Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Ayna Altı Ambiyans Aydınlatması

ibrasoft
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

18 dakika önce, Holydao :

Peki, ne zaman yanip ne zaman sonuyor bu mekanizma?
Arac ici karsilama aydinlatmasina bagladiniz sanirim di mi?

Evet karşılama aydınlatmasına bağlı. Pedalların üzerine bağladığım karşılama aydınlatmasıyla besleniyor. Kapılar kumandadan açılınca yanıyor, kapıları kilitleyince veya kontak açılınca kısılarak sönüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampondaki reflektörlerle ilgili de bir şeyler düşünüyorum, hazır ürün var sanırım. Bu tarz ürünlerde ledlerin kalitesinde sorun yaşandığı için belli marka çiplerden kendim bir uygulama yapmayı düşünüyorum. Sürekli ledlerin içindeyim nasılsa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam @ibrasoft eline sağlık güzel olmuş gerçekten. 

Benim arabaya da yardım edersen yapalım beraber. Sen söküp taktığın için neyin ne olduğunu biliyorsun. Ben şimdi sökerken kırarım bir yerleri :)

Bazı araçlarda kapı kollarında aydınlatma var oraya da düşünülebilir ama hat çekmek daha zahmetli tabi orada.

Bir soru da basamak eşikleri orjinal Mazda aksesuarlarından mı yoksa yurt dışı sipariş geçilenlerden mi ?

Bir de aynayı sökmüşken şundan da yapabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, s.halilduru :

Hocam @ibrasoft eline sağlık güzel olmuş gerçekten. 

Benim arabaya da yardım edersen yapalım beraber. Sen söküp taktığın için neyin ne olduğunu biliyorsun. Ben şimdi sökerken kırarım bir yerleri :)

Bazı araçlarda kapı kollarında aydınlatma var oraya da düşünülebilir ama hat çekmek daha zahmetli tabi orada.

Bir soru da basamak eşikleri orjinal Mazda aksesuarlarından mı yoksa yurt dışı sipariş geçilenlerden mi ?

Bir de aynayı sökmüşken şundan da yapabilirsiniz. 

Bu uygulama biraz sıkıntılı hocam :)
Aynamda zaten RVM den dolayı köşede uyarı ledi var, bu uygulama için de fönle dağıtırsam ayna ısıtıcılarında sıkıntı çıkabilir. İnceledim bu uygulamaları da ama pek içim ısınmadı diyelim. :)

Basamak eşiklerini yurtdışından getirttim. Kampanya vardı 4 lü takımı 50 Lira gibi bişeye geldi sanırım. Bir kaç parça daha almıştım.

Yardımcı olmayı isterim ama yarım gün sürüyor toplamı. Ben kısım kısım ilerledim. Aynaları halledip, kurumaya bıraktım. Ertesi gün sabah aynayı toplayıp hat çekme işini yaptım. İstanbul da mısınız?

Kapı kollarında olanlar var evet, BMWlerde kapı kolunun anahtar deliğine denk gelen sabit parçanın altında mesela. Hem kapı kolu aydınlatma hem zemin aydınlatma fonksiyonunda çalışıyor. Ama kapı kolu ve kilit sökme araçta sökmekten nefret ettiğim yerlerden biri :)  
Sübap ayarı yapmak bile zoruma gitmiyor. :) Bizim kapı kolları şekil itibariyle Bmw stili yapılabilir ama o uğraşa değeceğini pek sanmıyorum. Kapı kolları kulp şeklinde değil de doğan, broadway deki gibi kapaklı olsa iç taraftan uygulama yapılabilir. Güzel de olur, tam çukurun içini aydınlatır. Yapanlar da var o sistem kapı açma kollarına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru diyorsun RVM den dolayı hiç gerek yok. Halil usta bir kaç araca uygulamış. Tecrübeli bu konuda. Yeri gelmişken yaptırmak isteyen olur ise yardımcı olabilir. 

Kapı eşikleri için link verebilir misiniz ?

Evet İstanbul da oturuyorum ben de. Buluşmaya geldiyseniz konuşmuşuzdur zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, s.halilduru :

Doğru diyorsun RVM den dolayı hiç gerek yok. Halil usta bir kaç araca uygulamış. Tecrübeli bu konuda. Yeri gelmişken yaptırmak isteyen olur ise yardımcı olabilir. 

Kapı eşikleri için link verebilir misiniz ?

Evet İstanbul da oturuyorum ben de. Buluşmaya geldiyseniz konuşmuşuzdur zaten :)

Maalesef gelemedim buluşmaya.. :(

Hem RVM hem de çok kullanışlı gelmedi bana. Tabii ki herkesin kişisel görüşü. Görüntü için hiç bir sözüm yok, çok karizma bir uygulama hatta hareketli okları da var ilerleyerek yanıyor ledler. Ama işlevsellik olarak ben ve aracımdakilerin göreceği bir uygulama diye düşünüyorum. Çünkü bizim aynaların dış kasası aynayı biraz fazla sarıyor diğer araçlara göre. Bir de öndeki aracın aynalarının içine hangimiz bakıyoruz ki, açı olarak da çok görünür bir alanda kalmıyor seyir halindeyken diğer şoförler için. O yüzden çok kullanışlı gelmedi bana. Görüntü olarak çok güzel bir uygulama ama ona lafım yok :)

Güneşli tarafındayım ben. Eğer bu taraflardaysan müsait bir gün aynalarını deler yaparız, alt kapakları silikon kuruyunca takarsın, uygun bir zaman da hat çekimine yardım ederim. 

Kapı eşikleri; (Yine kampanya yapmış satıcı 54 TL)

https://tr.aliexpress.com/item/ACCESSORIES-FIT-FOR-2009-2010-2011-2012-2013-MAZDA-3-STAINLESS-DOOR-SCUFF-SILL-SILLS-PANEL/32480381271.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, ibrasoft :

Maalesef gelemedim buluşmaya.. :(

Hem RVM hem de çok kullanışlı gelmedi bana. Tabii ki herkesin kişisel görüşü. Görüntü için hiç bir sözüm yok, çok karizma bir uygulama hatta hareketli okları da var ilerleyerek yanıyor ledler. Ama işlevsellik olarak ben ve aracımdakilerin göreceği bir uygulama diye düşünüyorum. Çünkü bizim aynaların dış kasası aynayı biraz fazla sarıyor diğer araçlara göre. Bir de öndeki aracın aynalarının içine hangimiz bakıyoruz ki, açı olarak da çok görünür bir alanda kalmıyor seyir halindeyken diğer şoförler için. O yüzden çok kullanışlı gelmedi bana. Görüntü olarak çok güzel bir uygulama ama ona lafım yok :)

Güneşli tarafındayım ben. Eğer bu taraflardaysan müsait bir gün aynalarını deler yaparız, alt kapakları silikon kuruyunca takarsın, uygun bir zaman da hat çekimine yardım ederim. 

Kapı eşikleri; (Yine kampanya yapmış satıcı 54 TL)

https://tr.aliexpress.com/item/ACCESSORIES-FIT-FOR-2009-2010-2011-2012-2013-MAZDA-3-STAINLESS-DOOR-SCUFF-SILL-SILLS-PANEL/32480381271.html

Evet tabi, bu özelliğin kullanım amacına uygunluk olarak pek uygun değil. Şekil olarak güzel görünüyor. Uygunluk dersen dışarı da olan hem yandan hem arkadan görünenler iyidir. 

Ben Çapa'da oturuyorum. Bir kaç kişi ufak bir buluşma ayarlayalım o zaman müsait bir zamanda :):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, s.halilduru :

Evet tabi, bu özelliğin kullanım amacına uygunluk olarak pek uygun değil. Şekil olarak güzel görünüyor. Uygunluk dersen dışarı da olan hem yandan hem arkadan görünenler iyidir. 

Ben Çapa'da oturuyorum. Bir kaç kişi ufak bir buluşma ayarlayalım o zaman müsait bir zamanda :):)

İyi olur. :)

Avrupa yakasında olursa daha iyi olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Bu aynaların uc kısmına sinyal için şeffaf malzemeden sinyal yapılabilinir mi? Birçok araçta orjinal olarak var. Görünülür olmak açısından bu aynalardaki sinyaller çok iyi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...