Jump to content

Motor silk ve diğer benzer katkı maddeleri ve hangi motor yağı?

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

% 7-18 arası kompresyon, çekiş gücü artması

bu oldukca iyi bir artıs...

birde bunu uygulamadan sonraki il kırmızı ışıkta ayak parmaklarınızda hissetmek yokmu ? işte o zaman fanatik oluyorsunuz Motor Silk'e :)

alieser

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 107
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

25

• Murat b

7

• Dündar

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Ali,ben yağı değiştireli 2000 km oldu.Şimdi koysak ürünün etkisinde negatif yönde çok anormal bir değişim olur mu.Çünkü hemen yeni yağ ile karıştırılması gerek dendi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali,ben yağı değiştireli 2000 km oldu.Şimdi koysak ürünün etkisinde negatif yönde çok anormal bir değişim olur mu.Çünkü hemen yeni yağ ile karıştırılması gerek dendi.

Merhaba,

söylemeyi unuttuğumuz bilgiler tek tek soruluyor :)

5000    km ömürlü bir yağa yağ değişiminden itibaren 1500 km içinde ,

10.000 km ömürlü bir yağa yağ değişiminden itibaren 3000 km içinde ,

20.000 km ömürlü bir yağa yağ değişiminden itibaren 6000 km içinde ,  yapacağınız uygulama "en iyi uygulama" kategorisine girer.

alieser

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim yağlar 10.000 km lik.Şimdi benim araba 25.000 küsürde.Herhalde 5000 km beklemek mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet, 5000 beklemek veya bekelemeden hemen yağ değiştirmek :) bunu yapanda çok

kolay gelsin

alieser

Bak aklıma bu gelmemişti.Yani beklemeden yağ değiştirmek  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim o kadar olsa beklemeden değiştirirdim ama Allahtan 1-2 hafta içinde değiştireceğim yağı inşallah :)

Yani 100 km kalmış.Haftada 50 km yaptığını düşünürsek  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali,

İlan konusunda bir soru soruldu onu da cevaplarmısın ?

soruyu bulamadım :) acemi olduğumuzu açığa çıkarmasan olmaz sanki :)

Edit : Quote iki taneydi düzeltildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar. Motorsilki bende kullanmistim. 2.5L 97 model chryslerda.. 86 model lpgli bir mercedes e200de  bir de 96 model bir mercedes e200de..

uc aracta da vuruntu titreme kisin calisamama gibi problemler yok oldu diyebilirim.

Yag degisimini bekliyorum bende.. birkacbin km sonra bende bi silk koyacam guzu6 ma :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
Guest infsphinx

bu motor silki bikaç arkadaş yeni uygulamıştı galiba ali eser vasıtasıyla...

görüşlerini bi yazabilirler mi rica etsem?

benim de 40000 yaklaşıo bakımda koydurmayı düşünüom da aklımda bulunsun...

bi işe yaradı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 55.000 de koydum. Adana - Mersin yaptım geldim .Motorda çok ciddi bir değişiklik hissetmedim. İlk zamanlar biraz daha sessiz çalışıyor gibi geldi ama Carbon Clean ile birlikte uygulanınca faydası olacağını düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

sen carbon yaptırmadan koydun dimi abi silki?

ya bu silkin olayı zaten motor çeperlerindeki boşlukları doldurması böylece performans kaybını azaltması değil mi?

içi temizlenmeden yapılan bi uygulama bu mantıktan bakınca bana anlamsız geliyor... yanlış da düşünüo olabilirim tabi uzman değilim sonuçta ...

içi temizlenip çeperlerin iyice açığa çıktığı bi motora koyunca işini daha iyi yapar gibime gelio bu silk denen zımbırtı...

lakin uzun vadede bi sıkıntı yaratıcak mı yaratmıcak mı onu bilmiom...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önder,

Carbon Clean yanma odası, enjektör ve hava emişi için yapılan bir uygulama,  Motor Silk ise tamamen yağın dolandığı kısım için. Yani birbiri ile çok alakası yok aksine bence birbirini tamamlıyor gibi geldi.

Yalnız bir noktayı belirtmeden geçemeyeceğim. Ali nin dediği gibi motor yağında bir kararma olmadı bende hala ilk günki gibi tertemiz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...