Jump to content

Motor silk ve diğer benzer katkı maddeleri ve hangi motor yağı?

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Carbon Clean e dönecek bu iş.. Bir yetkili cevap vermeyince havada kalacak..

Dündar kastım sen değilsin. Firmanın kendi yetkililerini kasdediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 107
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

25

• Murat b

7

• Dündar

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest infsphinx

Carbon Clean e dönecek bu iş.. Bir yetkili cevap vermeyince havada kalacak..

Dündar kastım sen değilsin. Firmanın kendi yetkililerini kasdediyorum..

carbonda aldık abi yetkili cevabı... merserden cem beyle konuştum ben bu konuyu... 50-60 binden önce girme böle şeylere dedi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen soru bu... 30.000 - 35.000 gibi olan araçlarda bi işe yarar mı bu meret...

Herşeyden önce bu sıvı katkıdan çok yağın vizikositesini arttıran( akışkanlığı) sürtünmeyi azaltan bir ürün bu ürünü kullanabilmemiz için aracımızın veya motorumuzun (yeni yapıldıysa )10.000 km yi dolurmuş olması yeterli çalışma boşluğunu elde etmesi gerekiyor, mikron kalınlığında kaplama yaparak sürtünmeyi azaltıyor, yani herkes rahatlıkla kullanabilir garanti ilede alakası yoktur bakımdan sonra en geç 300 km içinde sıcak motora koyum yarım saat rolantide veya yaklaşık 20 km yol yaparsanız yeterli karışım yapğılmış olacaktır, bakımdan sonra koyun siz söylemzseniz kimin haberi olacak ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

illa bakımdan sonra mı koymak gerekiyor bunu yahu... herkes aynı şeyi sölüyor nerde okuduysam hep bakımdan sonra... daha iyi performans versin diye heralde...

art niyetli düşünen bir adam kesinlikle değilimdir ama bu biraz da ürünün daha iyi görünmesi için bir yöntem mi acaba bakımdan sonra zaten kendine gelen araca uygulayıp daha iyi sonuçlar aldını göstermek gibi...

yanlış anlaşılmasın kötü hiçbir niyetim yok sadece aklıma geldi bu da... ben 40.000 den sonra koyayım bari...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

illa bakımdan sonra mı koymak gerekiyor bunu yahu... herkes aynı şeyi sölüyor nerde okuduysam hep bakımdan sonra... daha iyi performans versin diye heralde...

art niyetli düşünen bir adam kesinlikle değilimdir ama bu biraz da ürünün daha iyi görünmesi için bir yöntem mi acaba bakımdan sonra zaten kendine gelen araca uygulayıp daha iyi sonuçlar aldını göstermek gibi...

yanlış anlaşılmasın kötü hiçbir niyetim yok sadece aklıma geldi bu da... ben 40.000 den sonra koyayım bari...

Bakımdan sonra konmasının tek amacı yeni motor yağı ile karışarak temiz motoryağı ile kaplama sağlanması , yanık motor yağı ile ürünün kalitesi düşeceği gibi faydasıda azalaacaktır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu olaya farklı bir şekilde yaklaşmak istiyorum , ilgili arkadaşların bildiği üzere sürat teknelerinde kullanılan "kıçtan takma" olarak tabir edilen makinelerin ömrü yaklaşık olarak 2 sezondur ve 2sezonda 1 rektefiye gerektirir (tabi kullanım saatine bağlı olarak). 225hp'lik evinrude marka 4zamanlı motorumda ben bu motor silk'i ilk çıktığında kullanmaya başlamıştım ve diğer teknemdeki 165hp turbo diesel marine "Z-Drive" bmw makinede de kullandım. sonuç iki sezonda bir rektefiye edilen makine 5yıl hiç bir sorun çıkarmadı , bmw dizel olduğundan uzun ömürlüydü zaten onda herhangi bir sorun yaşamadım. iki teknemi de sattım ve hiç bir sorunları yoktu. ben olayın belirtilerini kısa ömürlü , yıpratıcı koşullarda kullanılan makinelerde edindiğim tecrübeler ile belirtmek istedim. ayrıca bir çok firma fabrika çıkışından araçlarına bu ürünü koyuyor ki yaptıkları anlaşmalar vs... bu tür ürünlerin üzerinde belirtiliyor.

benim tecrübem bundan ibaret :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

şimdi dündar usta bu motor silk in yağın viskozitesini artıran bir ürün olduğunu söylüyor bu ürünü pazarlayan başka bir arkadaş da bu ürünün yağla hiçbir alakası olmadığını bu ürünün tamamen metal katkısı olduğunu söylüyor...

işte benim kafamı karıştıran açıklamalar bunlar... hepbir ağızdan aynı açıklama çıksa daha güvenilir olacak...

dündar usta sana bi lafım yok belki senin dediğin doğrudur o adam sallıodur ama biz kullanıcılar için 2 farklı açıklama olunca kafa karıştırıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ürüne ait bir link , web sitesi var mı ? Bir de dikkatimi çekti. Chargerlar ve bu tür katkılar hep Türk menşeili gibi geliyor bana yanılıyormuyum ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlaşıldığı üzere bu bir yağ değil metal katkısı.. Sadece yağın içine koyulduğu için yağ katkısı olarak algılanıyor.. Metal katkısı olduğu için de yağ ile birlikte değişmiyor , yağ değişiminde kaybolmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağı ne zaman değiştirdin ki ?

Yağın da neredeyse zamanı geldi zati, haftasonu değiştirirsem zamanından sadece 1.000km. önce değiştirmiş olurum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...