Jump to content

Motor silk ve diğer benzer katkı maddeleri ve hangi motor yağı?

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest infsphinx

Önder,

Carbon Clean yanma odası, enjektör ve hava emişi için yapılan bir uygulama,  Motor Silk ise tamamen yağın dolandığı kısım için. Yani birbiri ile çok alakası yok aksine bence birbirini tamamlıyor gibi geldi.

Yalnız bir noktayı belirtmeden geçemeyeceğim. Ali nin dediği gibi motor yağında bir kararma olmadı bende hala ilk günki gibi tertemiz..

e tamam abi işte yağlanma işlemi yanma odasını kapsamıo mu? silindir içlerini?

carbonla buraları temizleyip sonra da silki yapıştırmıo muyuz ...

yanlış mıyım bi an kafam karıştı şimdi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 107
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

25

• Murat b

7

• Dündar

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yanma odasının içinde yağlama yok...:) Dışarıdan makyaj...Senin dediğin olursa yani contalar falan aşınıp da içeri yağ kaçarsa, motor yağ yakıyor olur....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

heh onu de... hava benzin diosun ... o zaman neye yarar hocam bu silk? pistonların etrafını doldurarak basıncın kaçmamasını sağlayacak yani budur?

motor silk piston içlerini temizlemio mu benim kafa iyice gitti... zaten sinüzitten dolayı kafam dünya olmuş 2 gıdım kafa kalmıştı şimdi o da gitti :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

heh onu de... hava benzin diosun ... o zaman neye yarar hocam bu silk? pistonların etrafını doldurarak basıncın kaçmamasını sağlayacak yani budur?

motor silk piston içlerini temizlemio mu benim kafa iyice gitti... zaten sinüzitten dolayı kafam dünya olmuş 2 gıdım kafa kalmıştı şimdi o da gitti :D :D :D

merhaba,

bor poweri bilemem ama motor silk dağıtım firmasının sahibiyim. motor silk ile ilgili bilgi belge ve yardımda bulunabilirim.

alieser

www.motorsilk1.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar,

bir süredir "MART AYI DERT AYI" telaşından foruma yazamadım. iki konuda bildiğimi yazmam gerek.

1. bor power ile motor silk in içerik , fonksiyon, ve etki şekli olarak hiç bir benzerliği yoktur. sorulursa derin bilgi verilir.

2 carbon clean tavsiye ettiğim faydali bir uygulama olup, motor silkten önce yaptırılması gereksizdir. çünki motor silk zaten borik asitle kendi için gereken carbon temizliğini , başka ürünlerin yapamayacağı kadar yapar..

alieser

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 carbon clean tavsiye ettiğim faydali bir uygulama olup, motor silkten önce yaptırılması gereksizdir. çünki motor silk zaten borik asitle kendi için gereken carbon temizliğini , başka ürünlerin yapamayacağı kadar yapar..

alieser

Ali,

Carbon Clean ile MotorSilk'in etki alanları çok farklı önce veya sonra yapılmasının bence hiçbir etkisi olmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali,

Carbon Clean ile MotorSilk'in etki alanları çok farklı önce veya sonra yapılmasının bence hiçbir etkisi olmaz..

seninle aynını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

merhaba arkadaşlar,

aracı yeni aldığımdan bi yağını değiştiriyim diyorum bi ara. yağını değiştirirken bi de katkı maddesi koymayı düşünüyorum. motorda hafif bi ses var. krank ta ufak bi çizik varmış usta öyle dedi >:(.(altunizadede japon servis-iyi dürüst bi usta)  bunun için rektefiye felan şimdi gerekmezmiş 8:). motoru açmaya değmezmiş. bir kaç anlayan kişi katkı maddelerini önerdiler.

zaten çoğu kişi de yağına suyuna bak hiç bişey olmaz dedi.  :tey:   :nazar:

bu katkı maddeleri hakkında ne düşünüyosunuz. internetten araştırdım en iyisi motor silk gibi geldi. kullananların yorumları da çok olumlu yönde. (hepsiburada.com da)

birde mazda 323 hb de hangi yağı kullanmalıyım katkı maddeli yada katkı maddesiz? ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler. kusura bakmayın acemiyiz forumda daha (:

ama arama yaptım, hangi yağı tavsiye ettiğinizi bulamadım 92 model 323hb lere  :o

bide bu krank işinde katkı maddesinin faydası olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BEN 323 HB 10/40W MAXIMA petrol ofısı kullanıyordum ama sen sımdı bp nın visco 5000 10/40w sını kullan (bu yağ castrol magnetec ıle aynı ürün daha önce bu baslıklı forumda konu acmıstım) fıyatı da 4 lt 40 ytl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BEN 323 HB 10/40W MAXIMA petrol ofısı kullanıyordum ama sen sımdı bp nın visco 5000 10/40w sını kullan (bu yağ castrol magnetec ıle aynı ürün daha önce bu baslıklı forumda konu acmıstım) fıyatı da 4 lt 40 ytl

teşekkürler,

bi seferde ne kadar koymak gerekiyor? 4 lt yetiyormu ? bide ne kadar gider bu yağ  :krrsz: çok soru soruyosam kusura bakmayın (: ince işleri bi öğreniyimde başımıza bi iş çıkmasın motordan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

benim usta (kuzenim) eski arabamda 10/40 yağ koymanın gereksiz olduğunu söylediği için hep 20/50 yağ kullandım. yetkili servis ise 10/40 manatec koyuyormuş ama servisler anlaşmalı oldukları yağ firmasının ürünlerini koydukları için bağlayıcı bir durum değil. dikkat edeceğin en önemli konu, yağı ya kendin dışarıdan al ya da değişim yapan yerden alacaksan bile kapağı kendin açıp jelatininin ilk sen tarafından açıldığını kontrol et. çünkü çok fazla sayıda yerde açık yağları boş kutulara doldurup ona göre parasını fazla alıyorlar. bunu yapan yetkili servisler bile var, dikkat et ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel bi konuya değinmişsiniz teşekkür ederim. servis tanıdık olduğundan o tür birşey olmaz heralde de yinede başlarında durmakta fayda var tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest mustafa_g

Motor silk ve diğer benzer katkı maddeleri ve hangi motor yağı?

ve

Bor Power ve Motor Silk Bor bazlı katkı maddeleri?

konuları birleştirilmiştir. (ilgin için teşekkürler Selman abi :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar,

aracı yeni aldığımdan bi yağını değiştiriyim diyorum bi ara. yağını değiştirirken bi de katkı maddesi koymayı düşünüyorum. motorda hafif bi ses var. krank ta ufak bi çizik varmış usta öyle dedi >:(.(altunizadede japon servis-iyi dürüst bi usta)  bunun için rektefiye felan şimdi gerekmezmiş 8:). motoru açmaya değmezmiş. bir kaç anlayan kişi katkı maddelerini önerdiler.

zaten çoğu kişi de yağına suyuna bak hiç bişey olmaz dedi.  :tey:   :nazar:

bu katkı maddeleri hakkında ne düşünüyosunuz. internetten araştırdım en iyisi motor silk gibi geldi. kullananların yorumları da çok olumlu yönde. (hepsiburada.com da)

birde mazda 323 hb de hangi yağı kullanmalıyım katkı maddeli yada katkı maddesiz? ???

Krank taki ufak çiziği nasıl fark etti ustamız ben çok merak ettim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
Guest Osmanlı1299

titremeyi asgariye indirsin yeter. ?? 10 yaşında bi araçta hissedilir değişikliler olur diye anladım okuduğum kadarıyla yazıları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben İst.a döndüğümde hem şirket aracım olan dobloyu hem de kendi arabamı ilk bakımlarına sokacağım, ikisi de ilk kez milli olacak :) Benim arabada bakımdan sonra deneyeceğim bu bor katkısını

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...