Jump to content
Oziyal

5 Dev Otomobillerini Geri Çağırıyor !

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oziyal

Olaylar karışıyor!!!!

Egzoz gazı skandalı büyüyor. Almanya’da Porsche, Volkswagen, Audi, Mercedes ve Opel marka 630 bin araç emisyon yazılımlarında sorun olduğu için geri çağırıldı.

 

 

f_k_984865575518.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünya otomobil sektörünün en önemli ülkesi Almanya tarihi günlerinden birini yaşıyor. Alman otomobil devi Volkwagen’in (VW) dizel araçlarda emisyon değerlerini düşük göstermek için özel bir program kullandığını kabul etmesinin yankıları henüz geçmeden, Alman otomobil endüstrisinde yeni bir skandal ortaya çıktı. 

Çok sayıda otomobil üreticisi yüzbinlerce otomobili geri çağıracak. 

Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi tesbit ettiVW skandalının ortaya çıkmasının ardından Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt‘in (CSU) isteği üzerine inceleme başlatan Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi, çeşitli dizel otomobilleri incelemeye almıştı. 

Otomobiller laboratuvar ortamının yanı sıra doğal şartlar altında yollarda da ayrı ayrı incelenmişti. Basına yansıyan haberlere göre, testler sonucunda Alman otomobil üreticileri VW, Audi, Mercedes, Opel ve Porsche emisyon değerlerindeki düzensizlik nedeniyle 630 bin otomobili geri çağıracak.VW dışında kullanan yokVW’nin emisyon değerlerini düşük göstermek için kullandığı özel programın diğer otomobil üreticileri tarafından kullanılmadığı belirtilirken, inceleme sonucunda hava sıcaklığının belirli bir dereceye düşmesi durumunda egzoz gazının temizlenmesi olayının durduğu tesbit edildi. 
Üreticilerden sözkonusu aksaklığın giderilmesinin istendiği, bu nedenle de VW, Audi, Mercedes, Opel ve Porsche’nin 630 bin aracı geri çağıracağı öğrenildi.

Geri çağrılması sözkonusu olan otomobillerin 230 bin Porsche Macan, VW Amarok ve Crafter, Mercedes’in A/B ve V modelleri, Audi Q5, A6, A8, Opel Zafira, İnsignia ve Cascada olduğu belirtiliyor. Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt’in önümüzdeki saatlerde konuya ilişkin basın toplantısı yapması bekleniyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Otomotiv sektöründe hile adet olmuş. Sanayide ustadan, mercedese kadar [emoji12]

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

makama uyup bu işin fıtratında var mı desek ne desek:) yok şurası şu olacak burası böyle olacak... bu araçlara bu kadar yük bindirirsen olacağı bu. neticede 150 yıllık ilkel bir teknoloji ile çalışmaya devam eden, yaktığı fosil yakıtı bir şekilde -tabiat kanunu gereği- dışarı atmak zorunda olan ilkel araçlar bunlar. e para da tatlı geliyor tabi. çevre mevre meselesi de hikaye oluyor bu durumda. hele büyük büyük devletler söz konusu olduğunda umurlarında bile değil, sonra vay efendim egzosdan şu kadar değil de bu kadar zehir çıkıyor diye abandıkça aban arabalara.

yanlış olmasın ben burada ortalığı zehirleyen arabaları savunmuyorum. gereken cezayı da alsınlar daha iyisini de yapmak için çalışsınlar işleri ne, bedavaya dağıtmıyorlar sonuçta. ama çevre hususunda bana kalırsa ve başıma bir şey gelmeyecekse bence bu durum çok abartılıyor ve hatta daha büyük pisliklerin örtülmesi için kullanılıyor.

ben geçen eski bir kamyon gördüm takmış "blacksmoke"u ardına geziyordu ortalıkta, abartmıyorum almanya'da bi on bin km yapsa tüm vw'nin en az on yılda vereceği zararı tek başına verirdi şampiyon..

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×