Jump to content
okkko

Mazda CX-3 AWD/4x4 Sisteminin Çalışma Prensibi

Tavsiye Edilen Mesajlar

M.E.G
12 dakika önce, Servet :

Gayet başarılı. Elektronik kilit olan tüm araçlarda mantık bilinmez ise 5 cm karda kalır araçlar. Duruma göre esc kapatılıp gaza basıp beklenecek. Mutlaka çıkar araç.

Bunlarda kavrama var (haldex) bastıkça ısınıp yapışıyor ama onu beklemek de sıkıntı. Lastik sürekli boşta dönüyor kıyamıyorsun :) rav4 mesela öyleydi. Tcs açıkken tam aktaramıyor, kapalıyken de millet gidiyordu ben bekliyordum ki çıksın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet
Bunlarda kavrama var (haldex) bastıkça ısınıp yapışıyor ama onu beklemek de sıkıntı. Lastik sürekli boşta dönüyor kıyamıyorsun [emoji4] rav4 mesela öyleydi. Tcs açıkken tam aktaramıyor, kapalıyken de millet gidiyordu ben bekliyordum ki çıksın [emoji4]

Haldex hemen kavrıyor. Bekleme süresi risk zaten. Virajda vs onun keyfini beklemek olmaz. Olay haldexin dışında.
Örnek videom

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G
2 saat önce, Servet :

Haldex hemen kavrıyor. Bekleme süresi risk zaten. Virajda vs onun keyfini beklemek olmaz. Olay haldexin dışında.
Örnek videom

Freelander boşta çok dönmüş abi. Arkadaşımda discovery 4 var tek teker boşa çıksın neredeyse hiç boşa dönmüyor. Hemen kilitliyor tcs gücü aktarıyor diğer lastiğe.

X1 de diagonalde çok iyidi. Amarok' un zorlanarak geçtiği yerleri çok kolay geçiyordu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Burada terrain response kapalı, esc açık tamamen kendine bıraktım. Diğer videoda zemine uygun ve esc kapalı. Disko bundan iki gömlek ileride zaten

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...