Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Çift Egzoz Uygulaması - Performans

Guest KTASKAN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün tavsiye üzerine Koç Egzoza Bülent kardeşimle beraber gittik, görüştük. Beğendiğimiz bir uygulamada karar kıldık, bakalım cumartesi günü yaptırıcaz gibi. Sizinde fikirlerinizi almak için bir resim paylaşıyorum. Resimde tamponun altında gözüküyor ama yaptırınca tampon ovalleştirilip tam oturması sağlanacak. Ustam orjinal gibi olacağını söyledi zaten dükkana gelen araçlardan da iyi iş çıkardığını tahmin ediyorum.

XY1EO0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün tavsiye üzerine Koç Egzoza Bülent kardeşimle beraber gittik, görüştük. Beğendiğimiz bir uygulamada karar kıldık, bakalım cumartesi günü yaptırıcaz gibi. Sizinde fikirlerinizi almak için bir resim paylaşıyorum. Resimde tamponun altında gözüküyor ama yaptırınca tampon ovalleştirilip tam oturması sağlanacak. Ustam orjinal gibi olacağını söyledi zaten dükkana gelen araçlardan da iyi iş çıkardığını tahmin ediyorum.

XY1EO0.jpg

Kesme, yerleştirme işlemlerinden sonra çok hoş olacağa benziyor Kerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu hususta dikkat edilecek şey ikisinden de çıkış olması yoksa görüyorum bazen sadece bi egzoz ucu ekliyorlar biri kurum bağlamış dugeri çamur icin de cirkin ve komik duruyor. ama buradaki örnekler güzel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçtiğimiz günlerde bahsettiğim egzoz uygulamasını bugün yaptırdım..gerçekten orijinal gibi gayet güzel oldu..Egzozun tam oturması için ovalleştirme çok düzgün bir şekilde yapıldı, biraz tereddütlerim vardı ama çok güzel oldu.

EE9yan.jpg

MlAana.jpg

pYJGZL.jpg

Z1oOGA.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten tek taraflı egzoz açıktı. Diğer tarafta tıpa vardı o çıkarıldı orayada boru çekildi, diğer açık olanda aşağıya doğru bakıyordu onun yerine de aynı borudan çekildi sonra uçlar takıldı. Yani 2 çıkış da aktif olarak çalışıyor.

çok güzel olmuş güle güle kullanın boru da çekildi mi yoksa sadece aksesuar olarak mı tutturuldu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ben bununla ilgili bir konuda açmıştım lakin nedense kimse doğru düzgün bir cevap vermediği gibi konu farklı bir yöne kaymıştı ben aracı almadan önce sürekli çift egzoz olarak gördüm reklamlardında olsun broşürlerinde olsun ama aldığım araçta tek egzoz vardı arka tamponda yeride var hatta altını kaldırıp baktığımda düzenek bile hazır ben sorduğum bana yok denmişti sadece avrupadaki 2.0 motorda olduğunu söylediler ayrıca bendeki araç hb kasa sedanlarda yoktu ama hblerde olduğunu sanıyordum hb alan arkadaşlar bilgilendirirse beni çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim kendi göz zevkime göre;  Araca diğer araçlardan farklı bir hava katmak için kullanılan malzemeler orjinalmiş gibi veya orjinal bir performans markasından alınmış gibi durmalı bence, bu yüzden de yuvarlak düz sadece krom bir silindir uç kullanırsanız daha orjinal ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Egsozcularda genelde oval veya yuvarlak ama eğik kesimli modeller var bunlar çok yan sanayi bir görünüşe sebep oluyor bence. 

Sürekli aynı egsozcuya gidiyorum eğer benim istediğim tarz krom boru yoksa sipariş ediyor, şimdiye kadar 3 defa yaptırdım, belirttiğim gibi vahşi, orjinal ve markalı bir görünüm için ; egsozun son susturucudan sonraki orjinal çıkış borusunu en dibinden kesip, en dipten itibaren "çapı geniş", dümdüz tam yuvarlak ve düz uçlu krom boruyu son susturucunun gövdesine kaynaklatmayı tavsiye ederim.

(krom boru tampondan 7-8 Cm dışarı çıkacak şekilde yapılırsa daha sportif bir görünüm elde edilebilir) ( borunun et kalınlığı tercih meselesi çok kalın da iyi olmaz çok incede iyi olmaz 3-6 mm arası iyidir) ( boru ile tampon arasında da mutlaka boşluk olmalı, bazı ustalar boruyu tampona değecek şekilde yapıyorlar, hem ses yapabilir ,hemde sıcaklıktan dolayı çok tehlikeli)

Ben bu şekilde yaptırıyorum tavsiye ederim.  8)    :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Aynı sizin dediğiniz gibi bir uygulama yapmak istiyorum ben de. Tam yuvarlak krom ve dışarıdan bakınca orjinal gibi görünecek tek taraflı bir çıkış istiyorum. Siz izmirdesiniz galiba Ankara'da bana bu işi sorunsuz bir şekilde halledebilecek bi yer önerisi verebilecek var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-2014-yeni-mazda-3-egzoz-ucu-mix-marka-krom-163723068/detay

veya bir önceki kasanınki gibi

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda3/2011-07/dis-gorunum/BBR1V4260/

şeklinde düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim fikrimi soracak olursanız ; bence birinci adresinizdeki örnek düz krom boru değil garip bir şekli var estetik açıdan hoş olmaz, ama ikinci adresinizdeki orjinal olan versiyondaki gibi gerçek bir düz krom boru çok güzel olacaktır. 

Geçen İzmir'de ki yetkili servis Yeni mazda da gördüm yeni mazda 3'lere isteğe göre tek veya çift krom egsoz yapıyorlar, hemde baya iyi işçilik yapıyorlardı orjinal gibi yapıyorlar. Belki Ankara'da ki yetkili serviste yapıyordur, sormakta fayda var. 

İçinde dışında girintisi çıkıntısı olmayan ilk örneğinizdeki gibi garip şekilli olmayan sadece dümdüz bir krom boruya ihtiyacınız var. Herkesin çok sık istediği bir şey olmadığı için iyi bir egsozcuda bile her an bulunmayabilir ama siparişle getirtiyorlar. 

Ama eğer ki illede;  geniş ve et kalınlığı olan bir boru olsun diye özel bir isteğiniz yok ise ikinci örneğinizdeki orjinal boru gayet güzel ve hoş duracaktır. :) Umarım istediğiniz gibi olur, şimdiden kolay gelsin :) :))

Geniş yapılı ve eti kalın, dümdüz, tam yuvarlak krom boru için bir kaç örnek paylaşıyorum. 

12341.jpgm5-valvetronic-exhaust6.jpgeisenmann-f10m5-exhaust4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında istediğim hb modelde orjinal olan çıkışın aynısı. Çok göze batmayacak şekilde güzel görünsün istiyorum. Önceki kasalarda görüyorum galiba serviste orjinal takılanlar gerçekten şık görünüyor. Servisten çıkışı tedarik edip dışarda bir yerde taktırsam mı diye düşünüyorum aslında. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisteki işçiliği gördünüz ve beğendiyseniz, istediğiniz boruyu dışarıdan veya servisten temin edip işlemi serviste yaptırmak iyi bir fikir olabilir. :)

Yeni Mazda servisinde gördüğüm işçiliği çok beğenmiştim isteyenin tamponunu delip çift egsoz yapıyorlar, isteyene tek çıkış yapıyorlar, dışarıdan krom boru getirenlerinkini de yapıyorlardı vs. Eğer Ankara'da da bunu yapıyorlarsa yaptırmaya değer. 

Yeni Mazda Showroom'unda duran siyah HB mazda 3'e , aynı sizin dediğiniz gibi orjinal resimlerde ki HB modellerin çift egsoz uygulamasını yapmışlar, arkaya mps tarzı kanat takmışlar, ilk görünce şaşırdım orjinal zannettim, hatta bu mps mi diye sordum ama tabiki de değilmiş, standart HB modeli serviste o hale getirmişler, gerçekten orjinalinden ayırt edemedim, çok güzel arabaydı, hayran kaldım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankarada bunu yapacaklarını sanmıyorum ama ben sadece hb lerin egzoz ucunu getirtmeyi planlıyorum. Geri kalanı bir egzozcuda hallederim. Ben tek çıkış istiyorum, sağ tarafta fazla göze batmayan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bende telefondan giriyorum :) dosya boyutundan dolayı buraya yüklemiyor malesef. Başka bir yolu var ise internete yüklemekten başka yapmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bende telefondan giriyorum :) dosya boyutundan dolayı buraya yüklemiyor malesef. Başka bir yolu var ise internete yüklemekten başka yapmaya çalışırım.

arka tampon altındaki siyah plastiği kaplattınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yaptırdım ve maslak sanayide dizayn egzost'a savaş abiye teşekkür ederim.

Resimler galerimde mevcut.

Çok güzel olmuş.. Sakıncası yoksa egzosu kaça yaptırdın acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...