Jump to content

Mazda 3 Koltuk Isıtıcı Montajı

murats
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi günler havalar soğudu koltuklar  buz gibi ??? Aracıma yetkili serviste koltuk ısıtıcı montajı yaptırmak istiyorum ne dersiniz.

aracım 2013 mazda 3 touring dizel sedan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, murats :

İyi günler havalar soğudu koltuklar  buz gibi ??? Aracıma yetkili serviste koltuk ısıtıcı montajı yaptırmak istiyorum ne dersiniz.

Bence önce fiyatını da bir araştırın derim. Tabi bütçe-rakam önemli değilse geri alıyorum söylediklerimi.

Yakın zamanda @Burak abinin koltuk ısıtmada bir sorun yaşamıştı. Eğer değişmesi gerekirse ne fiyat olur diye, servis kampanyasında iken bir fiyat almıştı. Sadece rezistans için bayağı bir rakam telaffuz etmişti.. Şimdi rakamı tam hatırlamıyorum, o kısmı Burak abi söyler..

İki rezistans, panelin oradaki plastik kapak aksam değişecek, tuş takımı, kablolar, işçilik vs..Bayağı bir maliyetli olur kanımca..

Bence Haldız'ı arayıp önce bir telefonla fiyat almayı deneyin.. Ama servis kampanyası da bitti maalesef 30 Kasım'da...

Bir şansınızı deneyin.. Ben sizin şevkinizi kırmış gibi olmayayım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet , sadece servis rezistans için 700 TL civarı bir rakam söylemişti ama bu liste fiyatı mı indirimli halimi hatırlamıyorum . 700 duyunca gerisi anlamını yitirdi zaten :D

Ama servis müdürü deri kaplama yapan bazı şirketlerin bu tarz uygulamaları da olduğunu belirtip oradan muadili bir rezistansı temin edebileceğimi söyledi. işin gerçeği çok da acil olmadığı için daha detaylı bir araştırma yapmadım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 minutes ago, murats said:

Araç koltuklarını deri kaplayan ustalar var, Kuzenin eskiyen deri koltuklarını 2.000TL'ye yeniden deri kaplatmıştı. Bu tip kişiler çok daha ucuza koltuk ısıtma montajı yapacaktır, aklınızda olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Mutlu Tekir :

Mutlu bu sistem tam bir fiyat=performans ürünüymüş vallahi..

Açıp kapatma ve ısı ayar kademe düğmesi de varmış.

Ortalama ne kadardır kullanıyorsun.  Benim memleket birde soğuk olur. Heleki Safranbolu soğu bir başkadır. Orada bu cihazın performansından memnunsan, ben hayli hayli memnun kalırım sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, İlhan :

Mutlu bu sistem tam bir fiyat=performans ürünüymüş vallahi..

Açıp kapatma ve ısı ayar kademe düğmesi de varmış.

Ortalama ne kadardır kullanıyorsun.  Benim memleket birde soğuk olur. Heleki Safranbolu soğu bir başkadır. Orada bu cihazın performansından memnunsan, ben hayli hayli memnun kalırım sanırım.

1 ay oldu sanırım. Minder şeklinde, oturma ve sırt kısmı var. Esnek lastikleri ile koltuğa oturtulup gerdiriliyor. Konumu, yeri, şekli oynamıyor, değişmiyor. Yüksek ve düşük güç anahtarı var. Safranbolu sabahları -4, -5 leri görüyor. Safranbolu yeni çarşısına göre 1-2 derece daha soğuk oturduğum yer. 1 dakikaya hissediliyor sıcaklık. Olumsuz diyemeyeceğim ama birilerine sıkıntı verebilecek tek nokta var, o da oturulan ve sırt kısımlarının tam ortalarından başlayan sıcaklık var, kenar kısımları orta kadar sıcak olmuyor. Ama bana bir sıkıntı yaratmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında bu işe girişmeyi düşünmezdim ama benim böbrekler sıkıntılı bir üşüttüğüm zaman günlerce ağrı çekiyorum böbrek taşı yüzünden.

Kampanyanın bitmesi kötü olmuş  fiyatının bu kadar yüksek olduğunu bilmiyordum. Neyse fırsat bulunca haldızlara bir sorayım bakalım belki bir güzellik yaparlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, Mazda41 :

Abi bunda elektrikli battaniye gibi kacak olmasin ya da tehlikeli bir durum

44 dakika önce, Mazda41 :

Abi bunda elektrikli battaniye gibi kacak olmasin ya da tehlikeli bir durum

Onedenle kendim açıp kapatıyorum anahtardan. koltuğun kumaşının altına koyma fikrinde de o vazgeçiriyor.

Elektrik kaçağı olsa da 12v dan birşey olmaz, tek düşündürücü nokta yangın çıkarma riski. onun da olacağını sanmıyorum  yorumlarda iyi bahsedilmiş hep. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Koltuk ısıtıcı minderden ilk aldığım geçen kış su koyverdi. Nedense ısıtmamaya başladı. Baktım temassızlık da bulamadım. İçini açtığımda gördük mü termostat da koymuşlar. Belirli sıcaklık üstünde akımı kesiyor sistem. Güvenilir yani.

Sonradan yolcu tarafına aldığımı sürücü tarafına aldım. Ama haliyle görüntü hoş olmadığından ve çıkarıp takmak zorunda kaldığımdan soğudum açıkçası. Yeni proje ısıtıcı pedi kumaş altına ekleme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...