Jump to content
ypbr

3.Nesil Mazda 3 Silecek Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ypbr    8
ypbr

Merhabalar,

2014 Mazda3 için silecek tavsiyeleriniz nelerdir?

N11 de falan bir kaç silecek buldum ama fiyatlar çok alakasız geldi. 20 TL'ye de var  (Inwells) 80 TL'ye de var (Bosch Aerotwin). Aralarında çok fark var mıdır? Bosch alsak değer mi? Yoksa al uygun olanı gitsin mi? Ne dersiniz?

Inwells

http://urun.n11.com/muz-silecek/mazda-3-sedan-silecek-takimi-2014-2016-inwells-muz-P183823788?cid=604001&gclid=CjwKEAjwsqjKBRDtwOSjs6GTgmASJACRbI3fDe8UtpXczk8L-2qwclmp_v-W3eg4QFWoG1t3WGimXRoCOTfw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bosch

https://www.sileceksepeti.com/Mazda-3-Silecek-Takimi-2014-2016-Bosch-Aerotwin,PR-622.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin    85
razumuhin

ikisini de kullandım Inwells marka olanın ömrü bir sene..

Bosh u ise daha alalı 2 ay oldu. bakalım fiyat farklı kadar 4 sene gidicekmi :) 

ancak bosh kesinlikle daha sessiz varsın 2 sene gitsin aradaki fiyat farkına gene de değer bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    780
Katil Balina

orjinalleri 110 tl ve komple değişiyor yani silecek lastigi degişmiyor.  bosch 80 civarları ve komple degişirseniz uyumlu ama o da çirkin görünüyor. bosch'un lastikleri çıkarıp orjinallere taksanız ince kalıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.774
İlhan
3 dakika önce, razumuhin :

ikisini de kullandım Inwells marka olanın ömrü bir sene..

Bosh u ise daha alalı 2 ay oldu. bakalım fiyat farklı kadar 4 sene gidicekmi :) 

ancak bosh kesinlikle daha sessiz varsın 2 sene gitsin aradaki fiyat farkına gene de değer bence.

Silecek lastiğine bir ömür biçmek yahut başka veya kullanıcı ile ömrünü mukayese etmek yanlış olur.

Bulunduğumuz şehrin iklim koşullarına bağlı yağış durumu. 

Bulunduğumuz şehrin yolların durumu. (Toz-Taş-toprak-çamur-vs)

Aracı park ettiğimiz yerin durumu

Ve Sürücü alışkanlıkları..

Tüm bunlar silecek kullanma sıklığımızı etkileyen unsurlar. 

Örneğin Eskişehir İstanbul'a göre çok soğuk oluyor. Kışın kar-kış kıyamet Eskişehir. Silecek lastikleri donduğunda-camlar buzluyken kullanıldığında silecek lastiğini öldürüyor resmen.

Silecek Lastikleri Tek şekilde de satılıyor. Yani silecek koluyla değiştirmek yerine sadece lastiğini değiştirmek daha ekonomik oluyor. İçindeki çelik profilleri çıkarıp, yeni lastiğe takmanın haricinde bir iş yok. Kızaklı şekilde kolayca kola takılabiliyor lastik. En son 2015/Ekim ayında almışım 46 lira.. (%20 Servis Kampanyasına denk gelmiş)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mümin    925
Mümin

Bosch. Tek geçerim. Ses yapmayan tek silecek. Nette eco olanları da var 55-60 TL civarında. İşinizi fazlasıyla görür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Obivan    134
Obivan

Yaklaşık 3 senedir Bosch Aerotwin (yazın) ve orjinal silecekleri(kışın) dönüşümlü kullanıyorum. Hala 2 takım silecekte de sıkıntı yok. Bauhaus ve Koçtaşlarda Bosch silecekler bulunuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ypbr    8
ypbr

herkese çok teşekkürler. boschu aldım gitti. (:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex    30
Montimpex
21.06.2017 at 17:29, ypbr :

herkese çok teşekkürler. boschu aldım gitti. (:

ben de yaz kış ayrı kullanılmak üzere Bosch siparişi geçtim.. orjinalleri kışın kullanmayı düşünüyorum.. Bakalım Bosch performansı nasıl olacak.. silecek sepetinde indirim var buarada. ihtiyacı olanlar bir gözatabilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.