğümüzde en ufak çukurdan geçsek gıcırtı ve takırtıdan duramıyorduk. Her iki arabanın da trim boşluklarına plastik aksamlarının birleşme yerlerine yollardan dolayı gözle görülmeyen toz toprak dolmuş ayrıca güneş yüzünden de kapıların fitilleri iyice kurumuştu. Yariste kapı koluna dokununca ekranın olduğu konsola dolununca bmw de arabanım camını açıp klima düğmesini açınca bile dehşet sesler çıkıyordu. Würth alın sıkın korkmayın bol bol yedire yedire gördüğünüz her yere sıkın.çok ciddi sorunlardan dolayı sandığınız seslerin bir çoğu kesilecek. Yani bu olay arabadan şöförden ziyade toz toprak ve sıcak ile alakalı

Bu arada benimde ses ile ilgili sorun yaşamadığım tek araç mazda 3 oldu

D sınıfı bir araçla B sınıfı bir aracın gerek yalıtım gerekse de malzeme kalitesiyle karşılaştırılması hatadır bence. 2007 yaris kullandım ben de 2 sene. Geçen sene Fethiye-Marmaris gördü. Mazdam ise bu sene offroad şartları gördü Marmaris, Didim, Ayvalık yollarını gördü. 2 araç da güneş altında kaldı. Mazdam çok daha kötü yollara girdi. Fakat Mazdamda 1-2 nokta hariç trim sesi yok. Ama yaris malzeme kalitesi düşük olduğundan en ufak dişli yolda bile trim birleşim yerlerinden çok fazla ses çıkartırdı. Toyota zaten klasik olarak yumuşak malzeme ve trim birleşme yerlerinde yumuşak kumaş vs malzeme kullanmadığından bu tarz trim sesleri çok fazla geliyor. Ama bmw nin yaris kadar fazla ses çıkaracağını hiç sanmıyorum. 

Diğer dediklerinize katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum burada anlattığım motor,içeride kullanılan malzeme kalitesi ya da yol sesi yalıtımı tabiki değil. Onlar bambaşka konular. Benim söylemek istediğim sadece bir anda arabanın alakasız yerlerinden gelmeye başlayan seslerin marka model gözetmemesi. Şu an üç aracımı da kullanıyorum şirket ve şahıs arabalarımı da sayarsak herhalde 10 un üzerinde aracım oldu. Ses konusunda oldukça tecrübeliyim. O yüzden mazdadan soğumaya gerek yok içiniz rahat olsun. 2012 model insigniamı sol taraftan 90 km/s yi geçince duyulan poşet sesi yüzünden satmıştım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece araçların tıkırtılarıyla vs ilgilenen ustalar olsa deli iş yapar.

şu konsoldan kapıdan oradan buradan gelen sesler beni de deli ediyor..

sırf bu yüzden bi dahakine maybach alacam!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İç trimden, konsoldan vs gelen tıkırtı, gıcırtılar için birleşim çizgilerine silikon içerikli spreyler denenebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda çok sağlam bir araç diyorlardı insanın inanması için yaşaması gerekmiş, geçen günlerde tatil dönüşü duble yolda yarılmış asfatta sağ tekerden çukura çok fena bir şekilde düşdüm, ama ne düşmek, ödüm yüreğim koptu aracın sağ teker kopup gider diye, inanmayacaksınız aracı hem dinledim hem sürdüm 15 gün oldu bir tık bile yok, inanınki arazi aracı olsa hasar görmemesi mümkün değildi. Gerçekten sağlam bir araç, bazı arkadaşların arıza sorunları bence şansızlık gibi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sırf bu yüzden bi dahakine maybach alacam!

al benden de o kadar önümüzdeki 300 yıl içinde maybach almaya kararlıyım .. ne bu ses tıkırtı vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konunun neredeyse tamamını okudum. 3 hafta önce diyarbakır balıkesir arası git gel yolculuk yaptım. hamdolsun hiç bir sorun yaşamadım. eşim 1 hafta öncesinde babası ile tatile çıkmıştı ve inanın geldiğinde ölmek üzereydi (focus). ancak benimle 13 saat ARALIKSIZ yol yapmasına rağmen hiç bir yorgunluk belirtisi bile olmadı. yani araba yol giderken inanılmaz güzel ve rahat... 

Ancak yaklaşık 2 aydır bende tıkırtı, çıt,lık,tık derken bir sürü ses için servise gider gelir oldum. açıkçası takıntılıyım en ufak seslere hassasiyet gösterebiliyorum. sol kapıdan, sağ ön taraftan, ön camlardan, vs gelen sesler için bir süredir uğraşıyorum . NET bir şekilde servisin ilgisi beni çok tatmin ettiği için şikayetçi olmaktan çok uzağım. p.tesi günü parçalar gelecek, kapı fitili değişicek, kapı kilidi değişecek, ön sağ havalandırma ızgarası değişecek, camlar için bülten uygulandı. şuan camlarda ses yok. sanırım sağ ön amortisörden gelen genel ses benm araçta da var. büyük ihtimalle onunda çaresine bakarlar. bu kadar takıntılı olmama rağmen gördüğüm ilgiden dolayı içim rahat ve çok içten servisime (UNATLAR) teşekkür ediyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konunun neredeyse tamamını okudum. 3 hafta önce diyarbakır balıkesir arası git gel yolculuk yaptım. hamdolsun hiç bir sorun yaşamadım. eşim 1 hafta öncesinde babası ile tatile çıkmıştı ve inanın geldiğinde ölmek üzereydi (focus). ancak benimle 13 saat ARALIKSIZ yol yapmasına rağmen hiç bir yorgunluk belirtisi bile olmadı. yani araba yol giderken inanılmaz güzel ve rahat... 

Ancak yaklaşık 2 aydır bende tıkırtı, çıt,lık,tık derken bir sürü ses için servise gider gelir oldum. açıkçası takıntılıyım en ufak seslere hassasiyet gösterebiliyorum. sol kapıdan, sağ ön taraftan, ön camlardan, vs gelen sesler için bir süredir uğraşıyorum . NET bir şekilde servisin ilgisi beni çok tatmin ettiği için şikayetçi olmaktan çok uzağım. p.tesi günü parçalar gelecek, kapı fitili değişicek, kapı kilidi değişecek, ön sağ havalandırma ızgarası değişecek, camlar için bülten uygulandı. şuan camlarda ses yok. sanırım sağ ön amortisörden gelen genel ses benm araçta da var. büyük ihtimalle onunda çaresine bakarlar. bu kadar takıntılı olmama rağmen gördüğüm ilgiden dolayı içim rahat ve çok içten servisime (UNATLAR) teşekkür ediyorum.

Camlar için ne gibi bir işlem uygulandı bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

camlar için bülten var denildi ve uygulandı, hatta şoför camı 2. defa aynı sorunu tekrarladı. bülteni tekrar uygularız dediler şuan camdan ses soluk çıkmıyor. umarım bu son olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...