Jump to content
İlhan

Samsung ve Mercedes-Benz Ortaklığı İle Dijital Anahtar Teknolojisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

İki farklı sektörün iki büyük oyuncusu Samsung ve Mercedes-Benz, yakın geleceğin otomobilleri için işbirliğine gittiklerini açıkladı. İkili, geleceğin dijital otomobilleri için dijital anahtar teknolojisi geliştirdi.

1473415583_g__rsel

Galaxy akıllı telefonları otomobiller için akıllı anahtara dönüştüren dijital anahtar çözümü, Samsung’un büyümeyi sürdüren “bağlantılı otomobil” ekosistemi kapsamında gerçekleştirdiği işbirliklerinin yeni örneğini oluşturuyor. Mercedes-Benz ile gerçekleştirilen bu işbirliği akıllı telefonun geleceği konusunda atılmış önemli bir adım olarak da dikkat çekiyor.

Güvenilir ve kullanımı kolay dijital araba anahtarı, Entegre Güvenlik Sistemi (eSE) sayesinde yüksek ölçüde güvenlik sağlıyor. Kullanıcılar, Mercedes-Benz tarafından sağlanan rehber mobil uygulama üzerinden tek seferlik kurulumu gerçekleştirdikten sonra, NFC teknolojisi sayesinde sadece Galaxy akıllı telefonlarını kullanarak otomobillerini çalıştırıp kilitleyebiliyor. Bu dijital anahtar çözümü, NFC-eSE teknolojisi ile kullanıcılara akıllı telefonları kapalıyken dahi otomobillerine erişebilmelerini de sağlıyor.

İnternet bağlantısının yanı sıra sürücülere online olarak müzik yayını dinleme, trafik ya da hava durumuna göz atma olanağı sunarak gençlerin otomobil kullanırken telefonda mesaj yazmasının önüne geçen, hatta kendi kendine park edebilme yeteneği gibi sürücüye yardımcı olan özelliklerle donatılan yazılımlar, tüm otomobil kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

IFA 2016’da gösterilen akıllı anahtar teknolojisinin çalışma şekline hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

 

Kaynak: Log

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SweepeR

Ülkemizde mobil ödemede bir tülü başarılı olamayan NFC yi çok iyi ve mantıklı kullanmışlar. Adamlar çalışıyor

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...