Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Silecek Tavsiyesi

ypbr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

2014 Mazda3 için silecek tavsiyeleriniz nelerdir?

N11 de falan bir kaç silecek buldum ama fiyatlar çok alakasız geldi. 20 TL'ye de var  (Inwells) 80 TL'ye de var (Bosch Aerotwin). Aralarında çok fark var mıdır? Bosch alsak değer mi? Yoksa al uygun olanı gitsin mi? Ne dersiniz?

Inwells

http://urun.n11.com/muz-silecek/mazda-3-sedan-silecek-takimi-2014-2016-inwells-muz-P183823788?cid=604001&gclid=CjwKEAjwsqjKBRDtwOSjs6GTgmASJACRbI3fDe8UtpXczk8L-2qwclmp_v-W3eg4QFWoG1t3WGimXRoCOTfw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bosch

https://www.sileceksepeti.com/Mazda-3-Silecek-Takimi-2014-2016-Bosch-Aerotwin,PR-622.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikisini de kullandım Inwells marka olanın ömrü bir sene..

Bosh u ise daha alalı 2 ay oldu. bakalım fiyat farklı kadar 4 sene gidicekmi :) 

ancak bosh kesinlikle daha sessiz varsın 2 sene gitsin aradaki fiyat farkına gene de değer bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinalleri 110 tl ve komple değişiyor yani silecek lastigi degişmiyor.  bosch 80 civarları ve komple degişirseniz uyumlu ama o da çirkin görünüyor. bosch'un lastikleri çıkarıp orjinallere taksanız ince kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, razumuhin :

ikisini de kullandım Inwells marka olanın ömrü bir sene..

Bosh u ise daha alalı 2 ay oldu. bakalım fiyat farklı kadar 4 sene gidicekmi :) 

ancak bosh kesinlikle daha sessiz varsın 2 sene gitsin aradaki fiyat farkına gene de değer bence.

Silecek lastiğine bir ömür biçmek yahut başka veya kullanıcı ile ömrünü mukayese etmek yanlış olur.

Bulunduğumuz şehrin iklim koşullarına bağlı yağış durumu. 

Bulunduğumuz şehrin yolların durumu. (Toz-Taş-toprak-çamur-vs)

Aracı park ettiğimiz yerin durumu

Ve Sürücü alışkanlıkları..

Tüm bunlar silecek kullanma sıklığımızı etkileyen unsurlar. 

Örneğin Eskişehir İstanbul'a göre çok soğuk oluyor. Kışın kar-kış kıyamet Eskişehir. Silecek lastikleri donduğunda-camlar buzluyken kullanıldığında silecek lastiğini öldürüyor resmen.

Silecek Lastikleri Tek şekilde de satılıyor. Yani silecek koluyla değiştirmek yerine sadece lastiğini değiştirmek daha ekonomik oluyor. İçindeki çelik profilleri çıkarıp, yeni lastiğe takmanın haricinde bir iş yok. Kızaklı şekilde kolayca kola takılabiliyor lastik. En son 2015/Ekim ayında almışım 46 lira.. (%20 Servis Kampanyasına denk gelmiş)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 3 senedir Bosch Aerotwin (yazın) ve orjinal silecekleri(kışın) dönüşümlü kullanıyorum. Hala 2 takım silecekte de sıkıntı yok. Bauhaus ve Koçtaşlarda Bosch silecekler bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
21.06.2017 at 17:29, ypbr :

herkese çok teşekkürler. boschu aldım gitti. (:

ben de yaz kış ayrı kullanılmak üzere Bosch siparişi geçtim.. orjinalleri kışın kullanmayı düşünüyorum.. Bakalım Bosch performansı nasıl olacak.. silecek sepetinde indirim var buarada. ihtiyacı olanlar bir gözatabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

bugün valeo marka silecek aldım ama 60 cm'lik olan (küçük 45 cm) daha ilk kullanımda atlayarak berbat bir şekilde silince babuhaus'ta hemen iade ettim.  sağolsun pek öven arkadas onda sorun olabilir bir de başkasıyla deneyelim dedi ve bu sefer de güzel silmeye başladı.  ben de aynı ürünü tekrar aldım!. oldukça saçma bir alışveriş süreci sonrasındaki saatlerde fark ettim ki uç kısmından cama tam oturmadığı için keskin bir çizgi oluşturmadan siliyor ve dolayısıyla araç dururken sular aşağı dogru akmaya başladığı için otomatik konumda silecek sürekli sanki yagmur yağıyormuş gibi çalışmaya devam ediyor. 

velhasılkelam saçma sapan bir durum söz konusu oldu:) memnun kalmadığım ürünü 10 dakika sonra tekrar aldığıma mı yanayım aynı ürünü bir 24 saat dolmadan 2 kere iade edeceğime mi güleyim, böyle devam mı edeyim bilemedim. 

bugün basiretim gordion düğümü ile bağlanmıştı galiba...

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazen olur oyle. Yapacak birsey yok. Mutlu bey orjınal japon silecek takımı almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Anynı ürünü eski aracım toyotada da kullandım cok kaliteli idi. Hatta aklıma gelmişken bir ebat sorayım uyarsa benim hondanın sileceklerinide değiştirecegim. Bosch aerotwin sileceklerde guzel tavsiye ederim. Ben yaz kıs 2 takım alıp ayrı kullanıyorum. Haftada birde silecek kavucuklarını silip bakım yapınca ne dert kalıyor ne tasa. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, vethekim :

Bosch aerotwin sileceklerde guzel tavsiye ederim.

bosch bizim araca uymuyormuş hocam. yoksa onu alıp çıkacaktım. aparatları da açtık baktık ama bizimki nasıl diyeyim kanca tipi bir şey.  ürünün uyan cinsi var mı bilmiyorum. kimi kısaltmalar var ona göre olması gerekiyor ama en azından bauhaus'ta yoktu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silecek olculerinizi verebilir misiniz yarın tem toyotadan Ufuk hocama sorayım bakalım. Birde bosch servise aerotwinleri sordurayım isterseniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, vethekim :

Silecek olculerinizi verebilir misiniz yarın tem toyotadan Ufuk hocama sorayım bakalım. Birde bosch servise aerotwinleri sordurayım isterseniz? 

sağolun hocam. ölçüler 60 cm / 45 cm. çok da zahmet etmenize değecek bir mesele değil:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok ya ne zahmeti. Hem benim olculeride kontrol edeyim ikisini beraber sorarım. Fiyat ve parca kodunu paylasırım yarın bir aksilik olmazsa. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silecek lastiklerinizin tam randımanlı çalışıp, performans göstermesi için. Ve yine silecek lastiklerinizin ömrünü arttırabilmeniz için bu 2 ürünü de tavsiye edebilirim. Misal camı temizlemeniz gerektiğinde silecek lastiklerinizi çalıştırdığınızda 6-7 turda camlarınız temizlenirken. Bu ürün eşliğinde 3-4 taramada temizleniyor camlarınız. Birde silecek lastikleriniz çalışırken ses yapmıyor bu ürünle..Yazın özellikle uzun şehirler arası yollarda camdaki, böcek-reçine pisliklerini çok güzel temizleyerek net bir görüş sağlıyor. Bu ürünler benzin istasyonlarında bazen promosyana giriyor, o dönem toplu alım bir kenara koyabilirsiniz. Ürün konsantre olup, bir depoya bir şişe yetiyor. Forumda bir kaç arkadaşı daha alıştırdım bu ürünlere, onlarda çok memnunlar.O0

Sonax Konsantre Cam Suyu 1/100219963616747669.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
24.12.2017 at 23:56, Katil Balina :

sağolun hocam. ölçüler 60 cm / 45 cm. çok da zahmet etmenize değecek bir mesele değil:)

Kusura bakmayın hocam unuttum geri donmeyi. Tem toyotadan ufuk hocama orjinal japon nwb silecek sordum ancak kendisi uyum konusunda emin olmadığı için fiyat vermedi. Alıp bir denemek lazım ama daha once sipariş verdiğim baska bir aractan alıp takmam lazım. Ön cam eğimi ve bombe olayı işi bozuyor yani. Bosch aerotwin için yarın balıkesire gidecegim fırsat bulursam bosch car servise ugrar sorarım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, vethekim :

Kusura bakmayın hocam unuttum geri donmeyi. Tem toyotadan ufuk hocama orjinal japon nwb silecek sordum ancak kendisi uyum konusunda emin olmadığı için fiyat vermedi. Alıp bir denemek lazım ama daha once sipariş verdiğim baska bir aractan alıp takmam lazım. Ön cam eğimi ve bombe olayı işi bozuyor yani. Bosch aerotwin için yarın balıkesire gidecegim fırsat bulursam bosch car servise ugrar sorarım. 

teşkkürler hocam mühim değil. sanırım bu taktıklarımla (valeo) bu kışı çıkarırım gibi. sonrakine orjinal alırım cünkü cam eğimi vs mühim detaylarmış. bi de takılan yerdeki çıkıntısı falan rahatsız edici. aslında orjinallerin cama temas eden kısımı değiştirilebilse şahane olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eger bu Cuma sabahi 9:00 gibi bir BIM magazasina ugrayabilirseniz, cam silecekleri gelecek.  Ayrica, uygun denebilecek fiyatlara birçok oto aksesuari var.  Örnegin, 100. TL fiyata dört tekerlekli kriko var (bence herkesin evinde/garajinda olmali).  Ben de firsat bulursam bir ugramak istiyorum.

www.bim.com.tr

Buradan Cuma günkü oto aksesuarlarina bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Silecek ihtiyacı olan arkadaş varsa aşağıdaki siteden temin edebilirler. Ben yeni aldım ve gayet iyi siliyor. Fiyatı da uygun. Ben Hb olanı aldım. Sedan olarak ta satılmakta.

https://www.arabaaksesuarmarketi.com/dis-oto-aksesuarlar/inwells-mazda-3-hb-2014-2016-arasi-on-silecek-tk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 Hatchback Silecek Takımı (2014-2016) RBW Muz 38,00 TL yerine 24,88 TL
https://urun.n11.com/muz-silecek/mazda-3-hatchback-silecek-takimi-2014-2016-rbw-muz-P218210884

on numara silecek. 25 lira şaka gibi fiyat performans. üstelik çıkıntısı da yok. orjinale cok benziyor. hatta simdi ihtiyacım olmamasına rağmen bi tane daha aldım  konuyu görünce. alayım diyordum unutmuşum. valeo'lari da cıkarıp attımıştım bunlari aldıktan sonra. kenarda dursun lazim olur. alınca memnun kalirsaniz bir tane daha alın bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...