Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

27 dakika önce, İlhan :

Sen dikkat etmemiş olabilir misin ? Bende merak edip 1.5 - 2.0 vs kadranlara baktım Sol tarafta olduğunu gösteriyor..

mazda-3-15-main04.jpg

bu reflex mi?  bendeki power farklı kadran. ama simdi bakınca nette benzin durumunu gösteren yerde yani aşağıdakinde işaret varmış yukarıdakinde yok. aşağıdakine bakmamışım demek ki pardon:))

images (2).jpg

bu arada sizin paylaştığınız kadran daha güzelmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, katil balina :

bu arada benzin kapağının hangi tarafta olduğunu gösteren ok yok.

10 saat önce, İlhan :

Sen dikkat etmemiş olabilir misin ? Bende merak edip 1.5 - 2.0 vs kadranlara baktım Sol tarafta olduğunu gösteriyor..

Power kadranlarinda da var ok ayni sekilde.

ZY63mo.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bir soru sormak istiyorum;

Direksiyonun sol tarafındaki infonun üste ve altındaki tuşlardan radyo frenkansını değiştirmeye kalktığımda FM deyse direk AM e geçiyor ve taramaya başlıyor.

FM de radyo kanalını değiştirmesini nasıl sağlayabilirim.

resim anonim netten buldum.

2nOpgd.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, smookeus :

Bir soru sormak istiyorum;

Direksiyonun sol tarafındaki infonun üste ve altındaki tuşlardan radyo frenkansını değiştirmeye kalktığımda FM deyse direk AM e geçiyor ve taramaya başlıyor.

FM de radyo kanalını değiştirmesini nasıl sağlayabilirim.

2nOpgd.jpg

Basılı tutmayı denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün bir şey farkettim,
Yolcu koltuğunda yükseklik ayarı yok sanırım, benim 1. Nesil Mazda da bile vardı.
2017 model Mazda 3 te yok maalesef.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyu çözdüm 

tek tıklayınca favorilerde geziyomuş. favoriler de bir AM kanal ayarlıymış, silince düzeldi.

Dediğiniz gibi basılı tutunca tarama yapıyor, kanal değiştiriyor. Öğrenmiş oldum.

Yyolcu koltuğunda yükseklik ayarı var. Sadece sürücüde bel desteği var , yolcuda yok.

Alıntı
3 saat önce, Mazdaafrika :

Bugün bir şey farkettim,
Yolcu koltuğunda yükseklik ayarı yok sanırım, benim 1. Nesil Mazda da bile vardı.

Bu arada Ankaradayım arabayı çalıştırınca motordan baya ses geliyor ve mavi bir ışık yanıyor. Kullanım klavuzuna baktım motor soğutma suyu sıcaklığı düşük simgesi. Bir süre sonra gelen ses azalıp komple gidince simgede sönüyor. Bu sıcakta garip geldi :))) Yoksa kızımın motor sesi yok hükmünde basmadığın sürece.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mazdaafrika :

Bugün bir şey farkettim,

Makyajli kasalarda var, makyajsizlarda yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, AreY :

Makyajli kasalarda var, makyajsizlarda yok.

Makyajsız kasalarda da var 2016 model olanlarda.

8 saat önce, smookeus :

Fotoğraf bana ait. Bacaklar benim :D Musluoğlu bayisinde çekmiştim. Radyo kanallarını favorilere atarsanız bir sonraki favori kanala geçmek için kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yanmadı 2 kere yolda bitti hemde. İyi de sövdüm yani mazdaya [emoji4] sensörde mi sıkıntı var acaba? Yarın bi servise gideyim.

Mazda 6 lari bazi uyarilar sadece sag taraftaki lcd ekranda cikiyor diye biliyorum. Bu da belki orada cikiyordur bir led lamba yerine.

Far yıkama olmayan araçlarda yıkama suyu sensörü yok :) baştan görmemişim çok pardon [emoji12]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, smookeus :

konuyu çözdüm 

tek tıklayınca favorilerde geziyomuş. favoriler de bir AM kanal ayarlıymış, silince düzeldi.

Dediğiniz gibi basılı tutunca tarama yapıyor, kanal değiştiriyor. Öğrenmiş oldum.

Yyolcu koltuğunda yükseklik ayarı var. Sadece sürücüde bel desteği var , yolcuda yok.

Bu arada Ankaradayım arabayı çalıştırınca motordan baya ses geliyor ve mavi bir ışık yanıyor. Kullanım klavuzuna baktım motor soğutma suyu sıcaklığı düşük simgesi. Bir süre sonra gelen ses azalıp komple gidince simgede sönüyor. Bu sıcakta garip geldi :))) Yoksa kızımın motor sesi yok hükmünde basmadığın sürece.

İlk çıkan ses egzoz sisteminin ısınırken çıkarttığı ses sistem ısınırken bu ses çıkıyor sonra yok oluyor, yanan mavi ışık motor soğutma suyu sıcaklığı dediğiniz gibi. İkisi birbirinden bağımsız, kışın o ışığın çok daha geç söndüğünü farkedeceksiniz, ışık sönmeden devri 2000 üstüne çıkartmanız tavsiye edilmez (hatta ilk 20 dk)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 saat önce, Felixus :

İlk çıkan ses egzoz sisteminin ısınırken çıkarttığı ses sistem ısınırken bu ses çıkıyor sonra yok oluyor, yanan mavi ışık motor soğutma suyu sıcaklığı dediğiniz gibi. İkisi birbirinden bağımsız, kışın o ışığın çok daha geç söndüğünü farkedeceksiniz, ışık sönmeden devri 2000 üstüne çıkartmanız tavsiye edilmez (hatta ilk 20 dk)

Bunu iyi demedin. O kadar kim beklicek. 

Devamlı ilk çalışırken yanıyorda bu melet. Ses azalınca yürüyorum ama ışık sönmemiş oluyor yolda sönüyor. 2000 devir dediğin bişideğilki azıcık hızlanayım deaen geçersin. Kışın o kadar beklemek zor gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar aslında soğuk araçlar için genel tavsiyeler, çünkü motor yağının gerekli kıvama ulaşması 20 dk, o yüzden 2000 deviri geçmeyin diyorlar. Bende sizin gibi ilk çalıştırma da sesin gitmesini bekleyip öyle yola çıkıyorum, zaten sesin gitmesi 30 sn filan, kışın ise biraz daha ısınsın diye 1 dk bekliyorum aslında olması gereken motorun yük altında ısınması ama yüksek devire çıkmadan. Aracın rodaj süresinde de fazla zorlanmaması gerekiyor ilk 1000 km ya da sabit hızla uzun süre gitmemeniz gerekiyor bu da Mazda 3 kılavuzundaki öneriler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Felixus :

Bunlar aslında soğuk araçlar için genel tavsiyeler, çünkü motor yağının gerekli kıvama ulaşması 20 dk, o yüzden 2000 deviri geçmeyin diyorlar. Bende sizin gibi ilk çalıştırma da sesin gitmesini bekleyip öyle yola çıkıyorum, zaten sesin gitmesi 30 sn filan, kışın ise biraz daha ısınsın diye 1 dk bekliyorum aslında olması gereken motorun yük altında ısınması ama yüksek devire çıkmadan. Aracın rodaj süresinde de fazla zorlanmaması gerekiyor ilk 1000 km ya da sabit hızla uzun süre gitmemeniz gerekiyor bu da Mazda 3 kılavuzundaki öneriler.

Mecbur direk 600km uzun yol yaptık biz aracı alınca ama yol çalışmaları sağolsun uzun süre hız sabiyleyiciyle gidemedim :)) alırken sordum bayi rodajlı geliyor motor ama siz 200 ü geçmeyin dedi. Gerçi 130 u geçmedim bende. Şimdi şehir içi sakin kullanıyorum şu ara . Yokuş çıkarken mecbur devir yükseliyor ona yapacak bişi yok. sport tuşunu bile denemedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabaya soguk mars yaptiginizda uzun sure beklemek yerine yuksek devir cevirmeden arac yururken motoru ısıtın. Motor yagi rolantide daha gec ısınır.8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Herkese selam,

1 ay önce Mazda 3 Sedan, Power, 1.5 SKYACTIV-G 120PS AT aracımı aldım. Araba anlatıldığı gibi çok keyifli bir araç. İyi ki son anda Skoda Octavia dan vazgeçip Mazda almışım diyorum :) 

Yaklaşık 850 km yol yaptım, bunun tamamı İstanbul şehir içi kullanım oldu. Uzun yol henüz yapmadığım için her hangi birşey söyleyemeyeceğim. 

Şu ana kadar ki ortalama yakıt tüketimim 8,5 lt. Sıfır araç olduğu için yüksek devirlerde nasıl tepkiler verdiğini denemeye çalışıyorum bu yüzden yakıt tüketimi biraz yüksek . Ama açıkçası sport moduna alıp aracı biraz agresif kullanmak insana büyük keyif veriyor. Motorun sesi harika!

Makyajlı kasa olduğu için bir önceki kasanın eksikliklerini gidermiş Mazda. Ses yalıtımı, kullanılan malzeme kalitesi, dış tasarımı vs. premium bir arabada olduğunuzu hissettiriyor. 

Şehir içi fren desteği daha önceki araçlarımda yoktu. Denedim güzel çalışıyor :) İstanbul gibi yoğun trafiğin olduğu bir şehirde çok iyi bir özellik bence.

Şu ana kadar gördüğüm eksi yönü pek yok. Belki soğutmalı torpido, sunroof, hareket halindeyken otomatik kitlenen kapılar diyebilirim. Bunlar da devede kulak misali.

Çevremdeki herkese Mazda'yı öneriyorum. Her detayı özenle dizayn edilmiş bir araç olduğunu düşünüyorum.

Aracı kullandıkça düşüncelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Şimdilik görüşürüz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.08.2017 at 11:19, fthktl :

Herkese selam,

1 ay önce Mazda 3 Sedan, Power, 1.5 SKYACTIV-G 120PS AT aracımı aldım. Araba anlatıldığı gibi çok keyifli bir araç. İyi ki son anda Skoda Octavia dan vazgeçip Mazda almışım diyorum :) 

Yaklaşık 850 km yol yaptım, bunun tamamı İstanbul şehir içi kullanım oldu. Uzun yol henüz yapmadığım için her hangi birşey söyleyemeyeceğim. 

Şu ana kadar ki ortalama yakıt tüketimim 8,5 lt. Sıfır araç olduğu için yüksek devirlerde nasıl tepkiler verdiğini denemeye çalışıyorum bu yüzden yakıt tüketimi biraz yüksek . Ama açıkçası sport moduna alıp aracı biraz agresif kullanmak insana büyük keyif veriyor. Motorun sesi harika!

Makyajlı kasa olduğu için bir önceki kasanın eksikliklerini gidermiş Mazda. Ses yalıtımı, kullanılan malzeme kalitesi, dış tasarımı vs. premium bir arabada olduğunuzu hissettiriyor. 

Şehir içi fren desteği daha önceki araçlarımda yoktu. Denedim güzel çalışıyor :) İstanbul gibi yoğun trafiğin olduğu bir şehirde çok iyi bir özellik bence.

Şu ana kadar gördüğüm eksi yönü pek yok. Belki soğutmalı torpido, sunroof, hareket halindeyken otomatik kitlenen kapılar diyebilirim. Bunlar da devede kulak misali.

Çevremdeki herkese Mazda'yı öneriyorum. Her detayı özenle dizayn edilmiş bir araç olduğunu düşünüyorum.

Aracı kullandıkça düşüncelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Şimdilik görüşürüz...

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bende de 2015  Mazda 3 Sedan Power, 1.5 SKYACTIV-G 120PS AT var.

Yalnız sport mod demişsiniz, benim araçta böyle bir özellik yok. Makyajlı kasalarda mı var acaba ? Ya da siz gaza sonuna kadar basıp dipteki çıtçıt gibi olan şeye basmaktan mı bahsediyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Takeri7 :

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bende de 2015  Mazda 3 Sedan Power, 1.5 SKYACTIV-G 120PS AT var.

Yalnız sport mod demişsiniz, benim araçta böyle bir özellik yok. Makyajlı kasalarda mı var acaba ? Ya da siz gaza sonuna kadar basıp dipteki çıtçıt gibi olan şeye basmaktan mı bahsediyorsunuz ?

Makyajlı kasalarda var. Vitesin solunda bir tuş koyulmuş. Vites geçişlerinin daha yüksek devirlerde yapılmasını sağlıyor. 

mazda 3 sport mode ile ilgili görsel sonucu

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎11‎.‎07‎.‎2017 at 10:22, smookeus :

Mecbur direk 600km uzun yol yaptık biz aracı alınca ama yol çalışmaları sağolsun uzun süre hız sabiyleyiciyle gidemedim :)) alırken sordum bayi rodajlı geliyor motor ama siz 200 ü geçmeyin dedi. Gerçi 130 u geçmedim bende. Şimdi şehir içi sakin kullanıyorum şu ara . Yokuş çıkarken mecbur devir yükseliyor ona yapacak bişi yok. sport tuşunu bile denemedim. 

Hangi bayiymiş bu ?

Bayinin açıklamasına ait o kadar çok soru var ki kafamda. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Arman-1999 :

Hangi bayiymiş bu ?

Bayinin açıklamasına ait o kadar çok soru var ki kafamda. 

Rodaj konusunda konuşma böyle geçti 200 derken son hızlara çıkma dediler gerçi araç 200 yaparmı onuda bilmiyorum. :)) antalya bayisi.

Bu arada müzik sisteminin direksiyondan kumandasında radyoda favotilerde gezinme olayında saçma sapan davranıyor o yüzden baya ifrit oldum. Öncelikle değiştirmeye basınca direk ilk favoriye gidiyor bazan tekrar tuşa bassamda değişmiyor bazan ilk favoriye gitmeden favorilerde geziyor. Velhasıl kelam kafasına göre takılıyo. Bir standardı yok. Basıyosun tuşa bahtına ne gelirse :))

2. Konu arabayı park ettin yolcular indi bagajı açtı sen indin bagajdan alacaklarınızı aldınız bagajı kapattın  uzaklaşınca kitlemiyor arabayı o an anahtarı çıkarmak zulüm resmen alışmayınca garip geliyor :)))

Genede güzel araç keyifli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...