Jump to content
Guest infsphinx

Doğru Motor Kapatma ve Marş Etme Sırası...

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest uyumsuzelement

soner hareket halinde r ye gecirmiş vitesi ekranda r yazdıgını gördüm diyor halen bişey yok servistede demişlerdi koruma var abi ama sen yinede deneme böle bişey diye :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Sen yazdığından beri kullanıyorum P den R ye atarken hiç ses gelmedi o günden beri  sağolasın  O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest infsphinx

Sen yazdığından beri kullanıyorum P den R ye atarken hiç ses gelmedi o günden beri  sağolasın  O0

bana mı dedin abi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest infsphinx

Konuyu açan sen olduğuna göre :D

eyw abi sağolasın... bi faydamız olduysa ne mutlu... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

eyw abi sağolasın... bi faydamız olduysa ne mutlu... :)

Olmamı..

Bu benim ilk AT aracım olduğu için ilk zamanlar nasıl korktuğumu bir bilsen :) Buna benzer birşeyler yapıyordum ama en doğrusu bu sanırım.. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

Bu arada bende bütün ışıklar sönmüyor.1-2 tane yanık kalıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest infsphinx

o normal marşı bekledini gösteriyor...

çeşme ve akü olan ışıklar yanık kalır... marş ettiğinde onlar da söner...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

o normal marşı bekledini gösteriyor...

çeşme ve akü olan ışıklar yanık kalır... marş ettiğinde onlar da söner...

Aynen öyle.Sarı bir şekil(çeşme gibi)ve akü.sonra gidiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

Tamamdır hallettik, senin bir problemin kalmadı, vezneye buyur... :D

Bana bugün vezne deme.Daha az önce hastaneye 400 YTL bayıldım.  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OveRMinD

Motoru stop ederken harfiyen aynısını yapıyorum, çalıştırırken de direkt marşı basıyorum gidiyo :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

Ya dikkat ettim.Yağdanlıkta açık kalıyormuş.Çalıştırınca sönüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dündar

İzninizle bir düzeltme yapayım ''vites p deyken anahtarı on konumuna getirip yanan ışıkalrın sönmesi için bekliyoruz böylece motor yağlanıyor ve benzin borulara itiliyor... '' anlatımında olduğu gibi kontağı açtığınızda araç yağlanamaz çünkü motorun içindeki yağ pompası mekaniktir marş yaptığımız anda motor çalışır çalışmaz  yağlama yapabilir, Benzin basıncına gelincede piyasadaki bazı araçlarda özellikle yerli araçlarda benzin pompasının içerisinde check valf dediğimiz sistem yoktur ve biz kontağı kapattığımızda benzin hattındaki basınç benzinin depoya geri kaçması ile sıfıra kadar iner, bizim araçlarda ve bir çok avrupa aracında olduğu gibi yakıt pompamızdaki check valf yakıtın geri kaçmasını engeller ve hatta her an yeteri kadar basınç olduğundan bizlerin gösterge lambalarını beklememize gerek yoktur, gerçi bunu daha öncede anlatmıştım ama yeri geldiği için  yeniden açtım, gösterge ekranımızda yanan lambalar kendi ait oldukları sistemlerin kontrol lambalarıdır lamba yanar sisten kontrol edilir lamba söner ve sistemin sağlıklı olduğunu anlarız, zaten lambayı görür görmez bir problem olduğunuda anlıyoruz değilmi ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit

Yani benim anladığım lambaların sönmesini beklemedende marşa basabilirizmi Dündar ustam  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest infsphinx

abi alırsın motoru eline sen gene de bekle...

ben o bastığımda gelen sesi duyduktan sonra bikaç sene yaşlandım...

sen bekle ışıklar sönsün sonra marş mı etçen ne etçen ; et gönül rahatlığıyla...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Zaten basıyordun,hiç gelemem bekleme işine  :)

Bas bas paraları leylaya :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...