Jump to content
kaan-kahraman

Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

NoooFearrrr
10.01.2019 at 17:04, Tarahumara :

Adamlar acayip şekilde doldurmuşlar yeni Focus u. Yarı otonom sürüşten, güvenlik ekipmanlarına, tasarımdan malzeme kalitesine neredeyse dört dörtlük olmuş. En ciddi sorunları olan powershit şanzımanı da tam otomatik tork konvertörlü 8 ileri ile değiştirmişler. Yeme de yanında yat. Açılabilir cam tavan, direksiyon ısıtma, 2. nesil Mazda 3 lerde olan ön cam ısıtma, head up display, otomatik park vs. 4. nesil Mazda 3 ile donanım farkı yok. Hatta ufak tefek artıları da var.

ST line en dolu paketi 2019 model dizel otomatik bütün opsiyonları ile 220.000 tl şu an. 3. nesil makyajlı en dolu dizel otomatik 2018 Mazda 3 ise 246.885 tl. Durum bu iken Mazda 3 almak mantıklı olmuyor ki tamamen yeni 4. nesil çıktı. Geldiğinde (ne zaman gelecekse) fiyatı ne olur kim bilir.

Ford-Focus_ST-Line-2019-1600-1f.thumb.jpg.f06bbc901105cd33aec1ca18c4edca82.jpg

Ford-Focus_ST-Line-2019-1600-02.thumb.jpg.461f746acd0b0527a3021d7d58f55e1b.jpg

Ford-Focus_ST-Line-2019-1600-39.thumb.jpg.e8286997a10645c7c024d26b763e9eca.jpg

Araba fiyatları hangi ara bu kadar oldu be insanın aklı almıyor, 220-250 bandında c segmenti araba satıyorlar akıl işi değil, aslında bu fiyatlarla sıfır araba almamak gerek.

Focus un bir çok faklı sitede değerlendirmesini izledim çoğunlukla beğeniliyordu lakin  benim sevmediğim bir noktası oto vitesin düğmesi, keşke onun yerine vites kolu bıraksalardı.

ford-focus-sw-2018-11-300x200.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@Katil Balina   BMW çok komik araba.  Yine de almayı düşünüyorsanız cok para vermeyin bari. Sıkıntı çıkarınca elinizde balta ile arabayı parçalayabilirsiniz :)

357g21h.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
2 saat önce, Revivo73 :

@Katil Balina   BMW çok komik araba.  Yine de almayı düşünüyorsanız cok para vermeyin bari. Sıkıntı çıkarınca elinizde balta ile arabayı parçalayabilirsiniz :)

sıfır ya da sıfıra yakın olmadığı sürece almayı düşünmem zaten ki o da fiyatlara bakılırsa pek mümkun görünmüyor bu aralar.

ama 4 serisi derli toplu güzel araba. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
2 saat önce, Revivo73 :

Bu alet M6. 2005-2011 arası M5-M6'lar müthiş özel makinalar olsa da (artık BMW öylesini yapamıyor) gerçekten felaket derecede sorunlu araçlardı. Birde zincir sorunu yaşayan N20 serisi dizeller var. Bunlar harici BMW'ler pek belalı değildir aslında da sahipleri belalı oluyor :) 

Son ayların flaş adam Dougdemuro'nın M5 videosu anlatır mevzuyu, üstelik bu araçta SMG şanzıman da yok ki şanzımanı belki hepsinden beter,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

@Leanback

Evet, Bmwler ilginç bir şekilde sorunlu araçlarmış.Ciddi ciddi bakınmaya başlayınca çevreden ve netten bu tarz yorumlarla karşılaştım. Son 10 yılımı mazda ile geçirmiş biri olarak bu sorunluluk beni bozar :) 

@Katil Balina

Zevk meselesi demek ki. O kamburumsu görüntü nedense benim çok hoşuma gidiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
3 saat önce, NoooFearrrr :

Focus un bir çok faklı sitede değerlendirmesini izledim çoğunlukla beğeniliyordu lakin  benim sevmediğim bir noktası oto vitesin düğmesi, keşke onun yerine vites kolu bıraksalardı.

Zevk meselesi demek ki :) benim de en çok sevdiğim yanların biri bu vites şekli oldu. Fiziksel bir kol olmayınca, otomatik park esnasında vites değiştirme işiyle de sizin uğraşmanız gerekmiyor. Daha önce bir c-max de denemiştim bu park asistanını. Gayet güzel çalışıyor ama tek sorunu, vitesi ve gazı sizin kontrol etmeniz gerekmesiydi. Bu haliyle ne vitese, ne direksiyona, ne de gaz ve frene dokunmak gerekmiyor. Her şeyi kendisi yapıyor. Muazzam :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar

Geçenlerde @Arman-1999 beyin isimlendirdiği Hulusi beyin 2016 model 730 Ld x-drive ını kullandım. Ne yaparsan yap çizgisinden ayrılmıyordu. Mazdayı satarsam bunlardan almalı bari :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999
19 saat önce, Arabalar :

Geçenlerde @Arman-1999 beyin isimlendirdiği Hulusi beyin 2016 model 730 Ld x-drive ını kullandım. Ne yaparsan yap çizgisinden ayrılmıyordu. Mazdayı satarsam bunlardan almalı bari :)

Hulusi beyin bundan haberi var mı? :) 

Yalnız sizin ( nasıl da dilim alıştı :) ) x-drive da bir hayli fiyakalıymış. Hele o iç döşemeler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
15 dakika önce, Arman-1999 :

Hulusi beyin bundan haberi var mı? :) 

Yalnız sizin ( nasıl da dilim alıştı :) ) x-drive da bir hayli fiyakalıymış. Hele o iç döşemeler..

Hahaha. aman yavaş , tekeri mekeri çıkar diyip duruyordu. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

focus dolduramaz. bugün 2019 sedanını gördüm. dikkatli biri olmasam fark etmezdim bile. öyle basit heyecan yaratmayan bir tasarım olmuş.

bir mazda 3'ün yerini aynı segmentte dolduracak araç bence yok. başka segmentleri saymaya da gerek yok bence. elma ile armut karşılaştırması olur. yani kalkıp buraya e250 yazsam olmaz yani :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Tam bi hayal kırıklğı Arkası egea önü kurbağaya benzio focus bayat balıık gibi bakıo. İçi hele rezalet. O vites nedir top gibi park etmek işkence felaketi Hele sedanı yorum yapmak bile ıstemıyorum

🐸,= FOCUS

😂😂😂😂😂😂😂😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade
11.01.2019 at 10:42, ozgur35 :

Ama ekran, menfez yerlerı, menfezın altındaki klıma yerlerının tasarımı benzemıyor mu 🙈

benziyor değilde, andırıyor diyelim. gerçekten andırıyor. veya öyle his uyandırıyor.

şu estetik ve tasarım güzelliği varmı ford da?

image.jpeg.85f92b7af62c81e32674c51a0f6d9316.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...