Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Aydınlatma Problemi (Farlar ve Kabin Işıkları Sönüyor)

AntiA77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba.

Mazda3 2005 sedan aracım Yolda giderken gece veya gündüz kısa far uzun far ve sis lambaları stop lambaları  kendiliğinden kapanıyor ve hatta kabin içi gösterge lambası teyp klima vs. kapanıyor.sigorta kutusunun olduğu kısma alttan hafif bir tıklamayla tekrar geliyor ve böyle arasıra devam ediyor.

Daha önceki sahibi önlem olarak direksiyon altına bir adet düğme koymuş bu durumlarda bunu açarak herşey aktif hale geliyor.Hatta koldan aydınlatmayı kapatsanız bile çalışmaya devam ediyor.Şimdi sorum bu problem sigorta kutusu içerisinde röle kaynaklımıdır.

ve bu konuda neyapabilirim.Sigorat kutusunu söküp baktığımda gayet iyi lehim yapıldığı ve rölenin ayılmasının zor olduğunu gördüm.Farklı bir harici röle ile bu problemi çözebilirmiyim.Siz değerli abilerim ve değerli ustalarıma soruyorum.

Saygılarımla. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim guzuda da aynısı oluyordu sigorta paneli ile panele geçen konnektorlerin klipsin de çıktı problem

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba cevabınız için teşekkür ediyorum.benim kafadaki devreler yandı şu bağlantı sağlayan resimdeki gibi kabloları diyorsunuz dimi

pr_01_45885.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu problemin benzeri 626mda oluyordu araba bi anda stop ediyo herşey kapanıyo sigorta kutusuna vurunca düzeliyodu baktık ki motordaki sigorta kutusunda kutucuk şeklindeki bi sigortaya geçici çözüm olarak kablo atılmış yenisi ile değiştirince düzeldi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Denemediğim soket ve benzeri ürün kalmadı.acaba çıkma sigorta kutusu bulabilirmiyim.kodu BP4K 66730 E yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sigorta kutusunu değiştirmek en mantıklısı gibi duruyor anlattıklarınıza göre. lehimler ne kadar iyi olsa da sigortaların geçtiği yerler oksitli veya gevşemiş olabilir. veysel oto diye bir yerden çıkma parçalar bulanlar olmuştu forumdan. google'dan aratınca iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yardımlarınız için teşekkürler BP4K 66730 E bu kod ne anlama geliyor farklı numara uygun değilmi yada sadece sondaki E yerine F olsa ne olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, AntiA77 :

Yardımlarınız için teşekkürler BP4K 66730 E bu kod ne anlama geliyor farklı numara uygun değilmi yada sadece sondaki E yerine F olsa ne olur

bu noktada servisle iletişime geçmede fayda var. onların malzeme ile ilgili özel bir yazılımları var, oradan karşılaştırılıp aradaki farkları görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet sigorta kurusunu taktım eski problem ortadan kalktı ama işte şimdi şu ama varya alarm sürekli çalıyor sigortayı söktüm tepe iç lamba kapılar açılınca yansın konumda arabayı stop edip durdurduğunuzda anahtar alır almaz başlıyor silecekler yavaş yavaş çalışmaya.şimdi bu problemi çözmelimi yoksa arabayı satmalımı yada yakmalımı saygılar

Tapatalk

Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence yakmak için erken :) İnsanlar ne sorunlar ile uğraşıyolar bozmayın moralinizi. Cidden sinir bozucu bir durum haklısınız konu hakkında sizin gibi bilgimde yok ama destek vereyim en azından. Boşverin bunuda insan yapıyor bi şekilde çözüme ulaşır. İşlerinde iyi olan bir usta bence bu problemi çözer sıkmayın canınızı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle sakin olun ve arabanızı yetkili bir servise götürün. Sonra sorun çözülmezse arabanızı satma kararını verirsiniz. Tahminime göre basit bir şekilde halledeceklerdir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Slm.Acil yardım mazda ailesi.Bende Mazda 3 2005   Benzinli araç var.Aynı sorun benim mazdada var.İç aydınlatma,arka kırmızı aydınlatma ve kısa farlar yolda giderken(Akşam)kendi kendine sönüyor.Sadece uzun farlar yanıyor.Söndükten sonra kalorifer bölümüne yan tarafına sert bir şekilde vurmayla geri geliyor iç aydınlatmalar.İlk aldığımda 4,5 ay oldu.Dörtlüler ve çakmaklık ve küllük düğmelerin altındaki lambalar hiç yanmıyordu.Lambaları patlak galiba.İç aydınlatma gelse bile bu düğmeler hiç yanmıyor.Akşam veya karanlıkta dışarı çıkamaz oldum.Bu hafta garaja götürdüm.Oradada denedik,kalorifer yan tarafa vurunca geliyor.Sigorta kutusunuda aşağı indirdi.Sigorta kutusuna kablo bağlantı fişine dokunup bıraktı gidip gelme oldu.Yani sigortaya giren siyah fiş tahminim temassızlık orada dedi.Vurunca kalorifer yan tarafa titreşim yapıyor sigorta kutusuna dedi.Komple çıkarttıp,Sigortaları komple çıkarttı.fiş giriş lehimlerine baktı.Meret sigorta kutusu 2 katmış.Üst bölümü tekrar lehimledi fiş giriş bölümünün ama alt kısma bakmak mümkün olmadı.çünkü iki kat olduğu için ayrılma şansı yok.Tüm lehimlerin sökülmesi lazım.Üst kısmın lehimlerini tazeledi.Sonra taktık geri.Hiçbir faydası olmadı.Sorun devam ediyor.Vakti olmadığı için haftaya sigorta kutusunu bilgisayara takıp test edicem dedi.Benim sorum olmazsa gene eğer başka sigorta kutusu aynı model başka arabadan çıkma sigorta kutusu takılsa oluyormu?Usta bunlar kodlu oluyor dedi olmaz dedi.Sigorta kutusu kodlumu oluyor.Yenimisi lazım?ikinci sorum Dörtlüler ve çakmaklık ve küllük bölümündeki lambaların patlak olmasıda şaseye yol açarmı?Yardım ve önerileriniz bekliyorum.Şimdiden Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...