Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Sağ Ön Cam Patladı !

kralxs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sizinki neden değişti taşmı geldi

Taş geldiğini görmedim. Uzun kalabalık bir yoldan geldim aracı 1 gün çalıştırmadım. Balkon altında duruyordu. Ya yukarıdan birşey düştü yada yolda taş geldi yada çocuklar birşey attı. Sağ üstte olduğu için gece farkedememiş olabilirim. Ama taş izi vardı. 

Bu arada yurtdışı tedarikte birçok etken olduğu gibi servislerin işi yavaştan alması, kaskodan haber beklemesi gibi konularda parçanın gelme zamanını etkileyebilir. Ancak ben servise başvurduğum gün kaskodan cevap beklenmeden servis parçayı sipariş geçti 7 gün civarında cam geldi ve takıldı.

Bende arabayi aldiktan 10 gun sonra ufak bi kaza sonucu sag arka kapi cami patladi.camin gelmesi tam 12 gunu buldu.kaskolarin 1tane cam hakki var senede.ben ucuz oldugu icin kaskodan yaptirmadim 120 lira idi.ön cama faln birsey olursa hakkimi ordan kullanirim diye.ama senn kasko suren doluyorsa kasko delinmeden kaskodan yaptirabilirsin.

Kasko süresine mutlaka dikkat edilmeli. Altenın camı çok çizik olduğundan keyfi kaskodan değiştim ama son haftasını bekledim. Şans bu ki yeni takılan cam 3 hafta sonra yolda tırdan sıçrayan taşla çatladı ve yine değiştirildi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün gidip en yakın servise ki en yakın servisim diyarbakırda ve ben kelle koltukta diyarbakıra gidip camımı değiştim servisi aradım cam varmı diye bi iki bakındıktan sonra evet var dediler peki kaskom delinmeden yapabilirmiyiz bu işi dedim onu kasko yaptırdığınız yere sormanız lazım dediler aradım sordum birşey olmaz kasko delinmez dedi kasko yaptırdığım izmir mazda yeni bayi bende gittim giderken yanımda ki arkadaş diyarbakır sanayi'ye gidelimde birşey alacam dedi gittik tabi bu arada benim kasko firmam ak sigorta ne yazık ki ak sigortanın mazda servisi ile anlaşması yokmu buda benim ücreti peşin ödemem ve firmanın %20 eksik ki buda 150 tl ye mukabil ediyor ödemesine yol açıyormuş neyse  diyarbakır sanayiye gitmişken bir cam soralım dedik  ilk sorduğumuz yerde yoktu daha sonra sorduğumuz yerde ise var ve sigorta şirketi ile anlaşmalıyız ücret ödemenize gerek yok dediler tabi bende bi keyif bi keyif ((: sormayın gitsin ama ne oldu daha sonra ? kaportayı söktük kırık camları temizledik ve made in turkey üretimi camımızı tam takacakken (: cam eski kasa mazda 3 lere ait çıkmasınmı neyse olacağı varmış dedik ve cam olmadığı için başka servis yolu gözüktü tabi bu arada ben kaskodan ücretsiz değişim yapılacağına sevindiğim için servisteki kasko işlemlerini iptal ettirdim daha sonra servise gittiğimde camı taktı usta sıra kasko işlemlerine geldiğinde kasko işleri ile uğraşan bayan kasko karşılamaz artık demesin mi neden dedim ? e çünkü ben işlemi iptal etmişim de yok resim çekmek lazımmışta önden arkadan sağdan soldan ordan burdan tamam dedim hadi resim olayı halledilir de kasko karşılamaz ne demek ben tepki gösterince istemeye istemeye de olsa ekspertizi aradı ve işlem zaten iptale girmemiş ama resim yok resimsiz kabul etmez dedi e çek resimleri o zaman cam değişimi esnasında sanayideki ustalarda resm çektiler onlarıda ben size gönderirim dedim mırın kırın etsede kabul etti şimdi servisten o kadar soğudum ki ayrıca bi daha ak sigortadan kasko maskoda yaptırmam paramızı veriyoruz ama hizmet dersen yarı yarıya alıyoruz ne anladık o zaman biz bu kaskodan ? ayırca cam değişiminde bu kadar resime gerek varmı onu hiç bilmiyorum sonuçta yeniyim bu işlerde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam geçmiş olsun baya ugraşmışsınız kısmet artık olacağı varmış. bu camlara film çektirsek çok ince renk değişmesede olur bu patlama işlerini çözermi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

havalı camlarmış bunlar bilmiyorum ki etkisi olurmu ince filmin bilen arkadaşlar elbet söyleyeceklerdir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam geçmiş olsun baya ugraşmışsınız kısmet artık olacağı varmış. bu camlara film çektirsek çok ince renk değişmesede olur bu patlama işlerini çözermi

kesinlikle faydası olur, biz işyerinde kazalarda çok büyük verim aldık filmlerden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Yeni mazda3 ün ön camı çakıl taşı darbelerine  karşı çok dayanıksız, bilginize. Bozuk yollarda takip mesafesini artırarak korumanızda yarar var 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı aldığım ilk ay ön camım çatlamıştı. Aynen katılıyorum cam özelliğinden mi yoksa boyutundan mı bilmiyorum oldukça dayanıksız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, arabalar :

Yeni mazda3 ün ön camı çakıl taşı darbelerine  karşı çok dayanıksız, bilginize. Bozuk yollarda takip mesafesini artırarak korumanızda yarar var 

Bir saat önce, fatalhand :

Aracı aldığım ilk ay ön camım çatlamıştı. Aynen katılıyorum cam özelliğinden mi yoksa boyutundan mı bilmiyorum oldukça dayanıksız.

Sizin ön camlarda ısıtma/rezistans var mı ? Varsa bunun bir etkisi olabilir mi acaba ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön camlarda rezistans yok İlhan bey.

Ufak bir darbe aldığı anda küçük bir parça hemen kopuyor , oyuklar ve çatlaklar oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, arabalar :

Ön camlarda rezistans yok İlhan bey.

Ufak bir darbe aldığı anda küçük bir parça hemen kopuyor , oyuklar ve çatlaklar oluşuyor.

Abi ilginç bir durum gerçekten. 

Hayır kullanılan camlar mı zayıf ? 

Yoksa Angara'nın daşları mı çok kuvvetli ? :D:geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar ,

Bu cam mevzusu gitgide derinleşiyor anlaşılan. :) 

Aslında bu konu iyi olmuş. Aracını yeni alıp başına böyle bir iş gelen olursa bence buradaki şikayetleri referans alıp araçta ÜRETİM HATASI olduğunu kanıtlayabilecek verileri toplayabilir diye düşünüyorum. Şayet böyle genel bir problem var ise tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...