Jump to content

Mazda CX-3 Otomatik DPF Temizliği - Rejenerasyon

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımın son durumu hakkında bildirim yapayım belki aynı sorunu yaşayan başkaları da olur. Evo Maslak'da yapılan son incelemede Mazda Türkiye ile de görüşüldü ve sorunun yakıt sisteminde olduğu anlaşıldı. Enjektörler fazla yakıt pompalıyormuş dolayısıyla yakıt tüketimi olması gerekenin çok üstünde oluyor(10llt./100 km) hem de fazla pompalanan yakıt tam olarak yakılamadığı için dpf arızasına sebep oluyormuş. Garanti kapsamında tüm yakıt sistemi değiştirildi. Aracı dün teslim aldım Maslak- Kadıköy arası şehir içi ortalama 5.3 lt/100 km değerlerine ulaştım. Değişimden bu yana 100 km'yi geçti araç ve herhangi bir dpf arızası yok.
Sizlere her konuda Evo servisini önerebilirim. Sürecin başından sonuna oldukça profesyonel bir tutum sergilediler ve sorunu çözmek  için hiçbir şeyden kaçınmadılar.
Servis müdürü Cem Bey oldukça ilgili ve kibar biri, sorunu tespit eden ve çözümü sağlayan da kendisi. Sizlere de yardımlarınız için çok teşekkürler.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, halicik :

Aracımın son durumu hakkında bildirim yapayım belki aynı sorunu yaşayan başkaları da olur. Evo Maslak'da yapılan son incelemede Mazda Türkiye ile de görüşüldü ve sorunun yakıt sisteminde olduğu anlaşıldı. Enjektörler fazla yakıt pompalıyormuş dolayısıyla yakıt tüketimi olması gerekenin çok üstünde oluyor(10llt./100 km) hem de fazla pompalanan yakıt tam olarak yakılamadığı için dpf arızasına sebep oluyormuş. Garanti kapsamında tüm yakıt sistemi değiştirildi. Aracı dün teslim aldım Maslak- Kadıköy arası şehir içi ortalama 5.3 lt/100 km değerlerine ulaştım. Değişimden bu yana 100 km'yi geçti araç ve herhangi bir dpf arızası yok.
Sizlere her konuda Evo servisini önerebilirim. Sürecin başından sonuna oldukça profesyonel bir tutum sergilediler ve sorunu çözmek  için hiçbir şeyden kaçınmadılar.
Servis müdürü Cem Bey oldukça ilgili ve kibar biri, sorunu tespit eden ve çözümü sağlayan da kendisi. Sizlere de yardımlarınız için çok teşekkürler.

geçmiş olsun. Tüketimi yüksek olup dpf arızası alanlar sizin yoldan gidebilirler bu durumda 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
01.07.2016 at 02:25, Fotifoti :

Selam arkadaşlar. Biraz dikkatli bir şoför olarak Aracın zaman zaman fazla yaktığını fark ettim. Önce Yakıt filtresi Kaynaklı olduğunu düşündüm. Araya ameliyatlar falan girince epey bir süre bu şekilde kullandım. Araç arada (Bazen bir ay bazen 1 hafta) motor hazır ışığı söndürüp (Istop hazır değil yazıyor) yakıt içmeye Başlıyor. Bakımda Yakıt filtresini değiştik, ama hala aynı şeyi yapmaya devam etti.@Okkko'nun ikazı ve aynı sorunun tdi sahibi bir arkadaşta da olduğunu öğrenmem sonucunda, aslında bunun bir sorun olmadığı Aracın DPF filtresini temizlemek için yaptığı "rejenerasyon" olduğunu anlamış bulunuyorum. Nihayet :)

Yeni nesil tüm dizeller bunu yapıyor. O yüzden Yakıt ortalamanız yükseliyorsa bu DPF rejenerasyondan kaynaklanabilir. Sık sık kısa rotalar gidilmesi, motor ısınmadan hareket edilmesi ve kirli yakıt rejenerasyon sıklığını artırıyor.

Konu hakkında bilgi edildikçe içerik düzenlenecektir,

Şimdilik depo çeyreğin altına inmeden depoyu doldurmanızı ve aldığınız yakıtların ortalama sonuçlarına göre aynı yerden doldurmanızı tavsiye ederim.

DPF temizlerken Yakıt tüketimi

Normalde Yakıt tüketimi

Sayın hocam, videolar silinmişte, tekrar ekleyebilir misiniz? 

Aracımı sakin kullanırsam en düşük 5.2 l/100 km gibi değerler elde edebiliyorum. Bazen düz yolda, hiç bir sebep yokken yakıt tüketimi 8-9 l/100km oluyor. Herhalde dpf temizliği ile alakalı bir durum, fakat şimdiye kadar hiç lamba yanmadı, dpf temizliğinin olduğunu tam olarak nasıl anlayabiliriz? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...