Jump to content
SpeedMazda

2. Nesil Mazda 3 - 18" Jant ve Lastik Uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

SpeedMazda
19 saat önce, Mehmet Özdemir :

IMG_3159.JPG

iki jant arasındaki güzellik ve ihtişam farkını en güzel bu fotoğraf anlatmış :)

Evet ortaya çıkan fark gayet net bir şekilde anlaşılıyor fotoğrafta :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omericsson

Spor yay vs takmadınız değil mi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omericsson

Merhabalar bende 18 inç replika jant taktım ilk önce 80 km hızda balans yapıyordu rot balans ayarı yaptırdım ama bu seferde 120 ile 160 km hız arası yine balans yapıyor bir önereniniz var mı acaba

9C8477D1-1FDF-4B02-8F4E-8B08940BD87A.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

@Omericsson Üzerindeki lastik ne marka? Ucuz lastiklerde sık görülüyor balans sorunu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Akuma
16 saat önce, Omericsson :

Merhabalar bende 18 inç replika jant taktım ilk önce 80 km hızda balans yapıyordu rot balans ayarı yaptırdım ama bu seferde 120 ile 160 km hız arası yine balans yapıyor bir önereniniz var mı acaba

5 saat önce, Leanback :

@Omericsson Üzerindeki lastik ne marka? Ucuz lastiklerde sık görülüyor balans sorunu.

Lastiklerde problem yok ise, belli ki bir yerde problem var, çözemezseniz lastikler sökülmeden balans yapan yerler var. Bu tarz sorunlu durumlarda daha iyi balans tutabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
16 saat önce, Omericsson :

jantlarda da sorun olabilir. konusunda iyi bir eleman düzeltebilir. jantlarda sorun yoksa   sorun lastiklerdedir. markası ne bilmiyorum ama ben falken'lerde sorun yaşamıştım mesela ikisini iade almış degişmişlerdi. bir de finish balans denilen bir şey var. biraz araştırırsanız nette belki o da yardımcı olabilir .

kısacası size sök taktan başka iyi bilen bir lastikçi lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Jant ve lastiklerde ayrı ayrı ölçüm yaptırmalısınız. Eğer poryaya zarar gelmemişse, balansı lastikler aracın üzerinde takılıyken yaptırmanız faydalı olabilir.

Ayrıca ben 15 janttan 16 janta geçtiğime pişman oldum. Siz 18 e geçmekle büyük cesaret göstermişsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omericsson

Teşekkürler lastikleri değiştirdim sorun düzeldi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik
28.02.2019 at 23:54, Omericsson :

Jantlar eğri olabilir veya jantların tam balanslı yeriyle lastiğinki çakışmış olabilir. Sonuçta replika ürün mükemmel sonuç vermez hiçbir zaman. Size lazım olan üstünde balans yapabilen psikopat takıntılı işini iyi yapan güzel bir rot balansçı :D Gittiğim her şehirde bir iki tane bulurum böyle güzel insanları. Arayın illa ki bulacaksınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omericsson

Lastikleri değiştirdim sorun düzeldi teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda
18 saat önce, Omericsson :

Lastikleri değiştirdim sorun düzeldi teşekkür ederim

Geçmiş olsun çözülmesi güzel, lastiklerinizin markası nedir. Aynı markayımı tercih ettiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omericsson

Tigar michelin yansanayayisi dediler belki iyi bir marka olmayabilir ama işimi çözdü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...